Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen tippjeitek vannak az...

Milyen tippjeitek vannak az olyan esetek kezelésére, amikor valaki nagy magabiztossággal állít hülyeségeket?

Figyelt kérdés
Ezalatt azt értem, hogy fogalma sincs a témáról vagy legalábbis nem sok, de a véleményét megkérdőjelezhetetlen igazságként adja elő és ha valaki mégis megkérdőjelezi vagy csak kételkedik, akkor önérzeti problémát csinál belőle, megsértődik? Tudom, legjobb az ignorálás és legtöbbször be is válik, de vannak, akik annyira buták is, hogy sokadjára sem veszik a lapot és folytatják a hülyeséget, ez pedig egy idő után már irritáló (ha mondjuk az illető családtag, lakótárs, kolléga stb, akivel muszáj rendszeresen egy légtérben lenni).

2015. máj. 3. 12:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Bizonyítsd be, hogy hülyeséget mondd az ilyen emberek csak akkor hiszik el ha a saját szemükkel látják a bizonyítékot ( vagy akkor se de azzal nem lehet mit tenni). Nekem is személyes kedvenceim az ilyen emberek, akik olyan magabiztossággal beszélnek hülyeségeket valamiről amiről fogalmnuk sincs, mintha csak a kedvenc színe felől érdeklődtél volna és arra válaszolt volna. Aztán meg ha kiderül, hogy mégis tévedett még neki áll feljebb.
2015. máj. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Bizonyíték bemutatása.
2015. máj. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy a viselkedése betegség miatt van, vagy egyszerűen csak makacs.
2015. máj. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

De mindenek előtt tartsál szigorú önvizsgálatot, hogy nem te vagy-e mégis a hülye.

Ez nem utalás akar lenne, hogy szerintem te vagy az, csak én így kezdeném.

2015. máj. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


1,2: Ez van, amikor tényleg használ, de eddigi tapasztalataim szerint legtöbbször nem. Ha utána még neki áll feljebb, akkor átváltok ignorálásba, reménykedve abban, hogy ha nekem nem is ismeri be, hogy nem volt igaza, magával azért nincs kibékülve belül.


3: Nem betegségre és még csak nem is makacsságra tippelek, hanem inkább arra, hogy a tudatlanságukat akarják kompenzálni a megjátszott magabiztossággal, ha pedig érzékelik, hogy rezeg alattuk a léc, a nagy szájukkal és az agresszív/sértődős/kötekedő stílusukkal harcolnak.


4: Én is így szoktam kezdeni, na meg eleve vigyázok arra, hogy ne állítsak tényként valami olyasmit, ami nem az, vagy nem tudom, hogy az-e. Persze volt olyan, hogy előfordult velem is, igyekszem ezekből tanulni.

2015. máj. 3. 12:51
 6/12 anonim ***** válasza:

Nos, kérdező, ha ismered személyesen is az ilyen illetőket, akkor tudod, hogy mi okozhatja valójában, ha viszont nem, akkor nem lehetsz biztos az igazadban. Nekem van a rokonságomban olyan, akinél ezt betegség okozza, és ép állapotában nem is emlékszik, miket mondott a betegség okozta "roham" idején.

Egyébként ne foglalkozz velük, mert az esetek többségében nem tudod őket jobb belátásra bírni, akár betegség okozza, akár más, hagyd rájuk, de ne ítélkezz, főleg, ha nem tudod az okokat.

2015. máj. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6: Leírtam, hogy szerintem mi okozza. Betegség biztos nem. Akit nem ismerek személyesen, annál miért idegesítene az ilyen dolog?

Nem ítélkezem felettük és nem is jobb belátásra akarom bírni őket, a kérdés az volt, hogy ha rendszeresen egy légtérben kell lenni néhány ilyen emberrel és ezért már irritálóvá kezd válni ez a tulajdonságuk, akkor mit lehetne tenni.

Köszönöm az érdemleges válaszokat.

2015. máj. 3. 13:28
 8/12 anonim ***** válasza:
szerintem a vitát mindenképpen kerüld, és keress új munkahelyet.
2015. máj. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ne vitázz, ennyit tudsz tenni. És nem tudhatod, hogy nem okozza-e ezt a viselkedést valamilyen pszichés betegség. Tudod, pont azért nehéz ezeket gyógyítani, mert néha nagyon is normálisnak tűnnek és nincs betegségtudatuk. Szóval ne vitázz, kerüld a konfliktust, szorítkozz minimális kommunikációra, és ha nem tetszik, lépj le...
2015. máj. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A humánus félmegoldás:

Mikor vitáztok fogalmazz egy kicsit megengedőbben. Pl "Jó a gondolatmeneted de nem vetted figyelembe azt, hogy... "


A sunyi, g*ci félmegoldás, ami csak a te lelki békédnek és egódnak tesz jót, de kettőtök kapcsolatának nem:

Keress egy olyan vitatémát ami beugratós, tehát amiről az emberek elsőre rosszul gondolkoznak. Keress egyértelmű bizonyítékot a helyes álláspontra, mondjuk interneten. Dobd fel ártatlannak látszódóan a témát. Nyilván rosszul választ álláspontot, mert hülye. Generálj nagy vitát. Végül tárd elé a bizonyítékot. Játszd el ezt még százszor.

2015. máj. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!