Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék hogy el tudjam...

Mit tehetnék hogy el tudjam valamennyire fogadni az életemet?

Figyelt kérdés
Egyszerűen boldogtalan vagyok. Szerény anyagi körülmények között nőttem fel, és most hogy már lett munkám kerestem egy kis pénzt. Szóval próbálgatom bepótolni azokat a dolgokat, amit a szülei anyagi körülményei miatt nem sikerült. Az a baj hogy nagy keservesen össze kuporgatok egy kis pénzt, és akkor megveszek valamit (általában azt is kompromisszumokkal) és akkor megint ott vagyok teljesen lenullázva még egy tucat dologgal a fejembe, amire azt mondom hogy az de jó lenne. Pénzfüggő vagyok. Szeretnék sokkal jobban élni, olyan élményeket szerezni amikre eddig pénz hiánya végett nem volt részem. De félek hogy becsületes munkás bérből soha nem fogom megvalósítani az álmaimat. Szerencsétlen boldogtalan örökké csak álmodozó emberként öregszek meg. Nem tudom mit tegyek, hogy hajthatnám fel az álmaimat. Vagy egyszerűen csak fogadjam el a helyzetem. Mert tudom hogy Afrikába nincs kaja meg vezetékes víz stb... de ez engem így konkrétan nem igazán boldogít. Szerintetek? pszichológushoz kéne mennyek?
2015. ápr. 26. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne abban keresd a boldogságot amid még nincs, hanem próbáld megtalálni abban amid már most meg van. Vannak örök boldogtalan emberek, akiknek soha nem elég az ami van, mindig többet és többet akarnak, és amikor már mindenük meg van még mindig boldogtalanok, mert azzal foglalkoznak amit még nem értek el, nem pedig azokat az álmaikat élik, amelyeket megvalósítottak. Ez sajnos a többségre igaz. Szerintem kezdj el valami elmetisztító gyakorlatot végezni, meditálj. Ahogy egyre üresebb lesz a fejed, fel fogod fedezni a jelen pillanatban a boldogságot.
2015. ápr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha akarod mehetsz pszichológushoz, de szerintem nem az az igazi megoldás.

Próbálj meg olyat tanulni, amivel jól kereshetsz. A vágyaid megvannak, tűzd ki célul.

Lehet, hogy nem könnyű, elszántnak kell lenni, biztos, hogy időbe is kerül.

Ilyenkor azt szoktam magamnak mondani: "nincs lehetetlen, csak tehetetlen". Sokat segít.

2015. ápr. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
"annak örök boldogtalan emberek, akiknek soha nem elég az ami van, mindig többet és többet akarnak"- Ezzel valamelyest egyet is értek de ennek az éremnek is két oldala van. Példának ott van az egyik ismerősöm. Az én szememmel nézve egy ambiciózus boldog sikeres ember, aki azzal töltheti az idejét amit szeret csinálni, és a hivatása egyben a hobbija is. Na most ennek a fele sem valósulhatott volna meg, ha nincs egy elég jó anyagi háttér a szülők részéről, amivel őt támogatták. Az már csak hab a tortán, hogy ezen kívül még egy csomó szuper élményben lehet része, azáltal, hogy a szülei tudják szponzorálni az életét. Tehát ha van pénzed, megnyílik a világ, és ez nem csak feltétlenül azt jelenti hogy az ember tárgyak birtoklásától várja a boldogságot...
2015. ápr. 26. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!