Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért regisztrál valaki kamu...

Miért regisztrál valaki kamu képekkel/adatokkal társkeresőre?

Figyelt kérdés

Komolyan, mi ennek az értelme?

És vannak olyanok, akiket ez nem is zavar, ők ismerkednek, majd csodálkoznak, hogy ha kiderül, hogy nem is ők vannak a képen, akkor elküldik őket a francba.

Vagy aki beállítja magáról, hogy 180 cm, miközben a 170-et is nagy nehezen éri el. Vagy aki beírja, hogy 70 kiló (ami a magasságához képest átlagos), aztán későbbi beszélgetés során kiderül, hogy a 70-hez még +40 kiló társul.


Mégis mi értelme van ennek? Egyrészt találkozásnál ez úgyis kiderül, másrészt mit csodálkoznak azon, hogy senkinek sem kellenek az olyanok, akik már a legelső benyomásnál egy nagy hazugsággal indítanak?

Én a páromat társkeresőn ismertem meg (már 4 éve együtt vagyunk), de rám is írtak olyanok, hogy csak lestem.

A legdurvább az volt, akinél a szó szoros értelmében semmilyen adat nem stimmelt, amit kirakott. Akkor meg mi értelme van?


Veletek előfordult ilyesmi?

Amikor én társkeresőre regisztráltam anno, az volt a cél, hogy minél jobban kiadja, milyen vagyok, és nem az, hogy lehazudjam a csillagokat az égről, plusz még odanyomjak valakinek egy fullos-bombanő kamuképet.

Miért csinálják ezt? Elhiszem, hogy szebbnek akarnak tűnni, de ez így sosem jön be senkinek, és senki sem díjazza, ha átverik őket.



2015. ápr. 15. 18:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Barátnőm pont így járt.

Ismerkedett, normális pasi, kinézetre semmi extra, adott neki egy esélyt. Találkozón derült ki, hogy az illető tökre nem az volt, aki a képén szerepelt, sörhas, rothadó fogak, és kb 10 évvel idősebb is volt a kiírt életkornál. Elmondása szerint azért nem "fedte fel a valódi kilétét" mert akkor nem találkozott volna vele. Barátnőm mihelyst összeszedte az állát a földről, faképnél hagyta, persze még a pasinak állt feljebb.

Szánalmas. Pedig szerintem ha egyrészt gatyába rázná magát az igénytelenségből, és normális, nyílt lapokkal indulna, több esélye lenne, mint ordenáré hazugságokkal és átverésekkel. Az ilyenek megérdemlik, ha egyedül maradnak.

2015. ápr. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ugyanezt tapasztalom én is. Rövid ideig voltam fent egy társkeresőn, 1 hét után le is szedtem magam.

AZ egy dolog, hogy olyanok írnak rám, akik semmiben, és nagyon nem feleltek meg annak, akit én keresek.

A másik dolog, az első és egyben utolsó randi is az oldalról úgy zajlott, hogy rám írt az úr, aki 5 évvel volt idősebb, mint a felső korhatár nálam, de gondoltam rugalmas leszek. 175 cm, nekem ez éppen határ (169 vagyok). Találkoztunk. AZ átlag stimmelt. Az életkor 5 évvel több saccra a megadottnál, a súly több, a magasság kevesebb. A humorérzéke pedig az ostoba, bunkó viccek mesélésében merült ki. Hab a tortán, a randit a lakásán akarta folytatni :D

2015. ápr. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szívatásból csinálják ezt, hogy szemtelenkedjenek azokkal, akik komolyan keresnének társat. A kamukép használata viszont történhet elővigyázatosságból is.
2015. ápr. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szerintem nem csak azért csinálják, hogy másokat átverjenek. Kicsi az önbizalmuk és így próbálják növelni. Mindenkinek jólesik, ha tetszik valakinek. Sajnos a mai világban elég sokan itélnek külső alapján. Természetesen vannak vonzó és kevésbé vonzó emberek. Ha valaki az utóbbiak csoportjába tartozik, nem lehet neki könnyű ismerkedni. Általában ezért regisztrálnak hamisan. Én inkább sajnálom őket.


Az meg egy egészen más kérdés, ha egy 50es pasas adja ki magát fiatalabbnak és huszonéves lányoknak irogat...

2015. ápr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért tesznek ki kamu képeket, mert a saját külsejükkel nincsenek megelégedve (mint ahogy egyik előttem szóló írta), valamint kamu adatokat szintén ebből az okból adnak meg.

Nálam az a helyzet, hogy kép alapján írnának is nekem, de miután nyílt lapokkal játszom és a szövegbe beleírom hogy vak vagyok, ezért nem írnak, vagy elutasítás a válasz.

Ha nem írnám be és a levelezés után mondanám el (a sokadik után) akkor az illető - attól tartok - úgy érezné, hogy csúnyán át lett verve...

Mivel be van írva, ezért pedig esélyt sem kapok. Amikor nem volt beírva, akkor volt sikerem a fotó alapján, míg el nem mondtam mi a helyzet...

2015. ápr. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!