Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meg lehet még változni ilyen...

Meg lehet még változni ilyen idősen, és elérni ilyen "nagy" dolgokat?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok. Középiskolában alig figyeltem, csak tengődtem, nem emlékszem már szinte semmire. Egyetemet elkezdtem, de nem fejeztem be, most dolgozok. Szeretnék művelt, és nagy tudású ember lenni, újrakezdeni az egyetemet és nagyon jól teljesíteni. De szörnyen lusta vagyok, és bár ez csak elhatározás kérdése, egyszerűen vannak olyan napok, amikor semmi motivációm nincs, nincs erőm ahhoz, hogy bármi hasznosat csináljak. Nem tudom mivel kéne jobban motiválni magam, és hogy elérhető e már ilyen "idősen", hogy újrakezdjem úgymond az iskolát, mert nagyon le vagyok maradva már az alapoknál is.
2015. ápr. 11. 15:25
 1/5 piriiiii ***** válasza:
100%

Bármikor újrakezdhető, győzd le a lustaságot.

De ha nincs elegendő tudásvágyad, bukta...

2015. ápr. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%

Felejtsd el.


Feleslegesen vágyakozol ilyesmi után.


Ha nem hiszed próbáld meg, vegyél elő egy olyan könyvet ami érdekel és napról napra tanuljál belőle. De ne csak kis mennyiséget hanem sokat, mert ugye az egyetemen is rengeteget kell tanulni.

Biztos vagyok benne hogy már ezt sem tudnád megcsinálni, ha meg azt hiszed hogy az valami hajtóerőt ad neked hogy az egyetemen tanulni KELL akkor nagyon tévedsz.

Suliba vissza térve pontosan ugyanazt fogod csinálni mint eddig, vagyis semmit.


Aki elvégez egy egyetemet annak elsősorban nem esze hanem kitartása és szorgalma van. Pont az ami neked nincs.


Valami egészen más fába kéne vágnod a fejszédet.

2015. ápr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
31 éves vagyok, levelezőn "padban ülök", gyerekeket nevelek, otthonról dolgozom :) Felnőni sosem késő. Ahogy önuralmat és önfegyelmet tanulni sem, és rendszert vinni az életedbe! :) Szervezés, akarat és motiváció kérdése az egész! :)
2015. ápr. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A masodik valaszolo jokat irt, csak kicsit durvan fogalmazott. Ez a tudasvagyas dolog vagy megvan valakiben, vagy nincs. Ha eddig megvolt, akkor most miert lenne? Mivel lusta vagy, ezert gondolom, hogy te valakinek meg akarsz felelni, kulonben belulrol jonne az a kimerithetetlen tudasvagy. Ebben az esetben nem lennel lusta. Szorgalombol az eg vilagon nem lesz valaki muvelt, meg nagy tudasu. Es egyaltalan mit akarsz a tudassal kezdeni? A nem hasznalt tudas egy ido utan megkopik.

De probald meg, nem akarom elvenni a kedvedet, csak ez az en meglatasom. En pont ilyen ember vagyok, belulrol szetfeszit sokszor a kivancsisag, meg a tudasvagy. Mindennek ez az alapja.

2015. ápr. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*Ha eddig nem volt meg
2015. ápr. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!