Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mostanában miért divat egyre...

Mostanában miért divat egyre fiatalabban szidni a "mai fiatalokat"?

Figyelt kérdés

Amikor én voltam tizenéves, úgy 10-15 éve, még ezt meghagyták az akkori ötven évestől idősebbeknek. Mostanában meg azt látom, hogy az én korosztályom (25-30), meg úgy általában a húszasok vannak nagyon rákattanva a témára. Állíthatom, hogy ők sem voltak különbek, tudom, hiszen egyidősek vagyunk.

A legsúlyosabb az volt, mikor valaki a 13 éveseket szidta, hogy miért viselkednek úgy, ahogy, bezzeg ő nem ilyen volt annak idején. Aztán rákérdeztek, hogy hány éves és az volt a válasz, hogy 14.

Úgy gondolom, hogy egy huszonéves felnőtt embernek már kellene annyira felnőttnek lennie, hogy ne az utána következő generációval méregesse össze magát gyerekes módon. Annyira pedig még nem idős, hogy értetlenül bámulja, hogy mennyire megváltozott a világ a kamaszkora óta.

Ennyire fontos, hogy különbnek tűnjenek másoknál, vagy mi ennek az oka?


2015. febr. 28. 09:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

"Annyira pedig még nem idős, hogy értetlenül bámulja, hogy mennyire megváltozott a világ a kamaszkora óta. "


De, igen.

A világ változása gyorsul, deformálódik az értékrend, és ez olyan ütemben, hogy amihez egy generációval ezelőtt kellett 40 év, ahhoz most kell 15.

2015. febr. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nálam fiatalabbaknak sok akkor ezek szerint, ami szerintem még bőven nem nagy különbség. Tudom jól pedig, hogy ők maguk sem voltak különbek annak idején.
2015. febr. 28. 09:38
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
én 24 vagyok, de a 16 évesek tényleg döbbenetesek. én nem ilyen voltam, és az ismerőseim 95%a sem.
2015. febr. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint csak én találkozok épeszű 16 évesekkel.
2015. febr. 28. 09:44
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
felszállok a helyi járatra, 16 éves csitrik teszik veszik magukat, dobálják a hajukat, mell kidobva, egy szál ridiküllel stb
2015. febr. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%

.... de ezek szerint te is ilyen tini voltál.

így már nem meglepő.

2015. febr. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Miből gondolod, hogy "ilyen" tini voltam? Pontosan milyen is?
2015. febr. 28. 10:02
 8/18 anonim ***** válasza:

Az 5-ös válaszban írtam le, hogy milyen. -.-'


ebből:

"az én korosztályom (25-30), meg úgy általában a húszasok vannak nagyon rákattanva a témára. Állíthatom, hogy ők sem voltak különbek"

2015. febr. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Többes szám harmadik személyben írtam, ha ebből neked az jön le, hogy magamról írok, akkor nincs miről beszélni.
2015. febr. 28. 10:30
 10/18 anonim ***** válasza:
49%

Nah, én különb voltam, tessék.

Gyanús hogy azokat akiket zavar a mostani tinik viselkedése, ők is különbek voltak.

2015. febr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!