Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az miért visszatetszést keltő...

Az miért visszatetszést keltő viselkedés ha panaszkodó ismerőseimet gyakorlati példákkal emlékeztetem rá, hogy lehetne 100x rosszabb úgyhogy kussoljanak és örüljenek hogy ez is van?

Figyelt kérdés

Nem vagyok népszerű ismerőseim körében, ha munkahelyi dolgokra panaszkodnak.


Nem bírom megállni ezeket szó nélkül és elmagyarázom nekik hogy ne nagyon ugassanak ezekre a dolgokra mert lám, mindjárt mondom is, lehetne sokkal rosszabb és azt is el kell viselni mert nincs más.


Amikor panaszkodnak hogy túlóra van néha és ott kell maradni. Igen? Gyere hozzánk! Nálunk alap hogy 8 órás bejelentéssel 10 óra munka néha 12 de nem néha, hanem minden nap, és persze a fizu csak a 8 óra után jön (= a túlóra grátisz) és nem tanácsos ágálni ez ellen mert kirúgnak.


Másik panaszkodik, hogy a főnök mondja meg mikor mehetnek szabira. Igen? Gyere hozzánk! Nálunk aztán ilyen gond nincs! Egy nap szabadságra el nem mehetsz, de egy napra se! Nyáron van egy hét fizetés nélküli és slussz. A többit benyeli a cég. Ha ágálsz ez ellen ld előző pont.


Panaszkodnak hogy alig van jutalom prémium. Ez is gond? Gyere hozzánk! Nálunk már annak is örülsz majd ha a fizudat megkapod hiánytalanul és nem hiányzik belőle randomszerűen pénz, csak úgy! Jutalom prémium ilyesmi fel se merül.


És ezekre nem azt mondják hogy igazam van, hanem pesszimista vagyok, provokátor, miért hagyom magam, mertt „én aztán bemennék a főnökhöz és számon kérném!”.


Ja persze. Aztán még ki se érnél az irodából már állás nélkül lennél.

Egyesek úgy tűnik nem tudják milyen jó dolguk van!

Eleve összetehetem akét kezem én is (meg más is) hogy van munkahely ahol napi 12 óra munkával megkapom a kemény minimálbért.

Mert lehetne másképp is. Minden nap látom a közmunkás csapatot a parkban kutyaszart gereblyézni!

És még ez se a vége! Még a közmunkás státuszért, azért a havi 47-ért is ölik egymást az emberek főleg vidéken!


Olyat is tudok aki még a közmunkás bérből abból a kemény 47-ből is visszacsenget bizonyos zsebekbe hogy legyen köv hónapban is közmunka! (és akkor mennyi marad nála? Hát 20-30/hó. )


2015. ápr. 4. 09:43
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy a legkönnyebben kihasználható ember a világon.
2015. ápr. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Aha. Persze. Hát akkor (megint magamat ismétlem) gyere hozzánk!

Találsz itt csak ezen a helyen kb 100 embert aki ugyanabban a cipőben jár mint én.

Akkor ők mik?

És azok a diplomások vajon mik akik közmunkásként kutayaszart söpörnek?

És azok a diplomások akik csak álmodnak róla hogy talán adódik közmunka? Mert még az sincs csak egy évben X alkalommal?


És azon sok-sok-sok ember az országban aki épp úgy van mint én?



De te is ugyanolyan van mint ismerőseim. Miért hagyod magad? Miért mit tegyek? Jöjjek el? Hova? Közmunkázni? Vagy a négy falat bámulni?

2015. ápr. 4. 09:52
 3/37 anonim ***** válasza:
0%

Volt ennél rosszabb is. A kommunista diktatúra elején elvették a háztáji gazdák tulajdonát majd beverték őket a TSZ-be gyakorlatilag ingyen rabszolgamunkára. Pedig nem ártottak senkinek, soha nem alkalmaztak cselédet.

Talán szándékosan mondtam én is rosszabb példát.

Ma igaz hogy nincs nyugati bér, de szabadon bárki elmehet bárhova a világba dolgozni. Régen vasfüggöny volt, erre nem volt lehetőség. Ma szabadon bárki maszek gazdaságot működtethet, nem mennek padlást söpörni vagy megkérdezni hogy miért nem megy a kötelező munkahelyre, hisz a 90-es években majd privatizálni akarják amit létrehoz.

Ha ma panaszkodni hallok bárkit, az nevetséges. Például nemrég voltak a társasházban munkások, akik 30 éves öregemberként kitisztították a lakások szellőzőinek végén a dugókat. Majd minderre kiszámláztak a háztömbnek több mint 400 000 Ft-ot. De munka közben ment a panaszkodás hogy dolgozni kell, vagy jobb lenne politikusnak lenni, stb. Mert így nem lophatnak eleget és öltöny helyett munkásruhában kell lenniük. Hú de rossz világ lehet ma ugye? Egy a bajuk a panaszkodó dolgozóknak, hogy nem lophatnak eleget. Esetleg az is hogy néha dolgozniuk kell, bár az említett példához hasonló léhűtő tevékenység messze áll a munkától.

2015. ápr. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
ismeretlenül is azt mondom, hogy pesszimista vagy
2015. ápr. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Hát kérlek, ha kinyitsz egy pszichológia szakkönyvet akkor rájöhetsz hogy bizony a pesszimista optimista kettősség alapvető személyiségjegy mely nem változtatható.

lehet az vagyok, de ha az vagyok akkor annak születtem és így fogok meghalni is.

van akinek félig tele másnap félig üres a pohár. Ez van.

2015. ápr. 4. 10:05
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

ha akarsz, tudsz rajta változtatni, csak akarat kell hozzá

egyébként az ismerőseidnek azzal van bajuk, hogy ahelyett, hogy meghallgatnád őket, még rájuk tromfolsz, hogy bezzeg neked milyen rossz, ez így viszont elég tiszteletlen dolog

2015. ápr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

sorry hogy nem bírom végighallgatni hogy "csak 20.000 jutalmat kaptam húsvétra, hogy képzelik tavaly még 50-et adtak".

Hát sorry ne is várja tőlem senki hogy megálljam hogy gyere hozzánk! nálunk nem jutalmat nem kapsz örülhetsz ha a fizu megjön húsvétra! és úgy hogy nem hiányzik belőle pénz.

2015. ápr. 4. 10:15
 8/37 anonim ***** válasza:
100%
ha így folytatod, hamar magányos leszel
2015. ápr. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Azért rühellnek téged, mert egy negatív, sírós hülyegyerek vagy és rohadtul senkin nem segít az, ha a pofájába tolod, hogy bezzeg nekünk szarabb. A kutyát nem érdekli ez, én is kerülnélek, mint a pestist.
2015. ápr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek azt szeretik, ha meghallgatod a problémájukat, és olyasmit tanácsolsz - ha van rá igény -, amitől jobb lesz nekik. Nem pedig a rákontrázást szeretik hallani. Job xy-nak még rosszabb, mert mert, és te csendben maradhatsz. Attól, hogy valalkinek rosszabb, az ő gondja nem oldódik meg. (Attól, hogy te, meg én szeretünk arra gondolni, hogy örüljünk annak, amink van, mert... Attól még nem fog kevésbé szorítani a saját cipőnk, csak legfeljebb megidealizáljuk, milyen jó is nekünk.)
2015. ápr. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!