Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az önbecsülés kérdése, vagy...

Az önbecsülés kérdése, vagy csak a kisördög bújt belém, ha az ember kikéri magának ha kora reggel hívja a főnöke a saját mobilján bőven munkaidőn kívül?

Figyelt kérdés

A szitu (sokszor megtörtént)

Kora reggel (9re járok dolgozni) mondjuk 7 óra. Csörög a mobilom (nem céges mobil saját én fizetem a cég egy fillért se ad hozzá). A főnököm felhív valami totál bagatell témával (megcsináltam-e ezt meg azt. Hogy ez miért nem ér rá 9kor amikor ott leszek személyesen is nem tudom. És ha nem csináltam meg akkor mi van? Reggel 7kor az ágyban mégis mi lenne?)



Szóval felhív. Beleszól. Köszönés, bemutatkozás, jó reggelt, elnézést a korai zavarásért stb még véletlenül se. Így kezdi: azt akarom mondani…


Erre én mézes-mázos hangon mondom: Jó reggelt kívánok Önnek is kedves főnök úr, ezen a virágillatos madárdalos gyönyörű reggelen! Minek köszönthetem a megtiszteltetést, hogy ily korai órán bokros teendői közepette is jutott hely számomra a becses gondolataiban?


Erre hallani hogy levegő után kapkod.


Te ide figyelj mondja…


Mondom erre: teljes lényemet Önnek szentelem kedves főnök úr, bár valószínűleg megcsal az emlékezetem, de sajnos nem emlékszem, hogy tegező viszonyban lettünk volna, természetesen megtiszteltetésnek veszem a baráti közeledés e gesztusát.


Erre szerintem nagyjából agyvérzést kap, majd leb**sza a telefont.


Megyek be dolgozni.


Közli: na megjöttél? A műszakvezető közli a dolgot.

A műszakvezető (az egészről ami miatt felhívott semmit se tud, akkor marha fontos feladat lehetett) meg engem kérdez hogy most akkor mi van?


A kérdésem lényege annyi: ezen monológ miatt kb köv hónapban kirúgnak (papíron persze majd nem ezért). Vajon ez önbecsülés kérdése lenne?


Kb a századik reggeli esti hívás után alkalmaztam ezt a monológ-taktikát, jó darabig tűrtem tehát.


2015. márc. 25. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy kirúg, bár nem te leszel a kedvence, ebben biztos vagyok.:)

Nekem egyébként tetszett, én díjaznám!

Amúgy is mi a f**t akar munkaidőn kívül?

2015. márc. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem egyszerűbb lett volna lenémítani alvás közben azt az átkozott telefont? Azt írod kb a századik hívás volt már..maximum a 2. után kikapcsolnám a telót. Nekem beválik . Nem vagy köteles ügyeletet tartani szabadidődben,ha meg igen ,akkor jár érte fizetés is.
2015. márc. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
De ha nem is akarod kikapcsolni mert tudomisén valami rokon bajban van és hívhat, akkor is van hívásszűrési opció.
2015. márc. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Hoyg mit akar? Éreztetni hogy ő a főnök.

Pl. amikor felhívott este 10kor hogy megjött-e egy csomag.

Nem akartam neki mondani hogy ha másnap bemész akkor meglátod hogy megjött-e, ha meg nem jött meg most este10kor úgyse lehet mit kezdeni ezzel.

2015. márc. 25. 14:16
 5/12 A kérdező kommentje:

Ó ti nem ismeritek ezt a helyet!

Volt olyan ember itt akit hozzám hasonlóan hívogattak. Ő az ikszedik hívás után kinyomta. Másnap leszedték a fejét hogy hogy merte kinyomni. Erre közölte hogy a saját mobilja nehogy már számon kérjék mikor veszi fel m. időn kívül.


Nem folytatom, aznap este már nem volt állása.

2015. márc. 25. 14:18
 6/12 anonim ***** válasza:
Á, hagyd. Nem tud aludni. És: hívásszűrés.
2015. márc. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem kinyomni kell a bejövőt, hanem előre kikapcsolni lehalkítani ,vagy szűrni. Aztán ha másnap kérdi ,akkor aludtál nem hallottad, fürödtél stb. De ilyen munkahelyről jobb ha magad távozol.
2015. márc. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor állás ide, állás oda én megmondanám, hogy munkaidőn kívül nem vagyok elérhető.
2015. márc. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Eleve nem mondom meg a főnökömnek a magán telefonszámomat... Nincs telefonom. Ha el akarsz érni, biztosíts egyet, és foglaljuk írásba, hogy mikor legyek elérhető, és mennyiért.
2015. márc. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ilyet lehet mondani aztán másnap már egy új embert látsz a helyeden dolgozni.


"Nincs telefonom. Ha el akarsz érni, biztosíts egyet, és foglaljuk írásba, hogy mikor legyek elérhető, és mennyiért."

2015. márc. 25. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!