Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki külföldre megy dolgozni...

Aki külföldre megy dolgozni az miért lesz a nete hazaáruló?

Figyelt kérdés

Személyes beszélgetések alkalmával nem tapasztaltam ilyet, de a neten elég sokan valami hasonlót gondolnak.

Miért?

Semmi köze a kettőnek egymáshoz? Miért hazaáruló az aki másik országban dolgozik esetleg ott telepszik le?



2015. ápr. 14. 09:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
32%

hát talán azért, mert mondjuk a magyar adófizetők pénzén iskolázták, gyógyították, utána meg máshova fizeti be az adót, és a gyerekei is máshova fogják.

tehát igazából anyagilag tartozik az országnak, mert rengeteg adóforintba kerül egy ember képzése és orvosi ellátása felnőtt koráig. ha utána semmit sem fizet vissza, az nyilván gáz.

2015. ápr. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%

ma 09:36

Már ne haragudj, de engem nem az állam pénzéből gyógyítottak. 1989 óta amióta bejött az adózás és a Tb fizetése én rendesen fizettem Tb-t és adót. Szóval ha voltam is beteg akkor én annak a gyógyításának költségét már rég kifizettem. Bár én nem vagyok egyetemista de a szakmunkás végzettségemért és az érettségi végzettségemért fizettem. Így erre se lehet azt mondani, hogy az állam taníttatott.

Kedves kérdező.

Akik azt hangoztatják, hogy hazaáruló aki mer lépni, és megpróbálja a külföldi munkát az azért mondja, mert így palástolja a saját tehetetlenségét. Hidd el, hogy a sok hazaáruló kiabálónak ha fix külföldi munkát ajánlanának, még aznap a repülőgépen ülne és menne ki.

2015. ápr. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Kései Sirató ***** válasza:
63%
Aki hazaárulónak titulálja a külföldre menőket, az nagyon buta. Sok az országban a primitív ember, nem érdemes ezzel foglalkozni.
2015. ápr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Akkor hazaáruló a politikus meg az adócsaló is?

Mert ők is sokba kerülnek az országnak?


Az a külföldi aki idejön az is hazaáruló?

Ha egy magyar sportoló más ország színeiben versenyez az hazaáruló,de ha egy külföldi megkapja a magyar állampolgárságot és minket erősít az már nem hazaárulás?


Mindig is voltak akik elmentek és lesznek is.

Nekem úgy tűnik,hogy új keletű az efféle ellenszenv velük.

De csak az interneten.Mert szemtől szemben...


Nem látták előre, hogy az EU-s csatlakozásnak lesz ilyen következménye?


Tartoznak? Még mindig több pénzt kap az országunk, mint amennyit befizet. Milliárdokat hagynak itt a külföldi egyetemisták is.


Pont ez a pénz hiányzik?


Mi van azokkal akik lediplomáznak és teljesen más területen helyezkednek el? Vagy utána szakmát tanulnak azzal helyezkednek el. Akkor valamilyen szinten az ő képzésük is pénzkidobás volt.

Ha te nőgyógyásznak tanulsz majd a kereskedelemben helyezkedsz el,akkor sokba kerültél feleslegesen.

Azok is sokba kerülnek akik kibuknak az évek folyamán.


Azért kell bántani,mert mer kockáztatni?

2015. ápr. 14. 09:56
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

Azt hiszem, az alapja az a nacionalista szemlélet, hogy "itt élned, halnod kell". Persze a haza mint ideológia sokaknak nem jelent semmit, szóval olyan ez, mintha egy muszlim azt mondaná neked, higy hitetlen, ami az ő szemszögéből jogos, a tiedből értelmezhetetlen.


Anyagi szempontból szerintem azért nem érdemes ezzel foglalkozni, mert aki külföldre megy, az lehet hogy nem adózik többé, de nem is veszi igénybe a közszolgáltatásokat. Ha már dolgozott, akkor fizetett értük adó formájában, ha munkanélküli, akkor csak "ráfizetéses" volt, ha pedig még nem volt esélye elhelyezkedni, akkor a szülei adója a mérvadó.

2015. ápr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Aki külföldre megy dolgozni az miért lesz a nete hazaáruló?


