Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tombol manapság ez a...

Miért tombol manapság ez a fiatalság mánia az élet minden területén, csak engem zavar ez a jelenség, miért csak egy szűk rétege van az embereknek, akik számítanak?

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném, hogy 29 éves vagyok, tehát még nem öreg.


Azonban egy ideje, aminek a kezdetét úgy a kétezres évek második felére tenném, zavarni kezdett - pedig elvileg én is benne vagyok némelyik célcsoportban - hogy manapság mindent a "fiatalokra" alapoznak, pontosan valami egészen kifordult értékrendű trendek mennek több területen.


1. A fő vásárlói célcsoport a 18-25 évesek, a divat nekik a legszélesebb körben megfogható.

Pedig ugyanúgy érdekelhet egy 40 évest, egy 50 évest is ugyanaz, de valamiért megpróbálják lenyomni a tokron, hogy az úgynevezett "fiatalok" azok, akiknek mindent lehet, ez pedig némileg fasisztoid hozzáállás.


2. A munkahelyeken a "fiatal dinamikus" csapat a fő szempont, pedig amikor mondjuk 50-60 éves titkárnőink voltak ők sokkal jobbak voltak, mint a velem egykorúak, jobban értették a dolgokat, és mivel nagyok voltak a gyerekeik, nem kellett állandó kieséssel számolni, hiszen azért ebben a korban még nagyon is fittek sokan. Nem más, mint előítélet, hogy a fiatal csapat többre képes. Kell az idősebbek higgadtsága, tapasztalata.


Szörnyű szempont, hogy a fiatalnak legyen tapasztalata, de ne legyen 30 felett, viszont ne legyen családos.


3. 35 felettiektől hallottam, akik mindössze pár évvel idősebbek nálam, hogy "öregnek" tartják őket, basszus, hát hová megy a világ? Ismerek olyan 34 évest, aki még tanul, a phdjét írja egy külföldi kutatólaboratóriumban, ő is öreg lenne?


4. Párkapcsolatokban is ezt látom, a párommal mi egy idősek vagyunk (szó szerint, pár nap különbséggel születtünk) de a mi esetünk elég ritka, sorra látom, hogy pl: 30-35 közötti férfiak huszonév elejei félig gyerekeket választanak, és a hozzájuk illő, 28-35 éves korosztály ott hever parlagon, mert mondjuk ő huszonegykét évesen elképzelhetetlennek tartotta volna hogy ennyivel idősebbekkel járjon. Mindezt szintén annak tudom be, hogy tombol ez a fiatalság mánia, a mi 18-24 éves korunkban nem nagyon volt divat ekkora különbség, mindenki a plusz-mínusz egy-két évnél volt.


5.Még egy dolog: a közmédia átalakítása, úgymond "fiatalossá" tétele, no comment ahogy szétverték, na de, ez is milyen már, hogy ez a fő szempont?


Miért ekkora érték ha valaki 25-30 között van, és mitől kevésbé értékes a többi, hogyan lehetne szerintetek változtatni ezen?


Kikerülnek plnagyjából 25 évesen az egyetemről, és öt évük van mindössze, hogy "teljese jogú" tagoknak érezhessék magukat a társadalomban?


Hiszen mindenki csak pár évig van ebben a korban, vagy felette, vagy alatta, és igencsak sok ember van, akire tekintettel kellene lenni.

Sajnos úgy látom újabban csak ez a korosztály számít.


Ki hogy látja ezt akérdést?



2015. ápr. 2. 02:21
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

Én úgy látom, hogy ez csak a nőket zavarja.


De akkor haladjunk sorban:


"1. A fő vásárlói célcsoport a 18-25 évesek,"


Fiataloknak könnyebb mindent eladni, mert könnyebben megvezethető vásárlók, nagyobb náluk a birka effektus. Ezért hozzájuk szól a média.


"2. A munkahelyeken a "fiatal dinamikus" csapat a fő szempont, pedig amikor mondjuk 50-60 éves titkárnőink voltak ők sokkal jobbak voltak, mint a velem egykorúak,"


A titkárnő, egy zéró tudást igénylő munka, ha felveszek egy titkárnőt, akkor az legyen attraktív ne pedig egy ötvenes hölgy. Továbbá a fiataloknak uptodatebb tudása van, sokkal jobban képben vannak a modern módszerekkel. Az idősebb generáció az olyan szakmákban teljesít sokkal jobban, mint például az orvoslás, ahol kell a szakmai tapasztalat.


