Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenhol csak arról írnak,...

Mindenhol csak arról írnak, hogy az önsajnáltató, negatív, pesszimista, depressziós embereket miféle módokon lehet elkerülni, mint a pestist. Arról miért nem írnak sehol, mit tehetnének ez ellen?

Figyelt kérdés

Szóval, csomó cikket látni erről manapság, hogy az ilyen embert kerülni kell jó messziről, kb. szóba nem állni vele, ha az illető meg barát, vagy ismerős, vagy netán a párod, akkor inkább megszakítani a kapcsolatot stb... arról miért nem írnak sehol, hogyan segíthetnének magukon ezek az emberek, milyen úton induljanak el, hogy változtathassanak? Vagy csak én futok bele folyton ezekbe a cikkekbe? :D

Attól hogy valaki ilyen, még lehet hogy bírja a többieket és nagyon szeretne beilleszkedni, szeretne olyan lenni mint mások, pörgős, pozitív személyiség, csak valami blokkolja. Úgy vélem a kőkemény elutasítás, lenézés, szándékos kirekesztés csak tovább ront a helyzeten.


2015. máj. 6. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:
19%

Nagyon is jól látod a dolgot! Azt viszont kevesen tudják, hogy ezeknek az embereknek az oxigén hiányzik szervezetükből. Illetve Nem megfelelő az oxigénellátásuk.

De az ilyen embernek hiába mondod, hogy lélegezzen mélyeket stb., meg se hallják!

2015. máj. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Nekik kell kimászni belőlük. Ha nem teszik meg egyedül, senki nem tud velük mit kezdeni. Ez az egyik oka.


A másik, hogy minél instabilabb a másik, annál inkább emlékezteti tudat alatt a saját nyomorára, ami őt idegessé teszi. :) Egyszerűbb lenézni, mint elismerni, hogy "jah, hát én is ugyanolyan szar vagyok". :D

2015. máj. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igazad van. És én, bár nem vagyok súlyos depis, de mégis az lehetek, mert a barátaim elfordultak tőlem. Azaz jó nem emiatt,csak eléggé befolyásolhatja a barátságot.Viszont én eleve egy halk természetű lány vagyok, de valahol belül érzem, h senkit sem érdeklek, pedig én szeretetteljes vagyok.

Bocsi, mert ez már nem igazán tartozik a kérdésedhez.

2015. máj. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Te csak ne akarj másokat sajnálni meg segíteni. Hagyd őket békén, semmi közöd hozzájuk.
2015. máj. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pl. kommunikációval lehet segíteni, tudod megkérdezed mi baja, mi bántja, tudnál-e segíteni. Közben kiderül az is, hogy reális oka van-e egyáltalán, amiért ennyire negatív.

Viszont a legtöbbször -szerintem- semmit nem lehet igazán tenni, aki dagonyázik a saját szarságaiban, az önsajnálatban, nincs önbizalma és ezért olyan negatív, azzal TE nem tudsz mit tenni, míg a másik nem ismeri fel, hogy ez borzasztó gáz.

2015. máj. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Igen is, oda kellene figyelnünk jobban, embertársainkra!

Van akinek egy jó szó, esetleg egy pillantás is elég hogy mély levegőt vegyen. Egyetlen sóhajtás is beindíthatja azt a folyamatot ami a gyógyuláshoz vezet! Mert ha az agy megfelelő mennyiségű oxigént kap, könnyebben tud működni idővel felszabadulnak tartalékai ami a boldogság meglátásához kell.

2015. máj. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szebb lenne a világ, ha az egymással törődésről eleget tudnánk meg anélkül is, hogy keresnénk, hogyan lehet. Oxigénnek: hallod te mikor jöttél rá, hogy el kell mondd mindenkinek, hogy csak a Puffin ad erőt és mindent lebíró akaratot?
2015. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez az oxigénes dolog tényleg oltári baromság. Ismerek olyat, aki hosszú ideig nap mint nap órákat töltött kint a csapatsporttal, míg annyira nem bírta már a közeget, hogy abbahagyta. Ennyi erővel zacskóba zárva árulhatnák az oxigént a patikában. Semmi köze a negativitáshoz, pesszimizmushoz, depresszióhoz.
2015. máj. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!