"Személyes beszélgetések alkalmával nem tapasztaltam ilyet, de a neten elég sokan valami hasonlót gondolnak. Miért?" - azért mert a neten, legtöbbször névtelenül, nagyon sokan szeretnek emberkedni.

Persze hogy a szemedbe nem nagyon mondják. Nekem se mondták soha, de jobb is mert asszem hogy én is több pénzt fizettem az államkasszába mint amit rám kellett az államnak költenie.

2015. ápr. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
28%

9:42 én nem mondtam, hogy TE személyesen tartozol, bár nyilván nem tudod felmérni, valójában mennyibe került akár csak az általános iskolai oktatásod.

Ha megnézed, pl. Bp-i magániskolákban akár milliókat kell fizetni (évente).

Szóval ez egy felmérhetetlen dolog, és egyébként én is éltem éveket külföldön, és könnyen lehet, hogy még megyek is, de nyilván belátom, hogy én pénzbe kerültem az államnak, nagyon sok pénzbe, amit nem én fizettem, hanem a kisemberek az adójukból.

Persze, már én is visszafizettem valamennyit, mert én is dolgoztam itthon, de nem érzem úgy, hogy nem tartozom az országnak.

Mindig is tartozni fogok, mert itt nőttem föl, itt tanultam, és nagyon de nagyon sokat kaptam innen.

Fölösleges hőbörögni, fröcsögni, tagadni a tényeket, csak azért, hogy jobb színben tüntessük föl magunkat.

Ha már elmentél, és vissza se nézel, legalább ne fröcsögj, én ezt tanácsolom.

És aki azt írta, hogy ő a szülei adójából tanult: nem a szüleid adójából tanultál, mert a szüleid esetleg a saját adójukból a saját képzésüket, ellátásukat fizetik vissza.

arra kell rájönni, hogy amit az állam fizet, az nem csak úgy jön a semmiből, hanem azt a kis takarítónő meg gyári munkás izzadja ki neked.

ha nem fizeted vissza, hát nem fizeted, de legalább ne tagadd le, hogy tartozol.

2015. ápr. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem nincs mögötte semmi komolyabb gondolat, csak lehet hogy nem tudnak jól beszélni más nyelveken, ezért külföldön elveszettnek érzik magukat. Továbbá itt már megteremtettek egy egzisztenciát, és a saját hazájukban úgy érzik, hogy jogosan tartózkodnak, kint meg csak idegennek, bevándorlónak érzik magukat. Nehezen tudnak alkalmazkodni, és ez gátolja őket abban, hogy világot lássanak, hogy nyissanak a külvilág felé.


Aztán így bebeszélik maguknak hogy ők hazafiak, csak mert van egy ilyen érzésük, hogy itthon jobban szeretnek élni.

2015. ápr. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%
Bocs, de Magyarország EU tagállam és mivel a gazdasága siralmas állapotban van, (többek között) az oktatást is EU pénzből finanszírozza, nem a sajátjából (azt stadionokra és királyi tvcsatornákra költi:)). Tehát ha egy magyar külföldön dolgozik, ugyanúgy hozzájárul a magyar oktatáshoz, sok más országéval együtt, és vica versa. Egyébként Magyarország sokkal kevesebbet tesz a közös kasszába, mint amennyit elvesz.
2015. ápr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
20%
Azzal még nem is lenne baj, ha valaki kimegy külföldre tanulni dolgozni pár évre, de ha te örökre kiköltözöl, akkor tényleg elárulod a hazádat, hiszen örökre elhagyod azt, az unokád pedig nagy eséllyel már nem is fog tudni magyarul. De ez még nem is lenne probléma az ilyen embereket nem kellene bántani. A probléma ott kezdődik, amikor a tipikus proli, aki itthon egy hatalmas nula volt kimegy külföldre, ott is egy hatalmas nulla és a kulimunkát végzi, de azért a neten arcoskodik és szidja Magyarországot, és a magyar embereket. Az ilyen valóban hazaáruló. A másik kedvenc, amikor a bunkó senki, kimegy Svájcba takarítani, végigtakarítja az életét, majd hazajön és előadja, hogy ő a király, meg az atyaúristen, mert kint svájci segget nyalt egy életen át és jó nyugdíja van a magyar viszonyokhoz képest, és arra veri a nyálát.
2015. ápr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!