"3. 35 felettiektől hallottam, akik mindössze pár évvel idősebbek nálam, hogy "öregnek" tartják őket,"


Ez nem függő. Ha nő az illető, akkor jogosan. Egy 35 éves férfi viszont ekkor kezd általában élete csúcsára érni.


"4. Párkapcsolatokban is ezt látom, a párommal mi egy idősek vagyunk (szó szerint, pár nap különbséggel születtünk) de a mi esetünk elég ritka, sorra látom, hogy pl: 30-35 közötti férfiak huszonév elejei félig gyerekeket választanak, és a hozzájuk illő, 28-35 éves korosztály ott hever parlagon, mert mondjuk ő huszonegykét évesen elképzelhetetlennek tartotta volna hogy ennyivel idősebbekkel járjon."


Ismételten az a helyzet, hogy más az értéke egy harminc éves nőnek, és egy harminc éves férfinak. Egy nő 18-25 év között van élete csúcsán, de 30-35 után már egyértelműen lefelé megy a lejtőn, mert nem tudja a szépségét használni, és mint tudjuk, a nők szeretnek mindent zéró tudással és cuki pofival megoldani. Egy férfi 18-25 évesen gyakran még csak egy taknyos kölyök. 30 körül válik sok férfi igazán éretté, de van aki 40 felett van a csúcson. Egy negyven éves nő már temetheti a petesejtjeit... Szóval egy harmincas férfihoz fiatal 18-harminc alatti nő illik. Az azonos korú hölgyeknek 14 éves koruktól 30 éves korukig fényesre nyalta a világ a seggét, de 30 év felett fordul a kocka, ez az élet igazsága. Egy nő harminc felett már öreg, miért állna le vele egy élete teljében lévő férfi?

De felvetítem neked fordítva a helyzetet a másik oldalról. A tipikus fiatal csaj kit választ partnerének? A befutott harmincas pasit, mert ő a férfias, meg a határozott, meg a pénzes, meg a befutott. Egy fiatal 18-25 év közötti férfinak, orvosokkal, bankárokkal, befutott üzletemberekkel kell megküzdenie a saját korosztályáért.


"Miért ekkora érték ha valaki 25-30 között van, és mitől kevésbé értékes a többi, hogyan lehetne szerintetek változtatni ezen?"


Miért kellene változtatni? Én 40 évesen is el fogom tudni adni magam 25-nek.


"Kikerülnek plnagyjából 25 évesen az egyetemről, és öt évük van mindössze, hogy "teljese jogú" tagoknak érezhessék magukat a társadalomban?"


A világ a középkorú férfiak játszótere, szóval nem hiszem, hogy olyan nagyon zavarná őket az, hogy most 30, vagy 40 évesek. A nők véleménye meg kit érdekel? Nekik SEMMIÉRT nem kellett megdolgozni 30 éves korukig, mert élet bácsi a szépségük miatt mindent a lábuk elé tett. Se a párkapcsolatokért, sem a tanulásért, mert mint tudjuk cicivillantás nagy előny vizsgán, hányszor láttam én már azért ötöst kapni csajt, mert jól nézett ki… Most megtapasztalják azt, hogy mit jelent megdolgozni valamiért.


Én most vagyok 25 éves férfi és összességében rendkívül élvezem a látványt, ahogy a tipikus királylány ismerőseim ráeszmélnek, hogy már csak pár jó évük van hátra. Hirtelen elveszik a a hegynyi egójuk, ami annyira jellemző a fiatal nőkre. Én kifejezetten élvezem az öregedést. Sokkal jobb 25 évesnek lenni, mint 20-nak, de a 30 még jobb lesz, ahogy látom. Az meg, nem hat meg, hogy nektek tik-tak ketyeg az óra.

2015. ápr. 2. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Média szempontjából ezzel tudják megtartani a vásárlókat. Az idősebbek szarul érzik magukat hogy már ráncosodnak, híznak, nem olyan gyerekes az arcuk, hogy nem korukbeliek mosolyognak vissza a plakátokról. Ezért elkezdenek krémeket, szereket, plasztikákat, mindenfélét venni hogy megőrizzék a fiatalságukat, mert mindenhol az van hogy csak az a jó. 'A ránc rossz, a narancsbőr rossz, a stria rossz, az ilyen haj rossz az olyan alak rossz, ha nem nézel ki photoshoppolt modellnek vagy nem törekszel rá, te nem vagy szép, nem vagy értékes.


Valamint már régen is a fiatalság volt sztárolva (legalábbis kinézetileg.)

2015. ápr. 2. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

"14 éves koruktól 30 éves korukig fényesre nyalta a világ a seggét...

