Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jól látom hogy itt sok válaszo...

Jól látom hogy itt sok válaszoló a pontozásra hajt?

Figyelt kérdés

Miért érdekli őket ennyire hogy hány % áll a válaszuk alatt?

Ha bunkó választ adnak, miért sértődnek meg a lepontozásért?

Én egyáltalán nem foglalkozom a százalékommal, ha trollkodni támad kedvem akkor számítok a következményekre is. Ha bunkó választ akarok írni azt is megtehetem, mert nem zavar a %.


2015. máj. 15. 10:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt gondolják, minél több %-osak, annál jobbnak számítanak itt. Engem csak az zavar, ha ok nélkül pontoznak le.
2015. máj. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Nem jól látod.


Csak egyrészt van egy csomó ember, aki a válaszolók válaszát annak függvényeben ítéli meg, hogy milyen a %-a, másrészt sokakat bosszant, ha valaki(k) csak rosszindulatból nem hasznosnak, azaz rossznak minösítik a válaszát, amikor a válasz tényleg hasznos.



Tipikus példák:

Megkérdezi valaki, hogy egy adott ételt szeret vagy sem az, aki válaszol - és erre minden válasz nem hasznosnak lesz pontozva. Pedig ebben az esetben nincs hasznos/nem hasznos válasz, mert a válaszolók egyéni ízlésére kíváncsi a kérdezö.


Vagy másik példa:

Valaki egy bizonyos jogszabályra kíváncsi, erre aki az adott jogszabályt belinkeli, az nem hasznos - mert a lepontozó nem ért egyett a törvénnyel. Ez megint az, hogy a válaszoló veszi a váradtságot, hogy korrekt választ adjon, és ezt utána nem hasznosnak tartja valaki.


Vagy még egy:

Megkérdezi valaki, hogy egy német/angol/francia szövegnek mi a magyar jelentése, és aki veszi a fáradtságot, hogy lefordítsa, azt lepontozzák, mert a lepontozó utálja az adott nyelvet/népet.

2015. máj. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
jó, de a bunkó válaszadók is csodálkoznak ha lepontozzák őket.
2015. máj. 15. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!