Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit kezdenétek kicsinyes...

Ti mit kezdenétek kicsinyes kollégáitokkal?

Figyelt kérdés

Vannak olyan kollégáim, akik nem fogadják el, hogy ahány ember, annyiféle szokás, habitus...stb. és ha valamivel nem értenek egyet, kicsinyes-gyermeteg módon reagálnak. Leginkább a beszédesebb (vagy inkább pletykásabb) kollégáimmal nem szívesen töltöm az időt, hiszen sem én, sem ők nem építkezhetünk ebből.


Én az ilyen emberekkel próbálom minimálisra csökkenteni a kapcsolatot, egyrészt, mert szerintem sokszor tapintatlanok, túl kíváncsiak (persze ha ezt megmondanám nekik, azon jól besértődnének), másrészt mert rendesen lefárasztanak felületes beszélgetéseikkel.


Többször előfordult már, hogy egyik-másik valami teljesen személyes dolgommal (párkapcsolatommal-életvitelemmel kapcsolatos dologban) nem értett velem egyet, és erre elkezdett fúrni más kollégákkal vagy bemószerolni a főnöknél munkával kapcsolatos dologban(szerencsére főnököm elég józan, így mindig megnézi mindkét oldalt, nem kajál be egyből mindent, amit hall, de ő sem nagyon tud mit kezdeni ezekkel a kollégákkal).


Nem vagyok főnök kedvence, vagy ilyesmi, mielőtt valaki ezt feltételezné, sosem kivételezett velem a főnökünk, viszont látja, és ő sem érti kollégáim ezen reakcióit, és értelemszerűen nem szeretné ő sem, ha elmérgesedne a viszony.


Van sok kollégám, akikkel tök jól megvagyunk, jellemzően azokkal, akik hagyják élni a másikat, akik fele annyit sem problémáznak jelentéktelen dolgokon. De ezekkel a kicsinyes kollégáimmal nem tudok mit kezdeni, annál is inkább, mert jellemzően hátulról támadnak, és amiket problémáknak nálam felhoznak, azokat mások is rendszeresen elkövetik, őket mégsem kövezik meg.


Barátok, anyum szerint ez szimpla irigység, frusztráció részükről, na de mi a fenére lennének irigyek? Ugyanazt a munkát végezzük, azonos fizetéssel.



2015. máj. 10. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Isten őrízz, hogy kommunikálj velük! Mondd meg nekik kereken, hogy dolgozni jársz be és nem csevegni.Vagy egyáltalán ne reagálj rájuk, nézd őket levegőnek, köszönni és menni tovább.Meg kell tartani a3 lépés távolságot az ilyenekkel, mert ha szóba állsz az ilyen agyatlan barmokkal, akkor találnak rajtad fogást.Kerüld az ilyeneket, mint a leprát, a legtöbb melóhelyen előfordul pár példány ebből a tipikusan sík hülye, mindenkibe belekötő idiótából.Ezzel produkálják magukat, mivel normális megnyilvánulást, eredményt képtelenek felmutatni.Inkább másokat húznak le.Ha a főnök valóban józan lenne, már rég kib aszta volna őket, mint a macskát szarni!
2015. máj. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Ha a főnök valóban józan lenne, már rég kib aszta volna őket, mint a macskát szarni!"


Nem rossz munkaerők ám, csak rossz a jellemük. Tehát a melót megcsinálják (általában, persze ők is szoktak hibázni, csak azt nem ismerik el). Klasszikus bagoly mondja verébnek, nagyfejű-esetek.


több főnökünk is van amúgy, akiről én szóltam, ő a legközelebbi (kis)főnök, de lehet, ezek a kollágák a nagyfőnöknek csókosai, azért nem vágták még ki őket. Meg én azt nem kívánom ám, hogy kirúgják őket, csak hogy moderálják magukat, akire szemmel láthatóan képtelenek.

2015. máj. 10. 21:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Képtelenek is lesznek, neked kell változni, ők nem fognak.A kedvesség pl nem megoldás, ha beszélgetnél haverkodnál velük, csak még jobban fúrnának, minden szavadat felhasználnák ellened.Nagy ívben kerüld őket én csak azt tudom mondani.
2015. máj. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Képtelenek is lesznek, neked kell változni, ők nem fognak."


Teljesen igazad van, de tényleg csak az a megoldás, hogy kerüljem őket, mint a tüzet? :( Elég szánalmas, hogy elég gondja adódhat az embernek a munkában is, és még ilyen hülyeségekkel is küzdenie kell...


Amúgy ezek az emberek boldogtalanok alapból? Vagy miért lehetnek ilyenek? :(

2015. máj. 10. 22:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Az intelligencia hiánya miatt ilyenek.
2015. máj. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!