A nők véleménye meg kit érdekel? Nekik SEMMIÉRT nem kellett megdolgozni 30 éves korukig, mert élet bácsi a szépségük miatt mindent a lábuk elé tett"


Mernéd ezt anyádnak mondani...


A nők a szépségükért minden megkapnak?

Aki nem szép az nem is nő?


Egy rondának született nőnek még a smink sem segít. Nekik bőven meg kell dolgozniuk mindenért. Hiába magabiztos meg törtető egy nő, ha totál rusnya. Kiröhögik. Undorodnak tőle. Ha egy ronda férfi ugyan ilyen? Bugyik nedvesednek tőle és félelmet kelt.


Ilyen általánosító hímsoviniszta véleménnyel remélem, hogy a f_szt szereted. Sajnálnám a feleséged.

2015. ápr. 2. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen korban élünk egy ideje, most a pörgést, a fiatalságot kell eladni. Ráadásul a tinik (és a nyugdíjasok) a leginkább kifacsarhatók, sok mindent rájuk lehet tukmálni.
2015. ápr. 2. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1.válaszoló:


Rávilágítanék a tévedéseidre:


"titkárnői munka zéró tudást igényel, a fiatal uptodateebb"


A tájékozatlanság netovábbja. Épp erről az előítéletességről beszélek.

Nevezz már a nevén pár "modernebb módszert", érdekelne, mik azok.



"Egy 35 éves férfi viszont ekkor kezd általában élete csúcsára érni."


A pocakos, kopaszodó, tokásodó vénemberekről beszélsz?


"Más az értéke egy harminc éves nőnek, és egy harminc éves férfinak. Egy nő 18-25 év között van élete csúcsán, de 30-35 után már egyértelműen lefelé megy a lejtőn, mert nem tudja a szépségét használni"


Előítélet, előítélet - a sógornőmnek 22 éves korára fejlődött ki a méhe teljesen, előtte nem volt elég érett arra hogy szüljön. Számos osztálytársam 24 évesen még csak egy kis kialakulatlan, bizonytalan kiscsaj volt, harminc felé kezdenek beérni.


"Egy negyven éves nő már temetheti a petesejtjeit..."


Nagyanyám a legfiatalabb nagynénémet 45 évesen, egészségesen szülte, és az ötödik gyereke volt, de millió nő szül 40 felett, részedről ez is megalapozatlan előítélet, mert olvastad az interneten, mert szakorvos nyilatkozta, mert hallottad a tévében, ja mert ez köztudott tény.


"Egy nő harminc felett már öreg, miért állna le vele egy élete teljében lévő férfi?"


Mindenki érti miről van szó ugye? ;)


"Egy fiatal 18-25 év közötti férfinak, orvosokkal, bankárokkal, befutott üzletemberekkel kell megküzdenie a saját korosztályáért."


A válaszoló problémáának a gyökerét itt olvashatjuk. :)


"Miért kellene változtatni? Én 40 évesen is el fogom tudni adni magam 25-nek."


Persze mindenki kiröhög majd a hátad mögött, de hidd csak ezt magadról, attól még a személyidben ugyanaz lesz.


"A világ a középkorú férfiak játszótere, szóval nem hiszem, hogy olyan nagyon zavarná őket az, hogy most 30, vagy 40 évesek. A nők véleménye meg kit érdekel?"


Barátom, kapáljál inkább, ne csajozzál, nem való neked ez az élet, ilyen fasiszta, nácidisznó hozzáállással téged azonnal a kivégzőosztag elé kellene állítani, és lelőni mint egy kutyát.


A legnagyobb tévedésed pedig, hogy azt hitted, hogy mindezt egy csaj írta, csak mert nem agresszív, és egoista az írás. Lúzer vagy már most is.

2015. ápr. 2. 05:01
 6/10 A kérdező kommentje:

2,3,4.válaszolóknak köszönöm, részben igaz, azonban ez még mindig csak a felszín, amit írtatok.


Mit lehetne változtatni ezen, hogy minden korosztály jól érezze magát a bőrében, és hogyan, hol?

2015. ápr. 2. 05:02
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó a kérdés, és határokat feszeget, ami helyes!


Kedves kérdező, sajnos Magyarországon - nem mindenki, de sokan - el vannak maradva úgy 50-60 évvel, mint pl az egyeske, aki nyilvánvalóan valahol a szesztilalom gengsztervilágában romantikázik.


