Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerénység, szorongás, állandó...

Szerénység, szorongás, állandó bűntudat, nehéz kapcsolatteremtés, akar valaki beszélni?

Figyelt kérdés

Szeretnék olyan emberrel beszélni, akire szintén jellemzőek a fent említettek. Ha másokkal nem tudunk baráti kapcsolatot kialakítani, hátha egymással :)

Lehet csúnya dolog korhatárt írni, de felnőttre gondoltam, mert kamaszkorában mindenki átesik ilyeneken, és szerencsére ki is növi :)



2013. máj. 28. 00:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? És férfi vagy nő?
2013. máj. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
23 nő
2013. máj. 28. 00:36
 3/10 A kérdező kommentje:
számít?
2013. máj. 28. 00:36
 4/10 anonim ***** válasza:
40%

Neked nem hasonló emberre van szükséged, hanem legfeljebb olyan személyre, aki már átesett ezen. Talán Te is erre gondoltál vagy csak én értettem félre a leírásod. Mindenesetre Neked most erős személy kell, aki kiutat mutat Neked, akivel közösen tudsz gondolkodni a problémáidról. De ez csak az én személyes véleményem. Ha Te is így érzed, írj nekem bátran privátban, én is voltam már padlón és sikerült kimásznom. Olykor egy pszichológussal való beszélgetés is segíthet, nekem bevált.


Amúgy a szerénység nem gond, ha ki mered és ki tudod fejezni a véleményed, ki tudsz állni Magadért és teszel is Magadért.


A szorongás egy speciális félelem(érzet), amikor nem tudod, hogy mitől félsz. Van rá megoldás a gyógyszeren kívül is. (A bogyó amúgy csak a tünetet nyomja el, ha leállsz, kiújul a szorongás.)


A bűntudat fakadhat valamiféle szilárd hitrendszerből, az iskolából vagy a neveltetésből. Fontos, hogy miután ezt felismered, ne hibáztass senkit, csak fogadd el a helyzetet, aztán engedd el az egészet. Bocsáss meg másoknak ugyanúgy, mint Magadnak. És ne azért, mert Anyu azt mondta, vagy a pap azt mondta, vagy én most azt írom. Hanem Magadért, mert amíg nem lépsz tovább, addig feszültség van Benned és ez megjelenik fizikai azaz testi szinten is, és tüneteket produkál.


A nehéz kapcsolatteremtés oka lehet talán az, hogy nem fogadod el Magadat úgy, ahogy vagy. Erre van a tükörgyakorlat, amelyet én a Mesteremtől tanultam. Végezd az alábbiak szerint.


Reggel, ahogy felfelsz, menj el vécézni, utána ülj le egy nagyméretű tükör elé úgy, ahogy aludtál, kócosan! Ne mosakodj előtte, ha pizsiben aludtál, akkor maradj úgy, ha meztelen, akkor ne öltözz fel! A gyakorlatot 14 napon minden reggel 10 percig végezd el!


Menete:


Szóval ébredés után ülj a tükör elé és nézd Magad 10 percig.

Ha eszedbe jut, hogy

- milyen rémesen nézek ki; de kicsik a melleim; kopaszodok; ráncos a szemem alja; ronda a szám; hórihorgas az orrom; pattanásos az arcom, akkor a gyakorlat után rögtön nyomj le hasonló gondolatonként 100 fekvőtámaszt;

- minek ez az egész, hülyeség, úgyse ér semmit, akkor hidegzuhany kékülésig;

- nézed az órát, mikor telik már le a 10 perc, akkor 5 kör futás a háztömb körül.


Tudom, dilis dolognak hangzik elsőre, de a gyakorlat lényege a saját Magunk elfogadása és a pusztító gondolatok elűzése. A gyakorlat sikerét mutatja, hogy a 2012. áprilisában a kezem lévő ekcéma 2 hét alatt visszaszorult, 3 hét alatt pedig eltűnt. Azelőtt a kenőcsök csak a tüneti kezelést szolgálták.


Hajrá, jó EGÉSZséget kívánok!


Ha valami nem világos vagy bármi kérdésed van, írj privátban, itt vagyok.

2013. máj. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2013. máj. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Kedves 4-es! Hasznos dolgokat írtál!

A tükrös gyakorlat akkor volna jó, ha a tükör a belsőmbe mutatni, nincs (nagy) problémám a külsőmmel. Vagyis van párom s neki tetszem, ez elég is.

És nem kigyógyultakat keresek, mert azzal azt mondom: segítségre szorulok! És nem tudnám viszonozni. Arra gondoltam közös erővel valakivel, ki olyan mint én, együtt megoldanánk a problémákat. Vagy ha nem is, volna valaki, akivel csak volna közös téma.

Mert akkor gyógyul ki végleg az ember, ha saját maga érte el a gyógyulást, nem? Lehet butaságokat írtam.

2013. máj. 28. 12:28
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

" milyen rémesen nézek ki; de kicsik a melleim; kopaszodok; ráncos a szemem alja; ronda a szám; hórihorgas az orrom; pattanásos az arcom,"


Kedves négyeske! Tényleg sz@r lehet így élni, és minden nap ugyanazt a rémpofát bámulni. Van otthon kutatok?

2013. máj. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Igen, számít, mert mást válaszolnánk egy 16 éves fiúnak, mást egy 23 éves nőnek és megint mást egy 50 éves férfinak.

Korábban, olyan 18-19 éves koromig rám is jellemzőek voltak a fent leírt tulajdonságok, de sikeresen túlléptem rajta. Ha gondolod, írhatsz privátot.

2013. máj. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, számít a kor és a nem, mert abból tudunk pár dologra következtetni. De ez szerintem csak sztereotípia...
2013. jún. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ahogy elnézem senkinél sem aratott nagy sikert a tükrös baromság, mégis engem pontoztak le.őppőklőpéőpőépoiuopőpoiuztretzuiopőúőpoiuztrewqwertzuiopőoiuztrewq
2013. jún. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!