Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az normális, ha csak azért...

Az normális, ha csak azért akarok gazdag lenni, hogy segíthessek másoknak?

Figyelt kérdés

A luxus engem soha nem érdekelt, úgy vagyok vele, alapvető dolgok legyenek meg és az jó.:) Ha sok pénzem lenne, biztosan sokat adakoznék. Szegényeknek, betegeknek, alapítványoknak..

Csak azért akarok gazdag lenni, hogy adhassak másoknak.

Ez normális dolog?:)

16l



2015. ápr. 26. 09:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Akarom mondani "Bizony mondom nektek, a gazdagnak nehéz bejutnia a mennyek országába. 24Újra azt mondom: Könnyebb a tevének átmenni a tű fokán, mint a gazdagnak bejutni az Isten országába.” -monda Jézus.

Vajh miért...?

A pénz egy veszélyes fegyver az ördög kezében. Sok embert megront a pénz és az anyagi jólét.

Ha biztosabban meg akarsz maradni ilyennek, ne akarj gazdag lenni. Inkább adja a kicsiből, amit te is tudnál hová rakni, az értékesebb is talán, mintha a sok fölöslegedből adnál.

És ne törődj azok fanyalgásával, akik nehezen viselik el, ha képes vagy olyasvalamire, amire ők talán nem. És maradj ilyen, ha tudsz!

2015. ápr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2015. ápr. 26. 13:03
 13/13 anonim ***** válasza:

Ez aranyos volt! Idősebb lennél 10 évvel én simán feleségül vennélek. :D

Nálam ez a érzés harmincöt éves koromig tartott. Azóta csak az ismerősöket támogatom, vagy azt ami nekem megéri, vagy tetszik. Például ha a szomszéd kislánynak amikor vendégségbe megyek viszek egy kétméteres plüssmacit, az nekem örömet okoz. (4 éves a kislány) Tehát nekem tetszett, örömet okozott stb. Ha adok valamilyen szervezetnek támogatást, akkor azért adom mert kell a logó, hogy lássák mennyire jó fej vagyok cégileg. (már nem érdekel mit csinálnak, csak a cégem neve legyen ott mint szponzor)

Ismerősként van olyan szegényebb család akiknek segítek az életbemaradásban, de ott is azért mert ismertem őket személyesen, és örömet okoz az, hogy a gyerekek boldogok.

A városomban a kórházakban a tőlem kapott számítógépeken dolgoznak, adtam már gépet a mentőknek, iskoláknak stb. Viszont nem érdekel, hogy van e a városomtól 22 kilométerre bármilyen probléma amit meg tudnék oldani. Az meg, hogy mi van Afrikában főleg nem. Az ilyen támogatássokkal is azt biztosítom ugyanis, hogy ha rászorulnék rendben legyen az ellátás, ha már az állam nem képes biztosítani ezt.

Önzetlenül csak a csigákat pakolom le eső utána az útról, vagy a macskákat etettem.

Nekem visszaadta a Karma, most tényleg gazdag vagyok és ha így haladok nagyon nagyon gazdag leszek. Az, hogy a semmire nem jó értéktelen emberek szerint te nem vagy normális az sose érdekeljen, nyomorultak lelkileg és ezért bántanak. A jóság hatalmas örömforrás. Úgyhogy kislány hajrá hajrá!!!!!!

2016. márc. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!