Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet a baj velem?

Mi lehet a baj velem?

Figyelt kérdés

Ezen irományom nem teljesen kérdés szerű (illetve nem biztos hogy olyanra sikeredik, de azért megpróbálom) és nagy a valószínűsége hogy több kérdést is magába foglal.

Kezdeném. Az egész ott kezdődik, hogy nem is tudom hol kezdődik. Talán a túl sok szövegelésnél. Ugye van egy alap természetem, mint ahogy mindenkinek, de belülről (nem mintha kívülről nem) ezt nem tudom szebben megfogalmazni, úgy el vagyok bacva hogy az hihetetlen.... Szeretném megtalálni a magam stílusát. Amiben igazán jól érzem magam (külsőre belsőre egyaránt) a fekete csuklyás pulcsis, cső farmer, torna csuka, a nadrág lóg, a cipőfűző letyeg jobbra balra, füles a nyakamban ez tökéletes. Sosem veszekszem, ha vki vmit kér megcsinálom, szóval az a magas ne szólj hozzám lány lenni, ez lenne az igazi, nem is arról van szó, imádom és ebben érzem igazán jól magam és mindig ekkor jön a gikszer. Nagyjából fejben a kép remélem meg van, hogy hogy is kellene ezt elképzelni, és ott a gond hogy egy részt mivel lány vagyok nem igazán tetszik mindenkinek ez a "fiús" stílus de ez engem nem is érdekel hanem az a baj hogy ez az egész egészen addig tud így tökélyben megmaradni amíg mondjuk jó kedvem nem lesz. Vagy amíg el nem kezdek izgulni. De ezt a jókedvet meg az izgulást úgy vegyétek hogy hülyeségeken nevetek, vagy olyanon kezdek el izgulni hogy mondjuk egy új emberrel kell beszélnem (és hát ugye az első benyomás nagyon fontos). Szóval na nem kertelek, van egy elképzelés amilyen szeretnék lenni és sikerül is, igazán otthon érzem magam benne de amint "felpörgök" ez elszáll, és nem marad más mint egy hülye leány. Szeretnék mély és őszinte barátságokat kötni, de a változékony kedélyállapotom miatt nehéz kiismerni és ezért az emberek nem szeretnének velem túlzottan barátkozni. Egyik pillanatban még majdnem hogy punk vagyok másikban már inkább rocker harmadikban meg a minta tanuló. Próbálkoztam már azzal is hogy próbálom nagyon lerontani a kedvem és csak aztán emberek közé menni, de túl gyorsan változok még magamat sem tudom követni. Sokszor van hogy felveszem az általam érdekelt stílusát de a sajátomból is megmarad vmi és teljes káosz, újabb ember esetén új stílus+az előzőként felvett+ a saját és elveszek. Nagyon szeretek (nék) nálamnál idősebekkel beszélgetni, ők azért jobban megértik és nagyon szeretném valakivel személyesen is megbeszélni aki tényleg tudna hozzá szólni, de én olyan ember vagyok hogy kinézek magamnak vkit, úgy összkép külső belső alapján, akivel ha kérdezné szívesen megosztanám nyomorult agyam szüleményeit, de azok az emberek számomra elérhetetlenek. De ha elérhetőek is lennének egy hirtelen alkalommal is mindegy lenne, hiszen abba a pillanatba elkezdenék izgulni és lőttek is a beszélgetésnek. Azon emberek kik nem szimpatikusak számomra, velük normálisan eltudnék beszélgetni de viszont nekik sosem mondanám el mélyebb gondolataim. És akkor a másik probléma felvetése. Néha már azt sem tudom mi a bajom, sokszor van hogy annyira megkeveredek hogy nem is tudom igazán most mi is van. Mint ebben az írásomban is. Legalább 4-5 (ha nem több) ellentét lesz, amik fogalmam nincs hogy hogyan sikerülnek. Megpróbálom hát összegezni: Szóval, nagyon szeretnék értelmes, tapasztalt,emberekkel beszélgetni, azonban csak azokkal akik számomra szimpatikusak, de nekik semmi indokuk hogy meghallgassanak (nem hogy még segítsenek is) ha viszont mégiscsak sor kerülhetne a beszélgetésre valószínűleg annyira izgulnék, hogy elcseszném az egészet. Azon emberek akik spontán megpróbálnák belőlem kihúzni lelkem mélyebb részeit (pl pszichológus) nem sokra mennének mint ahogyan eddig sem mentek. Annyi de annyi kérdésem lenne, annyira szeretném ha valakivel megoszthatnám mi a gond, (és nem kell hogy élet utat mutasson, legalább csak valaki megpróbálná, csak valaki próbálkozna megfejteni) de annyira meg vagyok zavarodva azt se tudnám mit kérdezzek először. Olyan össze visszaság van hogy egy élet lenne kibogozni, de úgy szeretném ha valaki csak megpróbálná.... Félre ne értsetek, nem szerelmet szeretnék, nem pasit csak egy embert akiben bízhatok.

