Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mennyire tudtok megbocsátani?

Ti mennyire tudtok megbocsátani?

Figyelt kérdés
Mi kell ahhoz hogy valakinek meg tudjunk bocsátani ? Mindent meg kell bocsátanunk a másiknak ? Vagy a megbocsátásnak egyáltalán van határa? Ha nem tesszük meg "rossz" emberek leszünk ? (sima hétköznapi esetekre gondolok)

2015. máj. 1. 22:28
 1/7 anonim válasza:
Ha nem tudsz mebocsàtani beteg leszel ez van.
2015. máj. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tudni kell megbocsátani, de nem mindent. Történtek velem is dolgok, amik a mai napig fájnak.

Úgy vagyok vele, hogy megbocsátani meg tudok, de nem felejtek el bizonyos dolgokat...


20/L

2015. máj. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 3005 ***** válasza:

Elsőre nem nehéz megbocsátani valakinek, de minden alkalommal egyre nehezebb lesz és egyszer eljöhet az a pont, amikor már nem fogsz tudni megbocsátani.

Persze ember függő, hogy kinek hol van ez a határ.

2015. máj. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem bocsátok meg (vagy csak nem értem ezt a dolgot, sosem értettem). Megértem, mit miért tett - vagy sem.

Az ilyen "fáj, igazságtalan, de spongyát rá" nekem fura.

Persze kifejezetten apróságoknál nem gond, ha nem értem, biztos rossz napja volt vagy félreértés, vagy kit érdekel, jobb dolgom is van, mint ezen agyaljak... De amúgy nem bocsátok meg.

Hogy lehetne mindent megbocsátani (brrrr, az nagyon egészségtelen lenne, mint pl. az önzőség teljes hiánya vagy csak igen alacsony volta), ha akarjuk, se tudjuk megtenni azt minden esetben... Szeretni se tudunk valakit csak úgy...


De ez bonyolult téma s nem biztos, hogy jól átment a véleményem. Mert azt sem tartom helyesnek, hogy valaki elkövet egy súlyos hibát és akkor az elvan ítélve örökre.

Plusz csak mert nekem fáj, lehet, hogy semmi rosszat nem tett, csak én vagyok túlérzékeny vagy én értem félre. Nem is értem néha, hogyan tudnak meglenni az emberek egymással, egészen más a hozzáállásuk, a nézőpontjuk, nem egy nyelvet beszélnek, így könnyen jön a félreértés. Még a párom is félreért engem olykor, pedig egész kompatibilisek vagyunk. Viszont elég közel egymáshoz ahhoz, hogy megbeszéljük a dolgot, így tudjuk, hogyan érti a másik, ha az másfajta gondolkodás is, mint a sajátunk.

2015. máj. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

El kell fogadni azt ami van, de ez nem egyenlő azzal, hogy egyet is kell vele érteni. Elfogadom a melegeket, de nem azonosulok velük, nem támogatom őket, és csak olyat teszek ami a "normális" életvitelt tükrözi.

Nem az ellen teszek ami zavar, hanem azért teszek amiről azt tartom, hogy jó.

2015. máj. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1, Aki nagyon kib× velem, azt megjegyzem és kerülöm. Viszont:

2, Nekem kellett, hogy valakivel találkozzak, aki megérteti velem, hogy máshogy is lehet. Egy idősebb ember volt, aki elmondta, hogy régen, ha valakik közt valami gond volt, lerendezték az udvaron és kész. Utána jóban maradtak, mert tudták, hogy lerendezték a dolgot;

3, Szükséges a másik gondolkodásának a megértése a megbocsátáshoz (mit, miért tett/nem tett, stb.);

4-5, Filmek, könyvek szerint igen, de szerintem (szándékos) halált nem lehet megbocsátani;

6, Rossz emberek lehetünk tőle, mert ha teljesen eluralja az életünket a bosszú vágya vagy az, hogy a múlton rágódunk minden nap, akkor azáltal mind a saját, mind a környezetünk életét megkeserítjük és így aki igazán szeret, az is elpártól tőlünk egy idő után.

2015. máj. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
szóval szerintetek mi a helyes?
2015. máj. 4. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!