Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen nehéz felfogásúak...

Miért ilyen nehéz felfogásúak a dohányosok (tisztelet a kivételnek)?

Figyelt kérdés

Azt mondja, TILOS A DOHÁNYZÁS

Minden tömegközlekedési jármű Megállójának / Vasútállomások területén avagy a járműveken...


Értem én hogy a nikotin agysejtpusztító,

de hogy ilyen nehéz-felfogásúak lesznek tőle az emberek...


A nemdohányzóknak ez kellemetlen, de nem venné észre magát a dohányzó...


Ez kb olyan mint ha odamennék és odaszellentenék a dohányzó orra alá, vagy az orra alá nyomnám a hónaljam egy hosszú nap után hogy nesze, ezt szívd ha már nekem a te füstöd kell (ami nyilván jóval egészségtelenebb is)


amit nyilván nem teszek meg, csak nekem szabály/törvény sem kell rá...


2015. máj. 6. 12:46
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Aki a bunkó, az bunkó, a dohányosnak csupán eggyel több eszköz áll a rendelkezésére, hogy a bunkóságát kimutassa, mint a nem dohányzónak.
2015. máj. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
21%

"A nikotin agysejtpusztító" Ülj le, EGYES!


Részben persze igazad van, hisz valóban törvény tiltja az ilyesmit. Magam is dohányzom, de annak kifejezetten örülök, hogy aluljárókban tilos rágyújtani.

Ellenben ez a buszmegállós dolog nagy hülyeség volt.

Mivel a kukák a buszmegállóban vannak, és nem tőle öt méterre, sokkal több a szemetelő.

Mellesleg ha épp nincs ott senki, és esik az eső, én is bizony beállok a buszmegállóba, ha sokat kell várni, és bagózni támad kedvem. Ha valaki jönne, és rámszólna, minden további nélkül eloltanám a cigit

2015. máj. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
67%

ez egy nagyon jó kérdés, sajnos a választ nem tudom rá, de az igazi probléma abban rejlik hogy törvény van, csak aki betartatná olyan nincs


de ha már hasonlatok, jaja kb olyan mint ha odamenne egy nemdohányzó egy dohányzóhoz és lenyeletne vele egy liter koffeint az akarata ellenére (mondván mit érdekel engem ha nem kávézol és bele is döglesz), mivel a nemdohányzónak is akarata ellenére kell szívnia (passzív dohányzás) azt a mérgező füstöt amit a dohányzó szabad akaratából választott, de butaságából eredően ráerőltet embertársaira, ráadásul ilyen bunkók miatt rendszeresen

2015. máj. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
49%

# 2


'Mivel a kukák a buszmegállóban vannak

- A buszmegállók területének szélén van a kuka, ergo dohányozz a területen kívül, lehetőleg úgy hogy a szél ne fújja a másik képébe


'Mellesleg ha épp nincs ott senki

- De gondolom ha valaki mégis betéved, vagy olyan bunkó hogy nem oltod el, hanem szívod tovább hogy az ő tüdejét vágja tönkre


'bagózni támad kedvem

- Ja akkor ha másnak a cipődre hányni támad kedve mert rosszul van és nem bírja ki hazáig, gondolom az is OKÉ ;)

Vagy ha nem is a cipődre, de eléd, hogy rosszul-légy a szagtól??? KORREKT?!?! ::D


'Ha valaki jönne, és rám-szólna

Ez (ha így is van) becsülendő, csakhogy az emberek többsége fél szólni mert fél attól hogy mi van ha egy vadbarom épp bal-lábbal kelt fel vagy ilyesmi, valljuk be, 50 emberből talán 2-3 lenne aki tisztelettudóan eloltaná azt, 20 pedig tuti kb nekimenne az embernek!

2015. máj. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
34%

" "A nikotin agysejtpusztító" Ülj le, EGYES! "

Szerintem Irónia - #2 Ülj le, EGYES! :D

2015. máj. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
81%

Teljesen jogos a kérdező kérdése, nekem ne mérgezze senki sem a párom, sem a szüleim, sem a gyermekeim, sem engem.

Ha mérgezni akarjuk magunkat, a mi dolgunk, joguk van hozzá, de senkinek nincs joga hogy akaratunkon kívül dohányfüstöt kelljen szívniuk!


Normál esetben elkerüljük az ilyeneket, vannak persze olyanok amit kb lehetetlen, ilyen a kipufogógáz is, vagy a vegykezelt élelmiszer.

De ha már egyszer TILOS akkor tilos, mindenkinek joga van a saját életét tönkretenni, de nincs joga a másikét!

2015. máj. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
93%

4. Neked nem sok tapasztalatod lehet, amikor két dolgot össze kell hasonlíts, mivel nem veszed figyelembe a szempontokat.

