Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is irigy és önző...

Szerintetek is irigy és önző ember vagyok?

Figyelt kérdés
Nem szeretem ha kérdezés nélkül elvesznek valamit ami az enyém főleg akkor ,ha az a dolog egy olyan valami amit számomra fontos embertől kaptam . Öcsém is rendszeresen jön a szobámba és elviszi a dolgaimat ,ha elkéri természetesen odadom neki. Anya mindig azt mondja ,hogy nem is használom akkor meg miért baj ha elviszi . Az tény ,hogy sokszor az ő szobájában veszem észre és csak onnan tudom ,hogy elvitte ,de akkor is az az enyém . Nektek mi a véleményetek ?

2015. márc. 21. 20:49
 1/7 anonim válasza:
szerintem nem, én is ilyen vagyok
2015. márc. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem mondanálak önzőnek
2015. márc. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha azért érzed így, mert nagyon vigyázol a dolgaidra és nem szeretnéd ha eltörne, elromlana, elszakadna, akkor ez nem önzőség. Én is ilyen vagyok, nem hiszem, hogy ez abnormális lenne...Persze ha kér valaki valamit, akkor adok nagyon szívesen, de vigyázzon rá nagyon :D


Az lenne önzőség, ha direkt nem akarnád megosztani másokkal a cuccokat, hogy csak a tiéd lehessen, te örülhessél neki, te használhassad, más meg le van kakkantva magasról, ha kéri se adod oda, hiszen csak neked van olyan és ez maradjon is így.

2015. márc. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy az, természetes igény, hogy a számodra kedves személyes tárgyaidhoz ne nyúljon senki a megkérdezésed nélkül. Nem írtad, mennyi idős a tesód, de 6-7 éves gyereket is rá lehet (szerintem kell is) nevelni, hogy tartsa tiszteletben mások magánszféráját. Ez nagyjából ugyanolyan dolog, mint az, hogy ne nyisson rá a WC-ben ülőre, akkor se, ha véletlenül nincs bezárva az ajtó.
2015. márc. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, legfeljebb azt lehet rád mondani, hogy egy kicsit rugalmatlan vagy.
2015. márc. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó az miért rugalmatlanság mégis, hogy allergiás rá, ha kérdezés nélkül köclsönbezsik a dolgait? Az tényleg az övé, nálunk se divat, hogy csak úgy elhordjuk más dolgait, azért van a szánk, hogy megkérdezzük, kölcsönvehetem?
2015. márc. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A testvéremnek meg sem kell kérdeznie, h hozzányúlhat-e a cuccaimhoz...
2015. jún. 11. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!