Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen komolytalan...

Miért ilyen komolytalan mostanság a 17-22 évesek többsége?

Figyelt kérdés

Csak a pia és a bulizás a fontos, semmi tobb...

Most erettsegizek es az osztálytársak fele azt se tudja hova menjek tovabb, miből fog élni. Még a tanulást is lesz@rjak, ezekből lesz a sok munkanélküli, akik meg 30 évesen is az anyjuknal laknak majd? (50 éve ilyenkor mar szinte dolgoztak, családot terveztek, küzdöttek, mostansag meg csak a bulik)


2015. máj. 10. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jövőképük. Iskola nem az életre nevel amúgy se, hanem jó robotokat képez. Amúgy meg mire tervezzenek családot? Hitelre? Mert, hogy jó fizetést kezdőként nem fognak kapni, az is tény!
2015. máj. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Az ilyen semmirekellőknek mégis mire adjanak jó fizetést? ;)
2015. máj. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne is mond.. Most fogom tölteni a 17-et (10. es vagyok) és nekem sokszor mondják hogy no lifer vagyok amiatt hogy nem iszom le magam a sárga földig minden pénteken, nincs barátnőm, nem járom pêntek esténként a szórakozóhelyeket sorra stb, ilyenkor végignézek rajtuk és azt se lehet rajtuk látni h akar egyáltalán valami is lenni ha felnő, persze van kivétel ebből is, de azt elfelejtik hogy ha nem tanulnak semmi nem leaz belőlük itt egy példa is a környezetemből: Van egy barátom legyen mondjuk Ádám , nos ő jól tanult egészen 7. Évvégéig aztán lett bnője aki kedves meg minden és az Ádámból egy tudatlan, bunkó paraszt lett 10. Re ami annak is köszönhető hogy olyan a stílusa hogy "ami nem egyes az ötös" és olyan nagyra van magával hogy csak bmw-t hajlandó vezetni más autó egy semmirekellő vacak, de kérdezem én hogy belegondolt ő egyáltalán miböl lesz pénze rá? Hát igen , persze hogy nem, egy munkanélküli semmi lesz belőle, amig én (nem fényezni akarom magam) belőlem egy német autógyár egyik jól kereső mérnöke leszek itthon vagy külföldön, az is lehet hogy pont az ő főnöke leszek de lehet hogy nem, a jövő rajtunk áll, hogy kiszakadunk-e az egyszerű hétköznapokból és elérünk valami egyedit az életünkben ami az életcélunk lesz, erre van egy jó idézetem is "ha olyan munkád lesz ami a hobbid, akkor egy percet se kell dolgoznod" ezt egy régi tanárom mondta mielött új munkát kapott volna dubaijban köazi ha végig olvasod 16,5f
2015. máj. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én 19/L vagyok. Nekem sok tervem van, de egyetemre nem szeretnék menni. Mert sem biológus, sem jogász, sem orvos nem szeretnék lenni. Egyedül ami tetszett az az óvodapedagógia, de olyan hangom van hogy nem tudnék átmenni a felvételin. Szóval most választottam egy OKJ-sat. Nos nem is azzal van a probléma hogy nem tetszik, hanem nem tanítanak semmit. Most ha a tanár minden órán kávézik, cigizik én milyen szakember leszek? Milyen ez? Hogy nevezheti magát tanárnak? Ha valaki vállalkozást akar, induló tőkét is szereznie kellene. Mégis azt hogy? Írjon pályázatot? És mi van ha az Unió azt mondja egyszer hogy amibe ő adott pénzt az övé, és elveszi? Akkor mi lesz? Én nem járok bulizni, maximum csak bárba beülünk és iszogatunk, de még részeg sem voltam. Szerintem az hogy a középiskolában minden tanár a kémikust, a fizikust isteníti, hogy belőlük lesz valaki. A mérnökökből. És ha valaki nem akar az lenni? Akkor mi van? Erre is válaszolhatna valaki...
2015. máj. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 arra ott vannak a szakiskolák, szakmunkásképző, bár nálunk idén és tavaly is a két szakmunkás képző lett a gyüjtő iskola ahova mindenkit felvesznek ezért azok az iskolák szinvonala már a béka feneke alatt vannak kettővel, #4 neked mi az elképzelésed h mi szeretnél lenni?:)
2015. máj. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerettem volna óvónő lenni. Szeretek gyerekekkel foglalkozni, és jól ki is jövök velük. Szerettem volna belsőépítész lenni, de 750/félév elég meredek, úgy hogy még nem lakok sehol, nincsenek eszközeim stb... Államira meg azért nem mennék, mert miért szabják meg hogy akkor Mo-n kell dolgozzak annyit amennyit tanultam. És még csak az sem biztos hogy nem raktak volna át fizetősre HA bekerültem volna államira. Ingatlanközvetítő is lennék szívesen. Egy panziót is szívesen üzemeltetnék. Pszichológus is tetszik. Illetve egy tanyán is élnék, állatokat nevelve. De nekem nem is a munka a fontos, hanem szeretnék egy nagy családot. NAGYON minimum 2 gyerek, de ha nem lennének korlátok mint anyagilag és remélem egészségügyileg nem lesz, az 5 gyerek is tetszetős szám.
2015. máj. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Komoly életcélok sok sikert neked:) én a duálképzésen is gondolkodom:) az is egy remek lehetőség ha a technika érdekel mint pl bosch , audi, opel, mercedes :)
2015. máj. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem, sajnos az nem. Köszönöm, és neked is.
2015. máj. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát én szoktam inni,és ez az év úgy is néz ki hogy lehet megbukok matekból,mert nagyon nem megy+a tanárunk se valami jó,és erre is egy külső szemlélő azt mondaná rólam mint amit te is irtál,de aki ismer tudja hogy ez nem egészen igy van.

Sokat idegeskedek a rossz jegyeken,nem olyan jól van,leszarom stilusban állok hozzá,de matekból ettől még sok a rossz jegyem.

Én 10.-es vagyok,de nekem sincs fogalmam hova menjek tovább,mert mindenki ezzel jön hogy mérnökök,informatikusok meg hasonlók keresnek jól,igen,de ha nincs is tehetségem hozzá,és nem is akarok az lenni akkor vajon mi legyen?

Mert ezen kivül szinte mindenre az a reakció hogy nem lehet elhelyezkedni,nem lehet megélni belőle stb,tehát hiába érdekel igy valami,ha egyszer abból "nem lehet megélni",legalábbis mindenki ezt mondja,fölöslegesen meg minek végezzek el szakmát/szakot az egyetemen,ha aztán nem kellek sehova?

Tehát ami érdekel abból nem lehet megélni,tehát nem tudom én se hogy hova menjek tovább.

Na,és akkor mi van,ha 30 évesen is az anyjuknál laknak?

Van egy ismerősöm,egyetemi végzettsége is van,biztos munkahelye ahol 130 ezret keres(igaz,nem 200.000 ezreket,mert Magyarországon kevés helyen fizetnek annyit),32 éves,mégis az anyánál lakik,na és akkor mi van?

2015. máj. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*200 ezreket
2015. máj. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!