Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy kissé kellemetlen helyzetb...

Egy kissé kellemetlen helyzetbe kerültem, a véleményetekre lennék kiváncsi?

Figyelt kérdés

Ausztriában dolgozom, mint szobalány, ez a 2. szezonom.

Van úgy, hogy a vendég ott felejt valamit a szobában, amikor távozik. Mindig szoktam szólni a főnökömnek, pláne, ha valami nagyobb dolgot hagynak itt.


Az egyik apartmanban a hölgy vendégnek mindig az éjjeli szekrényén voltak a bizsu nyakláncai. 3 darab.

Távozáskor a szoba teljesen üres volt, de egy nyaklánc ott volt hagyva az éjjeli szekrény közepén. Gondoltam biztos elszakadt neki, ezért a szemétbe szánta.. de nem, mert megnéztem, és nem volt elszakadva. Azt gondoltam, hogy itt hagyta nekem, borravaló gyanánt. Most már belátom, ezt rosszul gondoltam, mert ki is hagyna egy nyakláncot ott borravalóként??

De annyira feltűnő helyen volt, hogy az eszembe se jutott, hogy véletlenül felejtette ott.

És hát ezt a nyakláncot kivételesen nem a mosókonyhába raktam félre, hanem bevittem a szobámba. :\

A vendég ma telefonált a főnöknek, (eltelt 3-4 nap) hogy nem találtunk-e egy nyakláncot. Jött a főnök kérdezni tőlem, én meg persze mondtam neki, hogy de igen, találtam!.. és kihoztam a szobámból..

A főnököm csak annyit mondott, hogy mindig szóljak neki.


Kiváncsi lennék a véleményetekre, hogy ti mit gondolnátok most rólam?

Soha nem vettem el semmit, tiszta a lelkiismeretem, mindig mindenről szóltam, de erről most nem. Eszembe se jutott, hogy ezt a nyakláncot meg kellene említenem. Ostoba voltam.

Nem tudom, most mit gondolhat rólam.

Nem akarom, hogy ezáltal a bizalma megszakadjon irántam. Félek, hogy ezután mindig "nyomozni" fog utánam.., és így a jó viszony megszakad. Csalódhatott most bennem?

..persze lehet, hogy én is ezt tenném a helyében.

Jajj nem így akartam ezt az egészet..


2014. febr. 11. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Megmondtad rögtön, hogy nálad van. Szerintem nem kell aggódnod miatta.
2014. febr. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha nem kioktató volt,hanem kérés,akkor túl spilázod..elmesélheted miért raktad a szobádba és félreértetted,más szintben látja a dolgot ...
2014. febr. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, túlspilázni hajlamos vagyok sajnos a dolgokat. Elmondtam neki, hogy azt hittem, borravaló. Erre ő még rákérdezett, hogy egy piros táskát nem találtam-e 2 héttel ezelőtt. Na és ez a kérdés után, gondolkodtam el azon, hogy bízhat-e még bennem.

Nem hívja fel a vendégeket, amikor találunk valamit, mindig várunk, hogy ők hívjanak minket. Tehát lehet, hogy ő is a lakásából halászta volna elő azt a nyakláncot. Persze ezzel a mondattal nem nyugtatni akarom magam..

Csak most rosszul érzem magam.

2014. febr. 11. 17:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Most már ne parázz, csak vond le a tanulságot és mindig mindenről szólj, amit találsz. Am nem tudom, hogy arrafelé hogy szokás, nálunk (Svájc) úgy hagynak borravalót, hogy egy cetlire kiírják hogy "köszönjük" és arra teszik rá a pénzt, ebből lehet tudni, hogy ez direkt a szobalányoknak szól. Minden más talált/ottfelejtett dolognak minősül.
2014. febr. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahogy írtad mindíg szóltál ha ott hagytak valamit ezt tudja a főnököd is , lehet hogy csak te parázod túl az egészet . Ne aggódj
2014. febr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!