Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Apakomplexus, vagy görcsös...

Apakomplexus, vagy görcsös ragaszkodás?

Figyelt kérdés

Tizenhét éves vagyok, természetesen lány, és még soha nem voltam se szexuális, se szerelmi kapcsolatban.

Vonzódok a tizennyolc évvel idősebb tanáromhoz. Vagy tetszik. Nem, semmiképpen nem vagyok belé szerelmes, meg ilyesmi. Nem tudom miért, mi okból, de egyszerűen tetszik maga az ember, az eddig megismert belső tulajdonságai, a figyelmessége, a motiválása és a kedvessége, és a sokszori bunkósága a diákokkal szemben, ha valaki köcsögösködni próbál vele. Jólenne vele lenni, még csak pár ölelés erejéig is. Sokszor gondolkodom azon, hogy ez csak ragaszkodás és biztonság keresése a részemről. Jó lenne már valakit szeretni és tisztelni, aki viszontszeret engem, ámbár néha úgy érzem, hogy ehhez a "szerelem" dologban éretlen vagyok, annak ellenére, hogy szerintem én sokkal érettebb vagyok az osztálytársaimnál, már csak gondolkodásban is.

Lehet, hogy apakomplexus? Mert utána néztem, és olyanokat találtam, hogy az életben lehet, hogy történt nemi erőszak, vagy az apa hanyagolta a gyermekét, a szülők elváltak, stbstbstb --- ennek ellenére édesapámmal teljesen jó a kapcsolatom, bár volt, mikor lelkileg a padlóra került és pszichiátriára került. Ez többször történt, először összeomlással, majd depresszióval kezelték. Lehet, hogy ennek hatására tetszenek az idősebb férfiak?

A kedvenc színészeim is idősebbek az átlagnál, negyven felett vannak, a legidősebb pedig nyolcvannyolc éves, akit szeretek. Sokszor is írok (romantikus) történeteket, amibe a hangsúlyt a tanár-diák kapcsolatra helyezem, vagy pedig a minimum tíz, maximum húsz, vagy annál is több korkülönbségre.

Kérdem én: apakomplexusom van? Lehetséges ez egyáltalán? Köszönöm az értelmes válaszolóknak! 17/L



2015. ápr. 25. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi bajod,ez egészséges vonzalom.
2015. ápr. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Nyugi, normális. Szó sincs apakomplexusról. Ezen szinte minden diáklány átesik, nekem 2 tanárom is nagyon tetszett régen.:D
2015. ápr. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Semmi probléma nincsen veled. Ha megnyugtat, az egyetemen van egy nagyon jóképű oktatóm, megismerném közelebbről, ha érted mire célzom :D Viccet félretéve, ez teljesen normális, minden lány és fiú túlesik egy ilyen kedvelésen. Szerintem az idő megoldja ezeket a dolgokat úgyis :) Megkerdezhetem, hogy hány éves a tanárod?


És általában nekem is az idősebb színészek jönnek be, minimum a 35 évesek, de inkabb a 40 felettiek :D (magamra ismertem a kérdésedben, na :D )

2015. máj. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

'98-ban erettsegizett, szoval olyan 37-38 eves lehet.

Es koszonom szepen az ertelmes valaszokat!!:)

2015. máj. 11. 06:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyém 99-ben :D Tenyleg sok közös van bennünk kedves kerdezo :))
2015. máj. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 adrienn113 válasza:

Szia! :) Nekem is pontosan ilyen fajta érzéseim vannak egy tanárnőm iránt. Nagyon szeretnék közel kerülni hozzá, szinte már rajongok érte, persze csak egészséges értelemben, hogy beszélgethessünk, mert nagyon inspiráló személyiség számomra.

Bennem is felmerült az anyakomplexus gondolata, de szerintem ez a fajta közeledési vágy egy általunk nagyon kedvelt személy iránt teljesen normális.:)

Ha szeretnél erről beszélgetni, írj nyugodtan! :) 16/L

2015. máj. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!