Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Merjek kiállni magamért ha...

Merjek kiállni magamért ha mindig a másik az erősebb?

Figyelt kérdés
Sosem merek vitába szállni vagy kiállni valami mellett, mert engem könnyen a földbe lehet döngölni és nem tudok rá mivel reagálni. Merjek úgy vitázni, elmondani az engem bántó dolgokat, ha mindig én maradok alul? Ha jogosulatlanul leszidnak valamiért, azt is tűröm, mindig védekezek, sosem támadok vissza, minél hamarabb szabadulni akarok, pedig a szívem mélyén jól beolvasnék az illetőnek. Sajnos egy mondattal el lehet intézni engem, utána az életkedvem elmegy, semmi kedvem és energiám nem marad a saját igazamért kiállni.
2015. ápr. 4. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindig lesz erősebb, ilyen a világ. DE! Ha soha nem állsz ki magadért, hagyod másoknak , hogy megalázzanak, földbe tiporjanak az nem megoldás. akkor mindig mindenki azt fog veled csinálni amit akar. Védekezhetsz, nyugodtan elmondhatod a véleményed. Nem baj ha félsz, mindenki szokott ha olyan a helyzet.
2015. ápr. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ha nem vagy olyan veszélyben, hogy megverhetnek, akkor nyugodtan állj ki az igazadért.

olvashatsz retorikai könyveket, pl. rábeszélőgép, de akár klasszikus retorikai könyveket is, és gyakorolhatod a belőlük tanultakat.

próbálj rájönni egy-egy dologra, hogy hogy kellene/kellett volna mondani, és legközelebb alkalmazd.

arra koncentrálj, hogy milyen haladásokat értél el, és ne a kudarcokra.

ez egy folyamat, amíg ebből kijössz, de minél hamarabb kezded el, annál gyorsabban érsz el eredményt.

az egészet próbáld meg iskolának felfogni, gyakorlásnak. így kevésbé fogsz kikészülni.

2015. ápr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Teljesen megértelek az én barátom is ilyen. Nehéz is vele, mert látom, hogy máshogy gondolja, vagy ki is mondja, amivel mondjuk engem felbőszít, de a tiltakozásomra nem reagál. Ami csak mégrosszabbá teszi az egészet. Aztán nekem kell lehiggadnom és máshogy hozzáállnom, ettől pedig úgy érzem elveszítem önmagamat. De szeretem őt és nem akarom bántani. Azért próbálj meg kiállni magadért. Jobban fognak bízni is benned, határozottabbnak, megbízhatóbbnak tűnsz majd. Fontos, hogy kiállj magadért és ez megy is, ha szereted és elfogadod magad. Én is félek, pedig harcos típus vagyok, de hamar a földbe lehet taposni olyan dolgokban, amikben nem bízom magamban. Tehát hajrá! :-)
2015. máj. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!