Hát ez lenne az én problémám. Eléggé összetett és zavaros, és tudom azt hogy örökre csak egy ábránd marad, hogy valaki aki már élt annyit mondjon, gyere beszélgessünk, és hozzám értse ha zavarban vagyok de ne akarja kikényszeríteni azt amit jómagam sem értek. Ez a rossz, hogy olyant várok el hogy valaki megértse helyettem amit én sem értek pedig bennem van. Érdekes igaz? Érdekes és félelmetes.

Végezetül ne haragudjatok ha ilyen eszeveszett sokat írtam, de nehéz kifejteni amit én sem értek, nehéz olyanról írni amit nem tudok. Nem várok segítő választ, ebben nem lehet. Megoldás nincs, ezt olvashattátok is, így csak gyötrődök. De azért jó érzés így, névtelenül leírni. Arra is gondoltam már, inkább leírom valakinek úgy könnyebb, de ez sem megoldás, hiszen abból előbb vagy utóbb szemtől szembe lesz és ugyan ott tartok. Ez egy meglehetősen szép példa a reménytelen esetekre... Azért köszönöm annak aki elolvasta!



2015. ápr. 28. 19:06
 1/5 3005 ***** válasza:

Szia szerintem kéne egy TL:DR változat, túl sok a szó meg a betű..

De tényleg, így senki nem olvassa el.

2015. ápr. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nincsmit:D csakannyit fűznék hozzá hogy ez teljesen normális szerintem:) majd megtalálod a helyed csak keresd tovább
2015. ápr. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
én el olvastam
2015. ápr. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hű, na ez aztán tényleg zavarosra sikerült te lány :) Amit leírtál így első olvasásra egy nem olyan túl ritka serdülőkori gebasznak tűnik, vagyis nem találod a helyed. És amit még kiéreztem, hogy eléggé magányosnak tűnsz. Ami valóban érdekes ellentmondás,hogy állításod szerint te aggattad magadra ezt a kapucnis csendes hidegvérű látszatot, aztán ha jól érzed magad (vagy elveszted a hidegvéred) lehull ez az álarcszerűség és ez nem tetszik neked. A személyiségingadoás is erre vezet vissza, hogy egy oylan karaktert állítottál be magadnak, amilyen nem vagy. A közeli barátok szerzése is itt bukik meg szerintem. Spec én is úgy rühellem, hogy nagyon izgulós vagyok, de ezzel nem sok mindent tudsz csinálni. Minél több emberekkel való kapcsolat (nem szerelmi, akármilyen) ezen csökkenteni fog. Ilyenkor szokták azt javasolni, hogy menj el ismerkedni, vagy keress barátokat a neten. Egyik se könnyű ,ahogy az olvasmányból kivettem nem vagy túl jó ismerkedésben sem, (alpvatően 3 emberből 1 ilyen, szóval sajna mindketten ebbe a csoportba kerültünk) A 2. alapvetően egyszerűbb. Nekem is volt már olyan kapcsolatom, amely interneten szövődött. Elég bizalmi is lett mondjuk, de a személyi érintkezés hiányában sajnos nem olyan túl tartós. Meg nem tudni, milyen is a másik a neten, meg mit is akar éppenséggel. De némi szerencsével találhatsz egy hasonló érdeklődési körű/vagy stílusú emberkét magadnak, akivel jó kis csevelyeket folytathatsz.


Na, de a lényeg, hogy önmagaddal kellene valamilyen kompromisszumot kötnöd, hogy a külső és belső egyéniséged megtalálja a közös hangot. Ehhez meg társakra van szükség, azt én is belátom. Nekem is van 1-2 ember (sajnos nem több) akivel őszinte lehetek és vagyok. A probléma, hogy egy iylen nemtörődöm-hűvösnek-punkosnak tűnő viselkedéssel ez nem egyszerű. Még ha alpvetően kedves és vidám természet is vagy akár belül, ez nem vetül ki, így a komolyabb emberek nem keresik a társaságodat. Néhány ember előtt viszonylag muszáj megnyílni, ezt nem igazán kerülheted el, ha közeli barátokat akarsz (azt pedig mindenki akar, ha bevallja, ha nem) A probléma, hogybeskatulyáztak téged egy szerepbe a mostani helyen, ahol mozogsz. Ezért vagy közelebb kerülsz valakihez valahogy (fogalmamsincs hogy bocsi) vagy új helyen próbálkozol. A személyiséged megtagadása alapvetően semire se jó, még ha más annak is lát, aminek akarod hogy lásson, ha nem vagy boldog ez mit sem ér.

Ennek első lépése lehet az internet, aztán következőnek a való világ.

Nem tudom, hogy volt-e értelme ezeket leírnom, olvastál-e benne valami újdonságot, esetleg segítettem-e valamicskét. De ezt olvasgatva legalább elhiheted, hogy elolvastam a problémádat, és próbálok segíteni valahogy :)

Ha gondolod írhatsz egy privátot is, ha úgy gondolod van értelme a dolognak, vagy lenne még mondandód a számomra. 21/f

2015. ápr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sajna gondolataim pontos kifejtése érdekében muszáj volt ilyen sokat írnom, nehezen jöttek a szavak.

