Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még itt rajtam kívül...

Van még itt rajtam kívül olyan nő, aki NEM szereti, ha a külsejét dicsérik?

Figyelt kérdés

Nem arról van szó, hogy ne lennék megelégedve a kinézetemmel, elfogadom magam. Csak jobban szeretem, ha az emberi tulajdonságaim vagy a tudásom miatt ismernek el. Ha a külsőmet dicsérik, az olyan érzést kelt bennem, hogy egyedül azt tartják bennem értékelhetőnek, pedig én nem a külsőt tartom fontosnak sem magamban, sem másokban.

Megjegyzem, a belső tulajdonságaimmal nem vagyok igazán elégedett. Talán emiatt esik jobban az ilyen irányú dicséret (amiből viszont messze nem kapok eleget).



2015. márc. 16. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha visszautasítod a dícséretet akkor mindenkinek lejön, hogy igazából neked semmi sem jó, magaddal nem vagy kibékülve és önbizalomhiányos vagy. Én a 20-as éveimben voltam ilyen. soha semmi nem volt jó. Nekem azért nem esett jól, mert azt hittem senki nem gondolja komolyan. Ha eléred a 4x-et, már minden dícséretnek örülni fogsz. Azon kívül a belső tulajdonságaid fejlesztésén csak Te tudsz változtatni. Rajtad áll, ha nem vagy megelégedve magaddal azon neked kell változtatnod attól nem lesz jobb ha más megdícséri azt ami pont hiányzik belőled. Az ellenkező nemtől meg eleve ne számíts olyan dícséretre,ami nem a külsőre vonatkozik. Ha nem vagy a barátnője, a kolegád pl.nem fogja nyíltan a belső tulajdonságaidat dícsérgetni. Ha bír téged és ad a véleményedre akkor kikéri, de dícsérni nem fog.
2015. márc. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem nem szeretem, hanem hidegen hagy.
2015. márc. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálam az a helyzet, hogy én szeretem, ha a külsőmet dicserik, viszont, nálam sokkal jobban hat, ha a személyiségemre vonatkozik a dicséret. Ez főleg akkor igaz, ha férfiaktól kapom.


Valahogy úgy vagyok vele, hogy a külsőmre vonatkozó dicséret nőktől sokkal jobban esik (talán, mert ők kritikusabbak vagy mert a férfiakat könnyebb levenni a lábukról...nem tudom ).

Férfiaktól viszont a belső tulajdonságaimra kapott dicséretet tartom igazán őszintének. Jól esik a kulsore vonatkozo is, de azok nem hatnak annyira nalam.

2015. márc. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#1 Nem, ó, korántsem. Ha valakinek ebből az jön le, hogy a kérdezőnek semmi se jó, ostoba. Szimplán ostoba az illető.

Bókolni tudni kell. Legtöbbször az emberek nem őszintén teszik, és már megszokásból célozzák a külsőt (gondolván "nőknek úgyis ez számít Igazán!").

Egyrészről. Másrészről, Te és a Kérdező két külön ember. Attól, hogy te ilyen voltál, más nem feltétlenül hozzád hasonló. Te ezt tapasztaltad, de az általad leírtak nem (minden esetben) fedik a valóságot.


Én egyenesen gyűlölöm. Ha tehetem, nyíltan megmondom, ha dicsérni akar, dicsérje az eszemet - ha nem, csak bólintok egyet és megyek tovább. Szarok az illemre. Nem fogok őszintétlen, felszínes bókokat megköszönni.

Rengeteg dolog van, amit egy emberben dicsérni lehet a külsőn kívül. Legtöbbször mégsem azokat veszik figyelembe. Miért? Mert így lettünk nevelve (mondván, "ennyi elég", "apró figyelmesség", "ha megemlíted, jó pont", "megpuhítás", "illendő", "ezt mindenki szívesen veszi", stb) és egy olyan társadalomban élünk, ahol a külső nagyon nagy szerepet kap.

2015. márc. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
:D haha. Téged ismerlek. A családi kapcsolatok topik uncsi volt vagy mi? :D
2015. márc. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én sem szeretem. Pont erről írtam egy másik topic-ban, ahol megkérdezték, hogy biztos nő vagyok-e.
2015. márc. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem szoktam visszautasítani a dicséretet, és megsértődni sem szoktam érte, szépen megköszönöm. Csak valóban: a külsőmet érintő dicséreteket nem tudom komolyan venni. Illetve, ha férfitól kapom, akkor az az érzésem támad, hogy csak egy szépséges dísztárgynak tekint engem (lehet, hogy szőrszálhasogatás, de akkor is). Különösen igaz ez akkor, ha egy számomra fontos emberről van szó, aki emberileg is ismer már valamennyire. Idegenektől, felületes ismerősöktől nem zavar.
2015. márc. 16. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!