Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyunk irigyek ha...

Miért vagyunk irigyek ha valaki gazdagabb nálunk és még mutogatja is?

Figyelt kérdés

Én örülök hogy van olyan honfitársam, aki jól él.

Szeretem nézni a szép kocsikat, vagy mikor fizetek tankolásnál, és valakinek egy köteg deákigazolvány van a kezében.

Így szép az élet.

De sok ismerősöm olyan irigy az ilyen emberekre, hogy a szemükkel el tudnák őket pusztítani.

Miért baj az ha valaki munka nélkül gazdag?

Vagy luxusautóval mászkál?

Szabad országban élünk,ősapáink kiharcolták a szabadságot, mindenki úgy boldogul ahogy tud.

Ki mit gondol erről?



2015. ápr. 28. 15:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
44%

Miért képzeli egyik-másik "ember", hogy neki jelentősen több jár, mint másoknak? Főleg munka nélkül. Van aki egész életében tisztességesen dolgozik, él és alig van valamije. És miért??? Mert a kizsákmányolás olyan mértékre emelkedett, hogy hamarosan emiatt összeomlik ez a minden erkölcsöt és tisztességet nélkülöző társadalom!

Nem minden esetben irigységről van szó. Csak ezt a valóságban "igazságérzetnek" nevezi, egy valamire való ember!

2015. ápr. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is volt egy barátom aki nagyon irigy tudott lenni másra. Még rám is, és aztán próbált felémkerekedni. Ilyen barátságból nem kérek. Ezért nem is barátkozunk már.


Az irigység butaság!

2015. ápr. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Ami engem zavar az egészben csak az, hogy egyesek a pénzt látják értékmérőként, az egyetlen dologként, ami egy embert meghatároz, pozicionál. A mai gazdasági rendszer pedig csak adja alájuk a lovat.
2015. ápr. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
50%
Szerintem, azért irigy valaki, mert nem képes felelősséget vállalni az életéért. Mindenki a saját sorsának a kovácsa.
2015. ápr. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
34%
ez nem írigység nézd meg nyugat európát ott mindenki boldog! itt meg vagy zsíros kenyér se jut vagy minden nap kaviár! meg ezek semmit se tettek érte 1 szalma szállat se tettek keresztbe a melós ember meg járhat 3 műszakba 12 órában 90 ezerért! talán ha nem lenne akkora szakadék nem lenne ez!
2015. ápr. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

"3 műszakba 12 órában 90 ezerért! talán ha nem lenne akkora szakadék nem lenne ez!"

Borsod megyében dolgozol, ugye?

Ott fizetnek ilyen munkarendben ilyen lovét.(ilyen keveset)

2015. ápr. 28. 17:08
 17/21 anonim válasza:
mit provokálsz? nem ez budapesti cég és nem én dolgozom ott annyiért nem megyek oda nincs értelme
2015. ápr. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
95%

A szabadság nem minden esetben lehet ösztönző az emberek számára, mert sok esetben az érdemek nélküli sikereseket is (szerencse, örökség stb.) is jutalmazza és a vétlen sikerteleneket is bünteti. Gondolj bele, hogy egy gazdag családból származó ember nem feltétlenül a saját képességei és értékei alapján ér el többet az életben, mint valaki, akinek már eredendően nem állnak rendelkezésére olyan körülmények és eszközök, melyekkel érvényesíteni tudná a képességeit.


Én személy szerint nem vagyok irigy azokra, akik luxusautóval mászkálnak, egyszerűen nem érdekel, hogy mit csinálnak, amíg nekem nem ártanak. Szerintem mindenkinek joga van arra költenie a pénzét - akár saját maga kereste meg, akár nem - amire akarja, amíg azzal másoknak kárt nem okoz.

2015. ápr. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom eldönteni, hogy ironikus vagy provokáló a kérdésed. Irritáló, amikor a maffiózók, akik más embereken élősködnek, másokat használnak önös céljaik érdekében, a várost járva akár egy "szép" autóval villantják meg "hatalmi" pozíciójukat. Nagyjaink és vezetőink fáradozásai sincsenek arányban a maguknak megszavazott honoráriummal.

Ezek mellett nyilván vannak olyan emberek, akik legális munkával, talpraesettséggel és szerencsével megdolgoztak a sok pénzükért (más kérdés, hogy a legális minden esetben becsületes, erkölcsös, etikus-e, én személy szerint kétlem, hogy nagyon sok pénzt másokon való direkt vagy indirekt átgázolás nélkül lehetne szerezni, max örökölni). Egyet értek azzal, aki az igazságtalan jelzőt használta. Nem vagyok irigy rájuk, mert ha több pénzem lenne, sem élnék sokkal nagyobb lábon, nem ez motivál az életben. Szerintem ez értékrend kérdése is. Akinek az értékrendje a drága autókhoz, meg az egyéb státuszszimbólumokhoz igazodik, azt nem tudom jó embernek tartani. Nekem fontosabb az, hogy az önös céljaim elérésében másokat ne sértsek, a munkám is segítő szakma. Igazságtalannak tartom, hogy éhbérért, ez igaz. De azt gondolom ezzel a társadalom hasznos tagja vagyok, ezért csinálom, ez az én értékrendem és nem a luxusautók.

2015. ápr. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ha vissza mehetne mindenki 1-2évtízedet akkor tanulna és nem itt nyívákolna, lehet lepontozni de ez így van.
2015. máj. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!