Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha szóba kerül a munkaerő...

Ha szóba kerül a munkaerő kivándorlás és adatokkal is alátámasztom miért válnak ettől egyesek habzó pofájú vörös fejű zombivá? Én meg hazaárulóvá?

Figyelt kérdés

Ha szóba hozom a munkaerő kivándorlást és netán még horribile dictu konkrét számszerű adatokkal is alátámasztom, akkor egyesek egyből üzemmódot váltanak. Elkezd habzani a pofájuk vörösödni a fejük és egyből röpködnek: hazaáruló! Idegenszívű! Brüsszel-bérenc! Ballib! Komcsi stb.


És amikor mondanám hogy apukám számolni esetleg tudsz?

A számok tények igen makacs dolgok.

Mert szerintem 1+1 az kettővel egyenlő, ha te habzó pofával komcsizol meg hazaárulózól attól még annyi marad.


Lehet egyeseknek igen kényelmetlen hogy dübörgő gazdaságunk és jobban teljesítő hazánk a dicsőséges NER-rel (=Cosa Nostra) együtt úgy kamu ahogy van, de hát attól még ez van.


2015. ápr. 9. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Istvánka, te vagy az?
2015. ápr. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Akiket közvetlenül nem érint (nem hosszú idő óta munkanélküliek), azok nem értik.
2015. ápr. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Bocsi de számokat és statisztikákat lehet érteni anélkül is hogy érintett lennék.

Ehhez nem kell munkanélküliség. Én se vagyok érintett.


És érdekes hogy ezek az "észérvek" mint hazaáruló stb akkor kerülnek elő amikor a statisztikák is. Gondolom amikor már nincs mit mondani (mert fekete fehér számokra nincs nagyon mit) akkor veszik elő a végső fegyvert.

Komcsi hazaáruló emútnyócév ezeket a baromságokat mindig elő lehet húzni bármire.

2015. ápr. 9. 11:45
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A kivándorlás nem feltétlenül rossz és nem csak gazdasági okai lehetnek. Csak nekünk fura, mert korábban nem volt szabad vagy nem volt ilyen egyszerű.
2015. ápr. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%

Azért, mert senkinek nincsen kedve azt hallgatni, hogy milyen sz.r itthon. Több ismerősöm jött most vissza az UK-ból. Elmondásuk szerint ott is sok minden sz.r.

Sokan itthon szeretnénk élni és sokan meg is tudunk élni itthon, arra pedig nem vagyok én személy szerint kíváncsi, hogy te hogyan szidod Magyarországot. Ha nem tetszik el lehet menni. Itthon állandóan az országot szidni viszont valóban tipikus bunkó ballibes mentalitás.

2015. ápr. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ensam skog ***** válasza:
De okunk sincs dicsérni.
2015. ápr. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Esetemben nyitott kapukat döngetsz én is már csak ünnepekre járok haza.


És igaz, külföldön is lehet szar, de én itt Dániában nem érzem hogy olyan szar lenne, főleg hogy áruszállítóként forintosítva kb havi 400.000 nettóm megvan.


Bölcsész vagyok egyébként, két diploma ami szart se ér.

Otthon mi lenne belőlem? Teszkó pénztáros? Közmunkás? Újságkihordó?

Itt se vagyok egy komoly melóban de

1. havi 400 nettó!

2. A munkahely még velem a külföldi csóró vendégmunkással se mer cseszekedni. Nem mer nem fizetni, a túlórákat hajszálpontosan, ha beteg vagyok nem mondják hogy többet nem kell menni (otthon mondtak ám ilyet!).

Otthon megéltem azt hogy állandóan túlóra volt és mikor rákérdeztem hogy mégis mennyiért meg mikor fizetik ki, közölték, hogy ne nagyon firtassam a túlórát mert hamar találnak ám mást a helyemre.

Na itt mernének ilyet megtenni.

Olyan bünti lenne a cégnek hogy belerokkanna.



"Ha nem tetszik el lehet menni. "

2015. ápr. 10. 11:33
 8/9 A kérdező kommentje:

Hadd kérdezzem már meg egy ilyen szuperintelligenciától: ha fekete fehér statisztikai adatokkal alátámasztom a mondandómat az miért szidás?


Ha egy rossz tanulónak felolvasom a jegyeit és feketeén fehéren kiderül hogy csak egyese van-az szidás? Csak a puszta tényeket közlöm.

Nem mondom egy szóval se hogy rossz tanuló, csak épp olvasom: 1, 1,1,1,1....

Ez hol és miért szidás?

Hm?



"hogy te hogyan szidod Magyarországot. "

2015. ápr. 10. 17:20
 9/9 anonim ***** válasza:
30%
Azért az, mert nem mindenkinél 1, 1, 1 az osztályzat. Nálam is kapna az ország nem kevés egyest, de sok ötöse is van. És nem feltétlenül van kedvem azt hallgatni, hogy húúú Magyarország SZAAAAR, mert a büfé-ruhatár diplomáimmal kihasználnak brühühü. Te bajod. Ha olyan jó neked kint, akkor maradj kint. Az a leggusztustalanabb mentalitás, amikor a fajtád kimegy, majd hazajön elhordja a "hazáját" minden sz.rnak, holott két szalmaszálat nem tett érte egész életében, és soha nem is akart.
2015. ápr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!