Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai fiatalok miért nem...

A mai fiatalok miért nem képesek spórolni, mi lesz így velük?

Figyelt kérdés

Szóval én tudok spórolni de néha muszáj költekeznem ruhára, kajára... havi 5-10ezret kapok és sokszor sima csapvizet viszek inni...


Lány osztálytársam, kap napi 500Ft ott és az utolsó ft-ig elveri, egyszerűen azt vettem észre hogy nem képes beosztani, vesz zsemlét szalámit és mellé üdítőt és persze a cigi-t.... mert ha vizet iszik az gáz és inkább nem....


És nemrég szóba jött hogy kinek mennyibe került a telefonja az enyém 60ezer volt kártyásan, életemben nem adtam ki ennyit telefonért... de megérte mert ár/értékben legjobb volt stb.


És erre kérdőre vont engem hogy honnan volt ennyi pénzem, meg hogy mit tud amit egy 20ezres nem....


mondtam neki dolgoztam nyáron kerestem 33ezeret és még volt spórolt pénzem...


láttam rajta hogy kicsit irigykedik....


Aztán pár hónap múlva elárulja magát nem nekem! hogy ő nyáron a dohány gyárba dolgozott és 21napra 8-9órába 120ezret kapott (ez igaz volt nem kamuzot )


akkor ezek szerint elverte az egész kereset pénzét nyáron és most nyívákol hogy nincs telefonja és a laptopja is tönkre ment mert leöntötték a haverjai buliba csöves borral szóval... erre a lányra mit mondanál? mit üzennél neki?



2015. máj. 4. 09:00
1 2
 11/19 Hecarim ***** válasza:

Legközelebb olvasd végig amit írok. Írtam, hogy létezik a tudatos költekezés miszerint normális fizetés mellett van esély emelni a színvonalat addig ameddig tetszik, bár lehet csak nem tudtad értelmezni amit írtam esetleg szimplán szereted verni a nyálad, nekem ez a videó jutott eszembe rögtön: https://www.youtube.com/watch?v=QxnqkQEW4GU

Így vagy úgy kár etetni a trollokat, sok sikert kívánok az édességekhez, sőt még tippet is adok, szerintem tetszeni fog: [link]

2015. máj. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

elolvastam az egészet, de ebből azt hittem arra céloztál, hogy még sincs középút, hisz akik tudnának félre rakni költekezés mellett azoknak is "van mire költeni":


"Pontosan ezért dobják ki 1-2 havonta az új "jobbnál-jobb" telefonokat, hogy a felsőbb rétegnek is legyen mire pazarolnia a pénzét, és ez csak egy tétel a sok közül"


nem rossz a gumicukor, de nem eszek gumicukrot :)


persze, idejárok reklámozni, hogy "nézd öcsém annyi pénzem van mint neked soha nem lesz" :D

am meg ha az utcán szembe találkoznám velem semmi látszatát nem látnád annak, hogy mennyi pénzem van, mert nem az a célom, hogy felhívjam magamra a figyelmet, hogy "nézd öcsém annyi pénzem van mint neked soha nem lesz"...

keretem lenne rá mégsem vásárolok drága márkás ruhákat...meg vannak a magam céljai és nem a pénzköltés az odavezető út...

de ennek a félreértésnek is volt haszna :D megtudtam, hogy létezik ekkora gumicukor, ki tudja később mikor válik hasznomra ez az infó :P

2015. máj. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nem vagyok csoda gyerek, de jobb tudatosabb fiatalnak tartom magam a minden percben boltba, diszkóba járó, dohányzó emberekkel szemben akik csak szórni tudják a pénzt, utána meg csak panaszkodnak és irigykednek és kamu szöveget felhasználva mástól a pénzt kikönyörgik.



Ha meg informatikus vagy és jól keresel akkor örülök neki... mondjuk telefont és táblagépet nem vettem volna ilyen áron mert csak közép kategóriásat kapsz...