Ha ÜRES a buszmegálló, és rágyújtok, azzal senkinek nem okozok problémát. Igazából, ilyenre legutóbb valamikor augusztus környékén került sor. Nem jött arra senki.

Senkinek nem okoztam problémát, kellemetlenséget, nehézséget, bonyodalmat. Az, hogy valakinek lehányod a cipőjét(bár szerintem ez nem is kedv kérdése, hanem reflex) azzal erősen problémát okozol a másiknak.

2015. máj. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
51%

4.

Bocs, egy részt figyelmen kívül hagytam.

Nem, még nem volt példa, hogy beállt oda más is, de akkor valószínű arra a fél percre kimentem volna, vagy rögtön eloltom.

De minek is vitatkozom veled? Hisz te, egy komment alapján már GONDOLOD, hogy én mennyire vagyok bunkó, meg mennyire nem. Ilyen csodálatos telepatikus illetve jósképességekkel megáldott emberrel én hogy is szállhatnék vitába?

2015. máj. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
58%

#7#8 stb.

#4 általánosságban beszélt, csak közben mivel a te hozzászólásaidra reagált, talán kelleténél jobban téged is megszólított, de nem kell leharapni a fejét, nem kell sem neki, sem neked a másikról egyből a legrosszabbat gondolni NO


De hogy én is hozzászóljak némileg


1) Mivel a kukák a buszmegállóban vannak

/ VANNAK MÁSHOL IS, AHOL NEM TILOS DOHÁNYOZNI! :D


2) Ha valaki jönne, és rámszólna, minden további nélkül eloltanám a cigit

/ TEGYÜK FEL, 3M MAGAS KIGYÚRT ÁLLAT VAGY, VAGY EGY ROSSZ-ARCÚ FÉLELMET-KELTŐ FIGURA

(ne vedd magadra, csak egy példa az általad leírt szituációra)

VAGY CSAK ÁLTALÁNOSAN AKIT ZAVAR A FÜST AZ ÉPP KONFLIKTUSKERÜLŐ

(a lakosság 90-95%-a vagy fél, vagy nem akar bajt magának)

KAPÁSBÓL NEM FOGNAK SZÓLNI.


---A Helyes Itt Az Lenne, Ha Már Törvénytelen Úton Jársz, És Tudod Hogy Mást Zavarhat, És Valóban Nem Vagy Bunkó

(mert az előbb ezen besértődtél)

Akkor Megkérdezed Illedelmesen Az Ott Állót/Állókat Hogy Zavarja-é Őket...Mert Lényegében Neked Illene Megkérdezned, Ez Régen Is Így Volt Illendő Minden Olyan Helyen Is, Ahol Még Szabadott Is Dohányozni (pl dohányzó vasúti-kocsi fülkéje)

De Lényeg A Lényeg, Arrébb Lehet Állni Pár Métert, Lehet A Földre Is Hamuzni, Másik Kukába Is, Ha Jön A Busz Meg Lehet Szaladni, Ha Már A Bagó Fontosabb.


SAJNOS a függőség elvakítja az embert, gyakran csak kifogáskeresésbe és értelmetlen vitákba torkollik a függőkkel való beszélgetés, és ezt én mondom neked, egy EX-Dohányos

Ki tudtam volna nyírni azt aki a dohányzásról, leszokásról, káros dolgokról papol, már belátom hiba volt, de mindenkinek joga hogy maga döntse el mit akar, neked hogy dohányozz (ahol szabad) és mindenki másnak hogy akarja-e a füstödet szívni vagy sem.


u.i.

Senkinek nem okozunk kárt, ezt kell figyelem középpontjában tartsd, és ha valaki ír is itt rosszat, azt ne vedd magadra, sajnos az esetek nagyon-nagy-százalékában bajjal jár a törvényt nem-tisztelő dohányos, ezt sokan tapasztalják, ez alapján írják le

2015. máj. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim válasza:

Kedves Dohányzó Hozzászóló

Szeretnék reagálni arra hogy szerinted nyugodtan lehet szólni a dohányosnak


Nekem rossz szokásom hogy mindenkinek (be)szólok aki nem törvénynek megfelelően van a megállókban vagy a tömegközlekedésin, mindegy hogy dohányos, kutya a busz ülésein/buszmegálló padján, hangosan zenét hallható etc.


Lényeg nem is kevesebb hogy volt már ellenem halálos fenyegetés, buszról való lerángatási és bunyóinvitálási kísérlet ellenem meg még sorolhatnám, akadt egy pár cigarettázótól is, meg anyázás ami általános és hosszú lenne a sor.


Lényeg a lényeg, jól megtermett gyerek vagyok, megvédem magam ha kell, de ne csodáld ha senki nem mer szólni, vagy nem látsz erre példát, senki nem akar kést a hátába, én is csak akkor szólok ha egyedül vagyok, barátnőm mellettem van, már nem kockáztatnék

2015. máj. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!