Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meg lehet változni gyökeresen?

Meg lehet változni gyökeresen?

Figyelt kérdés

Régebben elég zárkózott mindent és mindenkit utálok típus voltam. A családom se túl szociális alig alig évente kétszer ha meghívunk valakit magunkhoz, szóval azt hiszem neveltetésen is múlt, meg hát ilyen volt emiatt a természetem. Mindenbe a rosszat láttam mindenbe találtam hibát, utáltam az osztálytársaimat a tanáraimat mindent...

Aztán ez elkezdett zavarni olyan 14 évesen kb. Eldöntöttem hogy megváltozok. Hogy nyitok a világ felé, optimista leszek, és ez alakul is már 3. éve, már egész jónak érzem magam de még mindig előfordul hogy magamra kell szólnom, hogy ne legyek pesszimista, ne akarjak mindenáron belekötni másokba, vagy hogy ne sajnáltassam magam mert senkit nem érdekel.

Igyekszek, de néha elbizonytalanodok.

Szerintetek lehetséges, hogy egyszer ez a pesszimizmus/rosszindulat/utálat teljesen eltűnik?

Köszi a válaszokat!

17/L



2015. márc. 10. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól hogy te változol,attól az emberek nem fognak megváltozni továbbra sem..
2015. márc. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jó úton jársz, küldök egy virtuális ölelést...:D
2015. márc. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi 2. :DD

Első igazad van, viszont a gondolkodásmódom változtatásával azért mostmár sokkal pozitívabb képem van a társaimról mint anno

2015. márc. 10. 19:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Igazad van. Ha azt akarod, hogy változzon a világ, először te változz. Sok sikert!
2015. márc. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amig ez az oldal az alap addig rossz úton jársz..
2015. márc. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy ez az alap?
2015. márc. 10. 19:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, meg lehet. Én "csak" iszonyú zárkózott voltam, és rengeteget változtam. Igaz kellett hozzá 5-6 év, szépen lassan haladt a dolog.
2015. márc. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!