2015. máj. 4. 11:03
 14/19 anonim ***** válasza:

Hát nálunk a tesóm volt aki a pénzem nagy részét kicsalta, akarom mondani "kölcsön kérte" (csak vissza nem adta :D)...és ő is kapta a heti 2000-et...ha akkor nem kérte volna el azt a sok pénzt szerintem már akkor is tudtam volna félrerakni egy keveset ami még ma is meglenne...de abból a korszakból így csak a spórolt pénzből vett dolgok maradtak...a tesóm nem panaszkodott, csak kicsalta a pénzem :D mondjuk ma sincs félre tett pénze...de még érték tárgya sem, mert elkölti a pénzét...


1.5 évig minimálbér + prémium + caffeteria (ebből prémium félre rakva)...mondjuk ott nem is a fizetés miatt dolgoztam, hanem a fejlődési lehetőség miatt :) most már jobb helyen vagyok, ahol mind2 biztosítva van :) nem mindig jó a sok pénz...mert ha olyanná válok mint körülöttem sokan akkor nem éri meg...én nem pénzben akarom mérni a "vagyont"...körülöttem sokan sulykolják belém, hogy a pénz a fontos...ha akarnék tudnék egy olyan weboldalt csinálni ami 1 éven belül havi kb 1 milkát hozna...de nagy árat fizetnék érte...a fiatalság (akiknek aktívan kellene tanulnia) elbutulna, mert egy olyan kényelmi funkciót biztosítana ami ehhez vezetne...legyek gazdag és ne érdekeljen, hogy butulnak a fiatalok? sokak szerint igen, de én kitartok amellett, hogy nem a pénz a legfontosabb...így is van elég, sőt még több is mint amire szükségem van jelenleg...ezért tudok félre tenni...


sokaknak a pénz a célja, de számomra csak eszköz...nem értem mások miért akarnak milliókat havonta...sokan még a pénzt sem tudják kezelni...

2015. máj. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Annyira nem gáz. Pl az én egyik munkatársam hetente kapja a fizetését. Lehet azért kérte úgy, mert nem tud spórolni. Tehát így is lehet élni.
2015. máj. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem spórolni kell tudni, hanem ésszerű pénzkezelést kell tanulni, az nem ugyanaz. Az előbbi passzív dolog, a második pedig előremutat, növekedést feltételez.
2015. máj. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Az ésszerű pénz kezelés sporolás nélkül nem létezik. Most 100fele is oszthatód a pénzed ha 100fel költöd feleslegesen.


Én úgy csinálom mindig van egy vésztartalék nálam a táskában ha bármi történne nemsok 1000Ft volt már rá példa hogy kellet!


Otthon van a spórolt pénzem ami csak úgy van ez se sok szinte semmire nem elég 10000Ft


és a tárcámba ami minden nap hordok ebből vásárolok most 9000Ft van benne +apró


+ bankártya 28xx Ft van rajta ezt olyan netes vásárlás dolgokra szoktam használni.



És tervezem hogy diák munkába állok mert szülők pénzéből élni..... nem akarok, próbáltam már tippmixelni szoktam is de azon inkább bukok mint nyerek

2015. máj. 4. 14:40
 18/19 anonim ***** válasza:

De, ésszerű pénzkezelés létezik spórolás nélkül, de ha a spórolást megtakarítás értelemben használod, akkor nem, de akkor is csak igen pici szelete.


Az, hogy nem költöd el az összes pénzed, az a spórolás, nem visz előbbre. Az ésszerű pénzkezelés áll megtakarítás képzéséből, a vagyok növeléséből, onnantól, hogy ésszerűen vásárolsz, egészen odáig, hogy tudod, milyen bankszámlát és milyen befektetési formákat válassz s mikor.


A megtakarítás képzése sem megy csak úgy. Kell egyszer a rövid távú kiadásokra (pl. elromlik a mosógép), nyaralásra, 6 havi vésztartalékra (munkanélküliség esetére), középtávra (autócsere 5-8 év alatt), nyugdíjra és a gyermekek taníttatására is félretenni, s ezeket kamatoztatni.


Sokkal komplexebb dolog ez, mint hinnéd. Még a "spórolás" annyit tesz csupán, hogy adott pénz egy részéről lemondasz. AZ csak lemondás, semmi egyéb.

2015. máj. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
ment a zöld! ezt tv-ben is láttam hallottam :D
2015. máj. 5. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!