Az a baj, hogy ugye mint mondottam, pont hogy az lenne a megfelelő egyéniségforma amit leírtam, csak abban érzem igazán jól magam, csak van egy részem ami meg szerencsétlenkedik, és valahogy sehogy nem akar összeállni. Én máshogy nem tudnám magam látni, csak a kapucnis pulcsis lógógatyás lánynak, de mit tehetek ha egyszer olyan fogyi gének is szorultak belém, ami mindig mindent el ront? És így annyira de annyira nehéz, hiszen önmagammal veszekszem, tudom, érzem mi lenne a jó, tapasztaltam, tetszett, de mégis megrekedek a civódásban.

Az igazat megvallva, nem tudom hogyan tudnák úgy nyitni mások fele, hogy tényleg megtaláljam aki megértene. Hiszen gondolj csak bele, ha próbálnám feltárni magam, túl sokan lennének akik közel kerülnének, pedig fogalmuk nincs ki vagyok én és igazából nem is akarják megtudni. Ne értsetek félre, barátaim vannak, de sajnos nem értenek meg igazán nem is érdekli őket. De miért is érdekelné hiszen 16-17-18 évesen mindenki pasizik, bulik, stb. Rengeteg kedves emberrel vagyok körbe véve, akik tudják már milyen idióta vagyok, csak az a baj hogy azt nem tudják hogy igazából nem idióta vagyok, és nincsen rajtam rózsaszín szemüveg, csak emberek közt nincs kontroll. És megint jönnek az ellentétek... :S Megpróbálom ismét összegezni: én vagyok a kapucnis pulcsis lány, igyekszem nem okot adni a kötekedésre, rengeteget viccelődök, nevetek és nevettetek, bolondos vagyok, hangosan éneklek stb, de ha ezeken túl nézünk akkor jön az amit leírtam... és ugye mindenki azt a "gondtalan" énemet látja, mindenki azt hiszi beton kemény vagyok, hogy bárki bármit mond (és hát ezt eléggé nehéz lenne kifejteni, de bizonyos külsőségi okok végett nap mint nap sokat kapok) minden lepereg rólam, senki nem gondolná hogy mindent napokig, hetekig megjegyzek, hogy igazából mennyire fáj, hogy igazából mit érzek, mire vágyom. Ha felfedném magam, túl sebezhető lennék és félek hogy sokan kihasználnák, így viszont sosem találom meg azt aki megértene. Ezért mondtam hogy túl nagy a zavar, hiszen külsőre én vagyok maga a bezárkózás, mutatott tulajdonságom a gondtalan boldog vidám kislány, és ami igazán bennem van a sok kérdés, a zavar, a félelem és a fájdalom. Ezért van hogy nem tudom összeszedni mi a bajom igazán, mert ha így nézzük bármelyiket is választanám mind én lennék, de az egyik ostobává tenne, a másik örök magányra ítélne, a harmadik meg elpusztíthatna ha játszanak vele. Most egyben van ez vagyok jelenleg.... Percenként váltakozik de túl gyors hogy kövessem.

Ez viszont a másik, interneten semmi gond sincs, teljes mértékig tökéletesen eltudok beszélgetni, mint láthatod mondhatnám megkönnyebbülés hogy leírhatom (csak ne írnék olyan sokat) bárkivel, bármikor, bármiről rengeteg játékon játszok, száz meg száz barát ("barát"), bevallom volt akinek elmondtam mind ezt, is tudod mi lett belőle? Oly jól esett hogy van akinek szívfájdalom nélkül leírhatom, hatalmas boldogság volt, csak aztán jöttek nekik is új barátok, új játékok stb és mikor mindig mély ponton voltam akkor fordítottak hátat. Mikor annyira kellett volna a támasz, rám se néztek.... Eztán megfogadtam soha többet nem lesz internetes legjobb barátom. Van egy olyan érzésem valóságban ugyan ez történne (következő ellentmondás), velem egykorúval meg sem próbálom, azért magasabb fokú érettség kell ennek a megértéséhez (véleményem szerint) de mi van ha valakinek is megnyílnék és vissza élne vele? Vagy mondjuk ha szívembe fogadom és aztán egyik napról a másikra pá-pá-t int? Megérné vajon? Megérné e hogy megtudja mi a gyengém, és vajon mennyire nézne rám más szemmel? Megszoktam hogy ki most milyennek lát, és aztán? Ő is megkeveredne, hiszen egyszer ilyen, egyszer olyan? Még talán egy edzettebb pszichológus sem tudná mit kezdjen vele. Meg aztán úgyis jönne a könnyed válasz, ugyan, kamasz ártalom, felnőtté válási folyamat... Lehet hogy tényleg igaz. Vajon mindenkinek ez jár a fejében, lehet mindenkinek van egy rejtett énje amit rejteget és fél megmutatni? Vagy lehet szimplán csak antiszociális vagyok? Könnyen megeshet az is. Kíváncsi lennék a megfejtésre még ha változást nem is hozna, csak tudjam.

2015. ápr. 28. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!