Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan könyv, ami segít...

Van olyan könyv, ami segít "olvasni" az emberekben?

Figyelt kérdés
Többször volt már, hogy "elemeztem" magamban ismeretlen embereket szórakozóhelyen vagy házibulikban (pl: mi lehet a munkája, van e családja vagy párja, milyen belső tulajdonsága van, stb) és sikerült is jó párszor eltalálnom (később beszélgettem velük, így ellenőriztem a dolgokat). A kérdésem arra irányul, hogy van e olyan könyv, ami segít még jobban elmélyülni ebben a dologban? Megmondom őszintén, a Mentalista inspirált erre a "játékra". Tudom, hogy egy film és ember nem nagyon képes olyan szintre emelni ezt a dolgot, mint ő. Csak szeretném én is tanulni, hogy pl egy testtartás, pillantás, arckifejezés mit árul el pontosan, mert a tippelés nem elég. A válaszokat előre is köszönöm.

2015. máj. 11. 18:03
 1/7 anonim ***** válasza:
fúú ilyet én is mindíg csinálok, csak én azért mert Sherlock fan vagyok :D Egyébként van hat meg hatezer könyv ilyen témában, (olyan is van ami konkrétan Sherlock Holmsról és erről a "szuperképességéről" szól) amúgy beírod hogy testbeszéd pdf és egy csomót ilyen könyvet le tudsz tölteni vagy szerintem csak elég a testbeszéd és online is találsz ilyen oldalakat :)
2015. máj. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, igen, Sherlock is befolyásolt engem is. :D Ráadásul nyomozónak tanulok, szóval nagy előny lenne felerősíteni ezt a "képességet". :D Köszi a választ.
2015. máj. 11. 19:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Régen én is nyomozó akartam lenni ^^
2015. máj. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Allan Pease: Testbeszéd c. könyve pl. képekkel is illusztrálja a gesztusokat. De van pár olyan ember (pl. szociopata stb.) akiknek más rugóra jár az agyuk, mint az átlagnak és náluk nehezebb megállapítani, ha mondjuk hazudnak.
2015. máj. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos a válasz kissé meglepő lesz: mentalistáknak írt könyvek. Főleg angol nyelven van irodalma.


Nézz bele Thorsten Havener Tudom, hogy mire gondolsz című könyvébe és rá fogsz jönni miért írom. Sajnos idehaza ennek nincs valami kiterjedt irodalma.


Ha nyomozó szeretnél lenni és azon belül érdekel, akkor Pamela Meyer: Verj át ha tudsz című könyve és Paul Ekman művei, valamint Mett és Sett nevű gyakorló programjai.


Az a helyzet Allan Pease műveivel, hogy ha nyomozó leszel, faggathatsz valakit 1,5 óráig vagy egy üzleti tárgyaláson rojtosra nézheted a szemed, akkor sem feltétlenül látsz a teljes idő alatt akár egyetlen Allan Pease féle jelet sem. Miközben egyéb jelzések ezrei mellett fogsz elmenni, amiről ezek a könyvek nem írnak. Beleértve a hamisított érzelmi gesztusokat, eleve már egy hamis mosolyt szomorúságot vagy mosolyt nem tudsz felismerni Allan Pease könyveinek segítségével, nem beszélve a verbális dolgokról vagy a kettő szinkronjáról.

Nem beszélve arról, hogy a jelek okozatok, okuk van és nem jelentésük. Az Allan Pease könyvek jelek jelentésével foglalkoznak és nem az okával.


Tegyük fel elmész egy baráti társasággal fagyizni, a lány aki amúgy is tetszik neked rád mosolyog, igazgatja a haját, feléd van a lábfeje és a csuklója. Az Allan Pease könyvek szerint bejössz neki, szerintem meg azt akarja, hogy meghívd fagyira. Miközben a melletted álló lány meg tiszta fapofa és rád sem néz, közben meg neki tényleg tetszel, csak nem akarja mutatni, amíg te nem jelzel és amíg a másik lányra vagy ráállva.


Mindkét lánynak oka van a jelekre, miközben te a jelentést keresed és nem a jelek okát.


Egyébként 100%-os módszer jelenleg nincs.

2015. máj. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hosszú és részletes választ! El is fogom olvasni, amiket ajánlottál, nagyon jónak tűnnek!
2015. máj. 16. 13:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyomozó. Hah..
2020. nov. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!