Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen előítéletes a...

Miért ilyen előítéletes a barátnőm?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk már tinik, mindketten anyukák vagyunk, úgy kb 5 éves barátságról van szó. A helyzet az, hogy mostanában kezdem egyre jobban úgy érezni, hogy nincs rá szükségem. Nagyon lehúz, mikor nagy ritkán együtt töltünk pár órát, és mindent, mindenkit leszól. Pl: Egyik nap be ültünk kávézni, és látott egy ismerős párt, akik már korban vannak, de nincs gyerekü,, és lehet nem is akarnak. Azt mondta, hogy szerinte ez nagyon gáz... Én mondtam neki, hogy szerintem meg egyáltalán nem az, mindenki úgy éli az életét, ahogy jónak látja, de csak mondta a magáét, aztán mondtam nek,hogy hagyjuk a témát, mert ebben nem értünk egyet! Akkor meg elkezdte, hogy csalódott bennem, mert hogy ő azt hitte, hogy családcentrikus vagyok. Mondom én igen,az vagyo, de attól másnak nem kell annak lenni!De bármibe bele tud kötni emberekben, hogy ki hogy öltözik, ki hány kg, pedig ő nagyon sovány / nem is tud hízni /,meg benne is van sok hiba, és mégis ilyen.. Kicsit úgy vettem észre elég szűk szűklátókörű. Így viszont nem szívesen találkozom vele, de akkor meg meg van sértődve. Szerintetek elmondjam neki mi a bajom vele?
2015. máj. 21. 22:47
 1/7 A kérdező kommentje:
A hibákért elnézést, telefonról írtam!
2015. máj. 21. 22:49
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, mondd el!
2015. máj. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus magyar, beleugat mások dolgába, amihez az ég világon köze nincs.


Engem nagyon irritálnak az ilyen emberek, igaz 20/f vagyok, de múltkor szomszédom megkért, hogy kisfiát (6 éves) vigyem le a játszótérre, ha ráérek, mert felújítanak és a szerelőkkel egyedül van, a kisfia csak útban van. Nagyon jóban vagyunk, természetesen segítettem, csak óráról volt szó. A játszótéren odajött egy anyuka és engem szólt meg, hogy milyen felelőtlen vagyok, hogy ilyen fiatalon gyereket vállalok. Hát köpni nyelni nem tudtam, megmondtam neki, hogy a szomszédom gyereke és csak vigyázok rá, amúgy meg törődjön a saját dolgával. Utána meg hallottam, hogy kibeszéltek egy másik anyát, aki császárral szült, hogy milyen anya az ilyen, aki nem éli át a fájdalmat.



Húh, nagyon eltértem a témától, de a lényeg, az ilyen emberrel nem tudsz beszélni, ha elmondod róla a véleményed csak felháborodik, de felfogni nem képes, hogy mindenki törődjön a maga dolgával

2015. máj. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az igen!Komolyan nem semmi emberek vannak! Engem pl sosem érdekelt más élete, más hogy csinálja, lehet velem van a gond... Abban is valószínűleg igazad van, hogy ha elmondom a barátnőmnek, nem fogja felfogni :/
2015. máj. 21. 23:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen kérdés az, hogy mért ilyen? Csak. Mert ilyen. Inkább az a kérdés, hogy miért a barátnőd? Csalódtál benne, mert mostanra ismerted ki, kifejezetten kellemetlen számodra a társasága, ergo: nem kell a társaságában lenni.
2015. máj. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Ha a barátnőd, akkor úgy kell elviselni, ahogy van. Szerintem nincs értelme vele összeveszni az ilyesmin.


Ez olyan, mint a politika, egyik nagyon jó barátom Jobbikos, én meg nem foglalkozom a politikával és külföldre fogok költözni, ahogy meglesz a diplomám. Gondolhatod, hogy mit gondol erről, hogy valaki elhagyja a hazáját, de nem beszélünk erről, mert tudom hogy őt bántja, hogy sokan lelépnek, ő meg tiszteletben tartja, hogy nekem ez a vágyam, ilyen egyszerű. Ez a barátság, elfogadjuk úgy ahogy van :D

2015. máj. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
akkor szokták ezt csinálni,amikor 2-3 évet otthon vannak a gyerekkel,beszűkül a világuk és páran elbunkósodnak,nem veszik észre,hogy el vannak idegenedve.
2015. máj. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!