Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy valaki se...

Lehetséges, hogy valaki se nem introvertált, se nem extrovertált?

Figyelt kérdés
Próbáltam kitölteni ilyen teszteket a neten, mert kíváncsi vagyok, de egyszerűen képtelen voltam válaszolni a kérdésekre. Pl volt olyan kérdés, hogy társaságban inkább a háttérben vagy a középpontban vagy? És az a fura, hogy a baráti körömben, a családomban, vagy olyan helyen ahol kiskorom óta ismernek ott mindig a középpontban vagyok, és be nem áll a szám de idegenek közt ilyen félénknek és szótlannak tűnhetek. Most akkor melyik kategóriába tartozom?
2015. máj. 16. 04:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igazából senki sem introvertált és extrovertált. A pszichológiában van egy csomó dolog, amit a közhiedelem teljesen másképp, lebutítva ismer.


Pl. a közhiedelem azt hiszi, hogy a skizofrén embernek több személyisége van, holott a skizofrénia egy teljesen más betegség. Vagy a közhiedelem azt hiszi, hogy a netes kamutesztek segítségével meg tudja állapítani a saját IQ-ját ,holott azt kizárólag a pszichológusok tudják kiértékelni speciális tesztek segítségével. Az introvertáltság-extrovertáltságról pedig azt hiszik az emberek, hogy valakire rá lehet sütni, hogy: "te extrovertált vagy, te pedig introvertált", és ezzel lehet jellemezni az embereket. Hát nem.


Az extrovertáltságot és introvertáltságot inkább úgy kell elképzelni mint egy skálát, mondjuk 1-10-ig, ahol az 1 legyen introvertált, a 10 pedig extrovertált személyiség. Minden ember valahol a két érték között van, és van, aki kisebb mértékben közelít valamelyik szélső értékhez, van, aki inkább az 5 körül van. Minden ember más, mindenki máshogy reagál bizonyos helyzetekben. Külön-különféle közegben egy ember sem viselkedik ugyanúgy, azaz lehet, hogy otthon extrovertált vagy, hülyéskedsz a tesóiddal, poénkodsz stb., és lehet, hogy az iskolában meg sem szólalsz, nincsenek barátaid. Na, akkor te extrovertált vagy introvertált vagy? Erre így nincs válasz. Különféle helyzetekben egy ember is más-más helyen van ezen az 1-10-es skálán.


Ezért nem tudtál válaszolni a kamuteszten sem, amit ki próbáltál tölteni, mert az ember minden helyzetben máshogy viselkedik, minden közegben máshogy reagál a környezet ingereire.

2015. máj. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) amúgy a skizofréniáról csak annyit, hogy már többször is kijavítottam embereket, hogy' az igazából disszociatív személyiségzavar amire te gondolsz' de aztán olyan idegesítőnek éreztem magam, hogy csodálkoztam miért nem pofoz fel valaki spontán a környezetemben.
2015. máj. 23. 22:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, ambivertáltnak hívják a kettő között lévő embereket, én is az vagyok. Közeli barátokkal központi személy vagyok, osztályban, új emberek között "nyuszi"
2021. ápr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!