Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azok a gyerekek akik általános...

Azok a gyerekek akik általános iskolában menők meg népszerűek azok később egy rosszfajta középiskolába kerülnek és rosszabb munkájuk lesz?

Figyelt kérdés
Van egy tipikus menő gyerek az osztályomban. Mindenki ismeri meg kinyalják a seggét facebook-on meg mindenhol közben pedig nem túl ápolt, pl: láthatóan korőás haj, igénytelen ruházat. Persze a dolgozata mind egyesek meg kettesek, órán alszik meg zenét hallgat. Az ilyenek mér ilyen népszerűek?

2015. ápr. 7. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Most vagánynak gondolja magát, hisz egy tizenévesnek hol fordul meg a fejébe hogy nem az albérlet jelenti majd az életet és mondjuk a tömegközlekedés.

Később meg majd átértékeli az egészet amikor már kéne neki a jó kocsi, jó lakás, de pénze meg nincsen, nem is ezzel volna baj mert kis pénzből is lehet félretenni mint ahogy én is tudok 80-90et, itthon lakva.


Az ilyenek majd csak lesznek valahogy az életben.

2015. ápr. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk akiket korberajongtak mind apoltak voltak es jo tanulok, jobb sulikba is mentek, igaz ugyanoda mentem en is. Nem tudom, milyen most az eletuk, hiszen az, hogy valaki jo egyetemen vegez nem egyenlo azzal, hogy most van is munkaja. SIman lehet, hogy jobb munkajuk van de az ellenkezoje is. (En is kulfoldon elek es az otthoni fizu 5szoroset keresem, lehet, hogy egy egykori meno gyerek meg tobbet nalam, lehet, hogy kevesebbet...nem is nagyon erdekes tema ez nalam.)
2015. ápr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Sőt, van, hogy éppen a népszerűtlen gyerek járja be azt az utat, amit leírtál.
2015. ápr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Az ilyenekből nem lesz semmi, ha szerencséje vagy jó kapcsolatai vannak akkor felnőtt korában esetleg lehet egy normálisabb nem minimál béres állása, de ezeknek ez a karrierjük csúcsa. Szánalmas az aki általános iskolában bukdácsol, abból az ég világon nem lesz semmi normális ember, jó lesz majd gyártósor mellé, keres magának egy nőt lesz 2-3 gyereke aztán élnek hónapról hónapra életük végéig hiteleket törlesztve. 90% az esélye az ilyennek egy ilyen életre. Már a középiskolában is szánalmas megbukni annyira könnyű, nem hogy általánosban. Egyik ilyen általános iskolás menő oszt társamnak 15 éves korában lett gyereke, mikor utoljára láttam már óvodás volt a lánya (20 éves vagyok)
2015. ápr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert ilyen stílusa van. Valószínűleg megtalálja azt a környezetet, ahol úgy eltudja adni magát úgy mint itt.
2015. ápr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Nem feltétlenül. Ma már kapcsolatok nélkül szinte lehetetlen jól menő, sokat fizető, bejelentett (!!!) munkát kapni.


Példa: Általánosban végig kitűnő voltam, rendszeresen strébereztek, pedig nem tepertem a tanároknál, simán csak jó tanuló voltam. Gimiben is egész jó voltam, de ott a matek meg a kémia húzták le az átlagomat, mert ahhoz már hülye voltam. Mindenesetre igyekeztem, a többi tárgyból 4-es, 5-ös voltam. Elvégeztem egy OKJ-t, csináltam egy nyelvvizsgát. Fősulira mentem, végigcsináltam és a végén mégis csak egy szaros ruhaboltban kötöttem ki eladóként, mert sajnos olyan szakot választottam, amivel konkrétan kitörölhetem a pozsgás hátsómat...


Ellenpélda: Általánosos osztálytársam, tipikus általad leírt menőgyerek, verekedett, köpködött, sosem írt leckét, végig bukdácsolt. Sima szakmunkássuliba ment, mert csak oda vettél fel. Akkor még voltak szakmunkásképzők. Most a Szerencsejáték Zrt-nél dolgozik, olyan összegeket kaszál, hogy beszarsz, saját kocsija van (valami Mazda), Tommy Hilfiger cuccokban pózol, hetente tölti fel a bulifotókat a faszbukra.

2015. ápr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül. Sokan azért menők, mert gazdagok, jó családból származnak - azoknak kb. tök mindegy, hol tanulnak, mit végeznek, a zsíros állás gyakran megvan. Van olyan volt osztálytársam, aki iszonyat paraszt volt tanárokkal, letojta a tanulást, menőzött, ivott-cigizett, aztán ma társtulaja 3 étteremnek meg egy balatoni benzinkútnak... másik volt osztálytársam meg azzal indult jól útnak, hogy apja német, megtanult németül felsőfokon... na így könnyű volt magának állást találnia, pedig amúgy szegény csaj nagyon buta.


Igen, vannak a menők közül olyanok is, akik elhiszik, hogy nekik kinyalják a feneküket, csak azért, mert ők ők, és vagányak, kiabálósak, lázadoznak stb.,, aztán néznek, amikor szar érettségivel, nuku diplomával csak a gyárba tudnak menni dolgozni, és elmegy a pénzük (főleg alkoholra meg cigire).

2015. ápr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg tud vmit, amit a nem menok nem. Jo a dumaja, bohockodik, eros, stb. De ha kesobb nem jon ra, h. A menoseg edeskeves az eletben valo boldogulashoz, akkor mehet galyazni ninimalberert, v. Nemetbe a csirkegyarba, ahol azt sem fogja tudni ellenorizni h. Bejelentettek- e, mert a bittedanke- n kivul nem tud semmit a nyelvbol. Sok ilyen van, de a nem meno, es kozepes kepessegu osztalytarsaim kozul is sokan keccsolnek gombokert, es orulnek, ha fizetik utanuk a Tb-t. A jo iskola maar nem szamit annyit, mint 20 eve.
2015. ápr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Később meg majd átértékeli az egészet amikor már kéne neki a jó kocsi, jó lakás, de pénze meg nincsen, nem is ezzel volna baj mert kis pénzből is lehet félretenni mint ahogy én is tudok 80-90et, itthon lakva."


Miért a diploma mellé adnak jó kocsit és jó lakást?


Különös tekintettel arra, hogy - szaktól függetlenül- a mai egyetemistáknak jelentős részét épp eszű munkáltató fel sem veszi (legalábbis én nem venném fel).

2015. ápr. 8. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
9-es: Csak nem irigy vagy a diplomásokra, mert te nem jutottál főiskola/egyetem közelébe? Elhiszem, hogy rossz, de tanulni, aki akar és tud, az képes rá, hidd el.
2016. ápr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!