Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy mostanában...

Miért van az hogy mostanában minden apró dolgon kiakadok?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, mindjárr 15 és fiú. Na és már egy pár napja azt vettem észre, hogy nagyon kiakadok minden apró hülyeségen, és ez eléggé kiakaszt, és ezen is kiakadtam, tudja valaki miért lehetek ilyen mostanában? Esetleg tudtok pár tippet, hogy hogy lehetnék újra normális? Azelött semmin sem akadtam ki...

2015. ápr. 16. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon ráérsz pörögni minden szaron.
2015. ápr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. Teremts egészséges egyensúlyt az aktívan eltöltött és a pihenésre szánt idő között! Vigyázz arra, hogy egy-egy stresszesebb időszak után legyen időd kikapcsolódni, újra feltöltődni, akár csak rövid ideig is. Sajátíts el különböző relaxációs technikákat (például autogéntréning vagy jóga), de akár egy ebédszünet vagy esténként egy-egy pihenéssel töltött óra is sokat segíthet.


2. Napi programodba iktass be valamilyen testmozgást, sportot, mivel a combot és a karizmokat dolgoztató tornagyakorlatok serkentik a hangulatot javító „örömhormon” termelését! Jó hatása van például a kerékpározásnak vagy egy kellemes sétának a friss levegőn, de néha az is elég, ha egy munkahelyi vita után háromszor fel- és leszaladsz a lépcsőn.


3. A tudatos légzés is sokat segíthet. Ősi, még az állatvilágból magunkkal hozott reflex ugyanis, hogy vészhelyzetben szervezetünk átáll a felszínes légzésre. Az idegesség, fáradtság, feszültség egyik biztos jele, ha felszínesen, kapkodva veszed a levegőt. A tudatos légzés könnyen megtanulható, és gyorsan, látványosan csökkentheted vele a modern életformából adódó stresszhelyzetek következményeit. Az egyenletes légzés automatikusan csökkenti a stresszhormonok szintjét a szervezetben, mérsékli a szívverések gyakoriságát, és lenyomja a vérnyomást.


4. Az egészséges és kiegyensúlyozott táplálkozás szintén segít a stressz kezelésében, hiszen a szervezetnek értékes tápanyagokra van szüksége ahhoz, hogy teljesítsen. Az optimális hatás érdekében étrendedet érdemes kiegészítened multivitaminokkal és táplálékkiegészítőkkel.


Remélem tudtam segíteni. :)

2015. ápr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sokar segitettel, koszonom!
2015. ápr. 19. 11:01
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen. :)
2015. ápr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
van ilyen néha ez egy korszak.Mindenkinek van egy ilyen korszaka. Ne aggodj majd ki növöd. De ha még sem akkor probáld egy kisit lazábbra venni a dolgokat és emlékeztesd magadnak, hogy nincs a te kezedben a dolog, hogy ez csak azért van és, hogy el fog mulni
2015. ápr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mert megzakkantál.
2015. jún. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!