Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárként miként kéne reagálno...

Tanárként miként kéne reagálnom arra ha egy tanítványom (16 ) anyaszült meztelen képeket tesz fel magáról és mutogatja fűnek fának?

Figyelt kérdés

Nem kamu a sztori, a gyerek állítása szerint naturista családban nőt fel, az egész gyerekkorát nyaranta Délegyházán, Balatonberényben stb a nudista strandokon töltötte és tenger sok olyan kép van róla, hogy láthatóan valóban strandi környezetben anyaszült meztelenül áll, szülőkkel vagy egyedül.

Mindez publikusan elérhető nem a facebook-on mert onnan ilyet törölnek, de mindenféle publikus képgalériákban.

A dolog olyannyira nem titok (nem, nem küldök linket senkinek) hogy maga mutogatja ezeket gyakorlatilag mindenkinek. Tanárnak, diáknak stb.

Mit kéne arra reagáljak, hogy odajön hozzám: „Tanár úr, a nyáron spanyolban voltunk. Pálmafák minden, Vannak fotók is. Megnézi?”

Meg mondom én semmit se sejtve, elvégre jelen tanévtől ismerem a diákot egyáltalán.

Erre behív egy oldalt, ahol százszámra a fotók, ülve, fekve, úszva, aludva, mind-mind meztelenül.

Na most erre mégis mit mondjak?

Nem szólhatok a szülőknek, hiszen más már szólt nekik és közölték: igen és ? Miért ne? Nudisták vagyunk! A képeken egyébként zömében ők is ott vannak.


2014. nov. 18. 13:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
"Nézd kislány, ez engem nem érdekel."
2014. nov. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Jó ég, hova fajul ez a világ? :-O

Ha Te tanárként nem tudod, akkor Én végképp nem.

Eléggé zavarba ejtő lehet, Én lehet őszintén megkérném, hogy nekem ne mutogassa, mert nem értek egyet a nézeteivel.

2014. nov. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Sehogy nem kell reagálnod. Ő ilyen környezetben szocializálódott, ártani nem árt senkinek, csinálja.
2014. nov. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Mond azt, amit akkor mondanál, ha felöltözve lenne a képeken.
2014. nov. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Erről most a Kill la Kill jutott eszembe XD Lehet ezzel toborozza a hadsereget az életfonalak ellen XD

De amúgy mond meg neki hogy.

"Kislányom, nem érdekel."

2014. nov. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Add az értésére, hogy kevesen vannak akik tolerálják a meztelen képeket. Max. ha éppen recska idő van, de az más ugye.
2014. nov. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

Tehát akkor te vagy a férfi tanár és gondolom a diák pedig minden bizonnyal lány.

Különben elég érdekes lenne ha egy 16 éves fiú mutogatná a cerkás képeket a tanárbácsinak :-D


Az első gondolata az embernek hogy a lány ki akar veled kezdeni, de mivel azt mondod mindenkinek mutogatja ezért nem biztos.


Azt hogy hogyan kéne reagálnod döntsd el te magad.

Attól függ mit érzel miközben megmutatja a képeket.

Mivel az irományodból simán lejön hogy te ezen félig-meddig meg vagy botránkozva ezért ennek megfelelően reagálj. Mond meg neki hogy mivel a te szüleid téged nem naturista módon neveltek ezért legközelebb csak olyan képeket mutogasson ahol minimum fürdőruhában látható a képeken.


Ez teljesen érthető, és mivel a társadalom által 'normálisnak' azt nevezzük ha valaki ruhában mutatkozik a képeken ezért neki nincs is oka hogy megbántódjon ezen.


Ha pedig mégis megsértődik rajta akkor megkérdezheted tőle hogy miért akarja ráerőltetni az egész világra a naturista életszemléletét. Mert ezek szerint nem azért csinálja mert neki jól esik hanem meg akarja győzni a világot erről.

2014. nov. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért veszi kp-nek mindenki hogy a diák lány.

Nem az.

De ennek a kérdés szempontjából semmi jelentősége.

A diák fiú, én meg ffi tanár vagyok, de mielőtt bárki mellékvágányra tévedne a gondolatokban, a képeket ffinek nőnek idősnek fiatalnak mutogatja, nem csak nekem.

Mondjuk az én agyam már ott ledobja az ékszíjat hogy bármilyen családi fotót minek kelle gy publikus képtárba feltenni.

Nem meztelen képet, semmilyen képet se tennék fel.


>>>

Tehát akkor te vagy a férfi tanár és gondolom a diák pedig minden bizonnyal lány.

2014. nov. 18. 17:04
 9/15 anonim ***** válasza:
36%

Azért itt van egy kis probléma a szülőkkel is. Az oké, hogy nudisták, csinálják, ha ehhez van kedvük, szabad országban élünk.


De ezt képekben mutogatni másoknak, hirdetni? Tudniuk kéne a szülőknek, hogy a társadalom megbotránkozik ezen, az emberek többségének normái szerint nem normális idegen embereknek munkahelyi/iskolai vagy akármilyen kontextusban pucér képeket mutogatni magáról.


Az pedig, hogy a fiuk is ezt teszi, hab a tortán. Mindenképpen először a szülőket kell elővenni, szülői értekezleten vagy valahol, hogy változtassanak a hozzáállásukon. Ha kell, elmagyarázni nekik, hogy nem mutogatunk pucér képeket magunkról. Aztán pedig felhívni a figyelmüket arra, hogy a fiukat se biztassák erre. A fiúval pedig elbeszélgetni és elmagyarázni neki, hogy mit lehet emberek között csinálni, mit nem.


Ha nem változik semmi, akkor drasztikus megoldás kell: akár kirúgással is lehet fenyegetni a gyereket. Mert szerintem az iskola házirendje is sem tűri a megbotránkoztatást keltő, szeméremsértő magatartást. Ez pedig valahol annak minősül. Ha másból nem értenek, talán egy kirúgásból felfogják a szülők is, hogy ha egy társadalomban akarnak élni, el kell fogadni a társadalom normáit is. Ha a gyereküket iskolába akarják járatni, fogadják el az iskola szabályait stb.

2014. nov. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

Mivel te nem írtad az irományodba hogy a diák fiú ezért minden normális érzésű ember arra gondolt hogy lány az illető.


És ezt a feltételezést az is alátámasztja ahogyan ezt te leírod és megkérdezed tőlünk hogy mit tegyél.


Mivel senki nem gondolja -én legalábbis biztos nem- hogy ha egy fiú mutogatja a meztelen képeit akkor te ilyen toleráns vagy.


Én valami olyasmit mondanék neki hogy: kisfiam húzzál már innen a faszos képeiddel mert hozom a kisbaltát


Ezt nyilván neked egy kicsit hivatalosabban kéne megfogalmaznod.

2014. nov. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!