Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy jobban bízni...

Mit tegyek, hogy jobban bízni tudjak az emberekben? (tanárnő vagyok. )

Figyelt kérdés
Tanárnő vagyok Nagyon sokan átvertek már, kihasználtak és sokat csalódtam az emberekben, elveszítettem azokat, akikben bízni tudtam. Most már azokban sem tudok bízni, akik talán még igazat is mondanának...

2015. ápr. 30. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miért lényeges hogy tanárnő vagy?
2015. ápr. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%

1 -lényeges, mert emberekkel foglalkozik


Istenben bízom, nem félek, ember mit árthat nekem?!

(Zsolt 56,5)

[link]

2015. ápr. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog tetszeni a válasz. Ne bízz senkiben, csak abban, aki már bizonyított. Ezt szennyvízszállítóként mondom. :-)
2015. ápr. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mert azt mondják,a tanárok általában ilyenek...
2015. ápr. 30. 21:26
 5/11 anonim ***** válasza:
67%
Ön tanár létére feltételezem egy átlagnál értelmesebb ember, az viszont közel sem biztos, hogy az átlagnál értelmesebb embereket tanít. És ez frusztrálja sokszor az embert.
2015. ápr. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 bandi6891 ***** válasza:

Nem látom a bizalom kialakulása és a butácskább tanulók tanítása közötti kapcsolatot.Mindegy...


Én betegesen bizalmatlan vagyok,de egyébként talán az a legegyszerűbb ha nem vár el semmit az ember a másiktól és semlegesen látni az embereket:lehet hogy ő átver/hazudik/el hagy,de az is lehet hogy egyik sem történik meg,nem lesz akkora a csalódás.

2015. ápr. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell bíznod senkiben.

A tanár-diák viszony nem egyenjogú, hanem alá-fölé rendelt. Tehát a diákjaidnak kell bízniuk benned, nem fordítva. Neked nem kell kiadnod nekik semmit magadból, de meg kell hallgatnod őket és segítened kell ha ezt fordítva teszik.

Magánéletben pedig nem árt az óvatosság.

2015. ápr. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7-nek igaza van. A kérdés szempontjától tök mindegy, hogy tanárnő vagy.


A gyerekekben ugyanis nem kell bíznod, mert te vagy, aki neveli őket. A bizalmi kapcsolatok egyenrangúságot feltételeznek, és nagyon el vagy tévedve, ha ilyeneket keresel a gyerekekben. Javaslom akkor hagyd ott a tanári pályát.


A felnőtt emberek között pedig ugyanolyan ember vagy mint más, a bizalmi kérdések szempontjából mindegy, hogy mivel foglalkozol.

2015. ápr. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy én a felnőtt emberekben sem bízok...nem a gyerekekről van szó!
2015. máj. 1. 08:53
 10/11 anonim ***** válasza:
nem is értem, miért nem értették, nem a gyerekekről van szó.. Az a baj, hogy ezzel nagyon sok keserűséget növelsz magadban. Az pedig nem jó. Azonkívül meg van egy kölcsönhatás, tehát tebenned sem fognak bízni. Így egy állandó alattomos fürkészés alakul ki az őszinte párbeszédek helyett - 'na vajon ezt hogy értette, mi a hátsó szándéka' stb. Nem igazán tudom a segítséget, ill. miután lepontoztatok 0-ra előbb, nem is merek mondani semmit. Talán annyit, hogy mivel mást - felnőttet - nem tudunk megváltoztatni, magunkat viszont igen, ott kellene kezdeni. Az igazságérzetünk működik, minden következmény ellenére "az igazat mondd, ne csak a valódit" És előbb-utóbb a kölcsönösség működik. Azok, akik értékelik, hogy te igaz vagy, hálásan reagálnak, akik meg nem, azok nem érdemelnek téged, nem kell velük foglalkonzi. Jó vízválasztó ez.
2015. máj. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!