Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tud va. Lakit ilyen...

Hogy tud va. Lakit ilyen érdekelni hogy nyelvész legyen?

Figyelt kérdés

(Azért tettem bele pontot, mert nem engedte egyébként feltenni a kérdést mert azt hiszi a gyk hogy azt kérdezem meg tudja e valaki mondani.)

Nem ilyenre gondolok hogy mért megy arra az egyetemre vagy nemtom, hanem hogy az ilyen professzorok. Ezeket mi köti le, amikor ilyeneken gondolkodnak hogy milyen legyen az új helyesírás szótár meg ilyen hogy nyelvcsaládok meg hasonulás meg minden. Ezt már a középsuliban is mindenki utálja, mi érdekes van ebben?


2015. ápr. 30. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Én jelentkeztem magyar szakra, mert érdekelt az irodalom. Na, az az egyetemen egy f.os, de komolyan. Nem irodalomtörténetet tanítanak, hanem irodalomelméletet, amikor azon elmélkednek, hogy az olvasói elvárási horizont mikor olvadt össze az íróéval, komolyan 5 éven át gondolkodtam rajta, hogy mi ez a szellemi maszturbálás.

A nyelvészet viszont sokkal kézzelfoghatóbb volt, és a tanárok is kedvesebbek voltak.

Nekem a felsőbbévesek már a gólyatáborban megmondták, hogy a diákok 90 %-a nyelvészetre megy, csak nevettünk, de tényleg így lett.

A modern nyelvészet, a pszicholingvisztika, a generatív nyelvészet, az összehasonlító nyelvtudomány sokkal érdekesebb mint az irodalomelmélet. Még a szakdogámat is ebből írtam, de végül a középiskolában mégiscsak a 19 századi mondatelemzést kell tanítani, amit mindenki utál valóban, úgyhogy ott mégis inkább az irodalomra koncentráltam. Amit kezdő tanár koromban tanulhattam szinte teljesen elölről, mert az egyetemen szó sem volt a középiskolás irodalom tananyagról...

2015. ápr. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én nyelvész szerettem volna lenni. Ehhez van érzékem. Ez olyan, mint más perverzióját megérteni: nem fog menni, de el lehet fogadni. :)
2015. ápr. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Oké, értem. Mondjuk az irodalom se a kedvencem.
2015. ápr. 30. 23:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, engem pl. jelenleg egyre jobban érdekel a gyermekek nyelvtanulási folyamata, a pszicholingvisztika. Sajnos aktuális, mert a gyerekem el van maradva a beszédben, és gyakorlatilag senki nem tudja, hogy miért. Olvasom a szakirodalmat, egyetlen nő foglalkozik vele, kb. 76-ban kezdte, elég nagy fehér foltok vannak a témában.

Az emberi agyban milyen folyamatok zajlanak a nyelvtanulás során? Ha hiba van, miért, mi sérült? Szerintem ez nagyon érdekes, nem gondolod?

2015. ápr. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk tényleg érdekes.
2015. máj. 1. 09:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Az emberek érdeklődése különbözik. Ami az egyik embernek unalmas, a másiknak nem az, legyen az mondjuk a "közellenség" matematika, vagy a sakkozás, a horgászat, a numizmatika.
2015. máj. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jó nyilván de egyes dolgokról nem tudom kit érdekelnek.
2015. máj. 1. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!