Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem vagyok elég jó (? )

Nem vagyok elég jó (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok, elsőre mindenki azt mondaná, hogy milyen szerencsés vagyok, mert szép vagyok, művelt, a szüleim és a bátyám pedig szeretnek és törődnek velem. Ezért nagyon hálás is vagyok,DE! Nem vagyok valami okos, ha valahol számok vannak, nem tudok vele mit kezdeni, lassan tudok csak megoldani problémákat, és mindet félreértek, ezért folyton megkérdezek valakit, mielőtt a rám bízott feladatot teljesíteném, ezért sokan azt hiszik, hogy figyelmetlen vagyok. Úgy érzem, nem lesz belőlem értékes ember, meg hogy valami nem jó bennem, hiszen a szüleim értelmes és okos emberek. Erre az érzésre még rátesz egy lapáttal, hogy a bátyám nagyon okos, külföldre jár egyetemre, emellett pedig még jófej is.

Ez kisebbségi érzés, reális gondolkodás, vagy más? Aki nem tudja, lelki fröccsöt is adhat! :-)



2015. ápr. 3. 22:07
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat 14/L
2015. ápr. 3. 22:08
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg csak 14 eves vagy, batyad meg biztosan legalabb 21, szoval addigra te is leszel olyan okos, mert a genjeidben van. Egy buta amugy sem kerdezi meg magarol hogy buta-e, csak az intelligens ember, mert valaki minnel tobbet tud ugyerzi annal kevesebbet tud es "buta" :)
2015. ápr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Szerintem ez inkább önbizalomhiány, és 14 évesen még nem csoda, ha így érzel. Minél több élettapasztalatod lesz, annál jobban belejössz. És az is kérdés, milyen feladatokat rónak rád, amikre inkább visszakérdezel. Ha felnőttnek valót, akkor ez sem csoda.
2015. ápr. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg látják a megszólalásaidon, viselkedéseden, stílusodon, hogy értelmes ember vagy.

Nem megy a matek/fizika? Nem ebben mérik az észt.

Az iskola csak lexikális tudást vagy olyat ad amit nem is használsz az életben. Ha meg használod úgyis megtanulod (hisz melyik mérnök ne tudna matekozni?).

Legalább te biztosra mész, és nem csinálsz valami haszontalan dolgot, csak azért, mert nem mered megkérdezni.

A bátyád valószínűleg külföldre akart menni és valami olyat tanulni az egyetemen ami érdekli. Lehet te teljesen mást akarsz csinálni, ezért nem foglalkozol azzal amiről írtál.

Amúgy kb én is hasonló helyzetben vagyok :( Csak én megvagyok győződve, hogy életrevaló vagyok, míg mások nem. :D

2015. ápr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nagyon cuki vagy :D

nem azért leszel buta, mert nem megy a matek, le merem fogadni, hogy viszont a humán tárgyak nagyon jól mennek

egyébként sakkal és hasonló játékokkal nagyon jól lehet fejleszteni a logikát

még csak 14 éves vagy, előtted még az egész élet, próbálj meg minél jobban tanulni és bekerülni egy jó középiskolába, ahol jól fel tudnak készíteni az érettségire, amit ha jól megírsz, onnantól nyitott feléd a világ

2015. ápr. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, 14 éves létedre tökéletesen meg tudtál fogalmazni egy kérdést. Értelmesen, szemléletesen, összefüggően és lényegretörően leírtad a problémádat. Ezzel máris túlszárnyaltad a GYK közönségének kb. 90%-át.

Na, ez volt a (félig) vicc.


Abból, amit leírtál én leginkább az önbizalomhiányra tippelnék. Valószínűleg, ha kapsz egy feladatot, akkor már előre stresszeled magad, ezért nem tudsz magára a feladatra koncentrálni.

A bátyádhoz pedig ne hasonlítsd magad. Lehet, hogy ő szerencsésebb képességekkel lett megáldva bizonyos területeken, mint te, de ettől még nem jobb. És te sem vagy rosszabb, mint ő, csak másabb. 14 évesen még annyi mindent nem próbáltál ki az életben. Lehet, hogy te egy abszolút más területen vagy szuper tehetséges, csak még nem találtad meg. Lehet, hogy kiderül rólad, hogy tehetséges író vagy, esetleg nagyszerű képzőművész vagy akármi más. (én személy szerint az írásod alapján nem tartom elképzelhetetlennek a szépirodalmi vénát, mert tényleg nagyon tetszett a kérdésed megfogalmazása, felépítése)

Persze az is lehet, hogy nem művészi irányba fogsz elmenni, hanem "csak" egy nagyon jó tanár leszel, akit imádnak a tanítványai, vagy egy kiváló orvos, aki több száz ember életét menti meg.

Ne keseredj el, próbálj ki új dolgokat, adj magadnak lehetőséget, hogy megtaláld azt, amiben te vagy rendkívüli. A családod szeret téged és biztos vagyok benne, hogy mindenben támogatni fognak.

2015. ápr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a suliban az volt a gond, hogy a matek tanár egy sajátos módon magyarázott és senki nem értette. Nekem meg volt aki otthon elmagyarázza és én röhögve megoldottam minden feladatot, a tanár így szeretett is engem, a többiek meg csak néztek mint a moziban. Én voltam a négyes matekos, és rajtam kívül mindenki kettes.


De ez egyértelműen a tanár hibája volt.

Szerintem ha nem érted a matekot, akkor hívj egy magántanárt.


Egy értelmes egyetemista srác az egész éves anyagot el tudná neked magyarázni egyszerűbb számokkal, 2 óra alatt.

2015. ápr. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon-nagyon köszönöm, sokat segítettetek! :-)
2015. ápr. 4. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!