Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A párom tippmix függö mit...

A párom tippmix függö mit csináljak?

Figyelt kérdés
Óriási összegeket pakolgat rá,de nyer is mindig..
2015. ápr. 30. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
ha nyer, akkor miért baj?
2015. ápr. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hm?
2015. ápr. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Csak akkor beszélünk függőségről ha csak bukja a pénzt és azért is csak rakja és rakja... és így tovább.



Ha több pénzzel tér haza mint amennyit befektett akkor az tulajdonképpen úgy is felfoghatjuk, hogy pénzt hoz a házhoz

2015. ápr. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gondolom azért baj,mert hiába nyer,a nyereményt is visszateszi.Magyarul értelme nincs.Sajnos az én párom is játszik,mérges is vagyok miatta,mert nagyon ki tud kelni mahából.Bár ő kisebb összegekkel,pár száz forintokkal játszik,de ez akkor is egy betegség.Nem tudom én sem mi a jó megoldás.
2015. ápr. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3as válaszolóval egyetértek,de nálunk meg az a baj,hogy ha nyer,akkor vissza is rak valamennyit.Tehát nincs az,hogy most kigondol 3 meccset,az lemegy,lesz ami lesz és kész.Hanem,ha veszít,talál másik meccseket,ha nyer,akkor szintén.Nagyon kemény függőség.4-es voltam.
2015. ápr. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Segélyvonal játékfüggőknek

Az ügyelet hétköznapokon 15 és 19 óra között hívható az alábbi telefonszámon:

06 (1) 411–6778


Szerintem hozzátartozók is hívhatják.

2015. ápr. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egy félreértést oszlassunk el: nem csak akkor függő valaki, ha veszít. Csak ugye kevésbé haragszunk arra, aki a függőségéből adódóan havi szinten százezreket hoz a konyhára, mint arra, aki eltippmixeli a kajapénzt.

De ettől még ugyanúgy lehet függő az is, aki masszívan nyereséges. Meg ugyebár nem biztos, hogy mindig nyereséges is lesz. Ha egyszer egy nagyobb összeget veszít, mit csinál? Elszórja rá a rezsipénzt? Vagy kölcsönt vesz fel?

A függőségnek két fő jellemzője van. Az egyik az, hogy nem tudja abbahagyni, akkor sem, amikor normál esetben abba kéne. A másik, hogy igazából függ tőle, hogy tippmixelhessen. Nem azért csinálja, mert élvezi, hanem mert kényszert érez rá. Ha veszít, akkor pedig még nagyobb lesz a kényszer, hogy visszanyerje, amit elvesztett.

Az a legfőbb gond, hogy mi van, ha eléri egy vesztes széria? A függő nem fog megállni, hogy akkor talán ebben a hónapban nem kéne többet veszíteni, hanem inkább kölcsönkér, csak hogy mixelhessen.


Viszont így távolról, látatlanból nehéz lenne bármi okosat mondani. Mindenképp tanácsos lenne szakember segítségét kérned, ő nyilván több okosságot tud mondani, mint az itteni kommentelők.

2015. máj. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!