Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék több önbizalmat...

Hogyan tudnék több önbizalmat szerezni?

Figyelt kérdés
Már 10éves koromtól kövér gyerek voltam 17 évesen már 90+ kiló voltam.Sikerült lefogynom 70+ kilógramra amit tartok is.De a gyerekkori sérelmek miatt nincs semmi önbizalmam.Kiskoromban vidám,mosolygós gyerek voltam,mostanában már egyre ritkábban vannak pozitív napjaim.Volt egy időszak az életemben amikor semmiféle kiutat nem találtam(vagy nem akartam találni.)akkor kezdtem el olvasni ami mára már a szenvedélyemé vált.Ezek mellet rendszeresen sportolok és egészségesen étkezem.Úgy érzem rendben tettem mindent magam körül.Több önbizalmam van mint pár éve az biztos,de egyszerűen nem tudok ismerkedni.A régi kapcsolataimat rendeztem velük jóban is vagyok,de nem tudok új kapcsolatokat létesíteni.Nem gondolom azt,hogy csúnya vagyok mégsem tudom magam 100%-ban elfogadni.Valaki esetleg tudna tanácsot adni mit is kellene tennem. 18/F
2015. ápr. 3. 11:32
 1/1 anonim válasza:

Először is gratulálok a teljesítményedhez! Nem semmi és a legjobb tanács azt hiszem az, hogy csak így tovább!

Ne felejtsd el, hogy mindig vannak holtpontok és lehet, hogy ez is egy bizonyos holtpont. Ha tényleg úgy érzed, hogy jól csinálod a dolgaidat, akkor rendben van. Egy természetes állapotot élsz meg.

Nekem visszatérően vannak ilyen gondolataim, hogy több önbizalom kellene ilyen-olyan területen, ilyenkor inspirálódok. Olvashatsz ilyen témában is könyveket. De valójában az sem probléma, ha nem fogadod el magad 100%-ban, mert ez a fejlődés kulcsa. Így mindig törekedni fogsz arra, hogy kicsit jobb legyél, kicsit vizsgálódj más szemszögből is és ez fontos.

Ha konkrétan az új kapcsolatok megkötésével van problémád (bár nem tudom, hogy párkapcsolatra vagy barátságokra, ismeretségekre gondolsz), szerintem figyelned kell az apró jelekre, azaz keresd az érdeklődő tekinteteket, vagy néha kérdezd meg magadtól, hogy ebben a helyzetben te mit várnál el magadtól a másik helyében. Menj el bulizni, menj el olyan helyekre, ahol szerinted találhatsz olyan embereket, amilyeneket keresel. Legyen az múzeum, edzés, kávézó, rendezvény, vagy bármi.

És még egy jó tanács: ne mindig arra gondolj, hogy mások mit várnak el tőled. Néha csak tegyél nagy sétákat a kedvenc helyeiden, lélegezz mélyeket és élvezd azt, hogy mennyi mindent elértél már, milyen jó most, hogy ott lehetsz, ahol éppen vagy.

Remélem tudtam segíteni!

2015. ápr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!