Szerintem úgy lehetne ezen változtatni, hogy fel kellene ismerni a szolgáltatóknak és programelőállítóknak, hogy nem lehet a végtelenségig hülyének nézni az embereket, a huszonéves rá fog jönni egy idő múlva, hogy mire megy ki a játék és már nem lesz akkora üzlet a néphülyítés.

Lásd, mennyi fiatal leregisztrált már a facebookról.


Az oktatásban feltárni a problémás folyamatokat, a pedagógusoknak aktívan jelen lenni a gyerekek iskolai társadalmi életében megfigyelő szinten, és a problémákat kibeszélgetni velük. Ráirányítani a figyelmet a média káros hatásaira.


A médiában sokféle műsor kellene, sajnos a példa amit hozol, épp ellenkező irányba mozdul, nyilván azért, mert van ott is pár olyan nagy gondolkodó, mint az egyeske.


Amit a párválasztásról írsz, szintén idekötődik. Én 37 éves családanya vagyok - jut eszembe, egyeske, tudod miért vagyok fent ilyenkor? mert a kilenchónapos kisbabámat szoptatom - és a férjem nálam egy évvel idősebb. Ahogy a volt áltisk./szakköz.osztályom normálisabbik felében is hasonlók a korkülönbségek.

A normáltalanabbik felében a pasasok azt hiszik, hogy még mindig kölykök, a nőkről kevésbé tudok nyilatkozni, mert a legtöbb ismerősöm férjezett, aki nem, az pedig boldog a szakmájában, de nem sok olyanról tudok, aki egyedülálló lenne.

A kompromisszumokat pedig minden kapcsolatban be kell tudni vállalni.

Erre nem képesek nagyon sokan.

De majd eljön az idejük, mint például az ötvenvalahányévesen harmincéves fiúkát játszó városunkbeli nagyvállalkozónál, akin csak az nem kuncog, aki nem látja, ő persze meggyőződése szerint ifjonc, látnátok, amikor kivénhedt pulyka módjára sétál, és valóban nem vállal be 25nél idősebb nőt, de nem boldog.

Bizonygatja magának hogy nem öregszik.

Pedig a halálhoz kerül közelebb napról napra, és így van ez mindegyikkel, aki azt hiszi, hogy a világ arra lett teremtve hogy ő játszodozzon más emberek lelkével, szóval ennyi, az élet mindenkié, nem csak a huszonéveseké.

2015. ápr. 2. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
"Ismételten az a helyzet, hogy más az értéke egy harminc éves nőnek, és egy harminc éves férfinak. Egy nő 18-25 év között van élete csúcsán, de 30-35 után már egyértelműen lefelé megy a lejtőn, mert nem tudja a szépségét használni, és mint tudjuk, a nők szeretnek mindent zéró tudással és cuki pofival megoldani." - Mekkora egy gizda vagy te! :D hímsoviniszta sz#rkupac. 28/N
2015. ápr. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
49%
"A világ a középkorú férfiak játszótere, szóval nem hiszem, hogy olyan nagyon zavarná őket az, hogy most 30, vagy 40 évesek. A nők véleménye meg kit érdekel? Nekik SEMMIÉRT nem kellett megdolgozni 30 éves korukig, mert élet bácsi a szépségük miatt mindent a lábuk elé tett. Se a párkapcsolatokért, sem a tanulásért, mert mint tudjuk cicivillantás nagy előny vizsgán, hányszor láttam én már azért ötöst kapni csajt, mert jól nézett ki… Most megtapasztalják azt, hogy mit jelent megdolgozni valamiért." - Mi lenne ha nem lányokkal versenyeznél amúgy? :) Most neked miért fáj hogy cicit villantott vagy nem, ha a világ egyébként is a középkorú férfiak játszótere, amivel egyébként teljesen egyetértek.? Be kellene kussolnod, ugyanis a nők még mindig kevesebbet keresnek átlagban az ugyanazon pozícióban dolgozó férfiaknál és rengeteg munkakörbe férfinek van előnye bekerülni és ezt egy életen keresztül. Akkor mégis mire vered itt magad? 28/N
2015. ápr. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Munka részéhez szeretnék hozzászólni:

20 éves vagyok,én pont ezért nem kellek egy munkaadónak se,mert túl fiatal vagyok,illetve se tapasztalatom,érettségin kívül semmilyen más papírom nincs,ami nem azt jelenti hogy semmihez se értenék.

Mégse kellek sehova se.

Nem értem én sem hogy hogy gondolják hogy valaki diplomás-gyakorlott jogsitulajdonos-2-3év tapasztalata legyen már,de "pályakezdő"is legyen..

2015. ápr. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!