Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondja pszichológusom...

Miért mondja pszichológusom hogy előítéletes vagyok? Mondtam neki hogy nem szeretem a szakmunkásokat, agresszívek és buták (többi lent)

Figyelt kérdés

Na szóval én egyetemista vagyok és nemsokára végzek mester szakon. Régen még tizenévesként az utcán nagyon rosszul lettem azoktól akik szakadt pulcsiban, biciklivel mentek munkába asztalos mellé. Vagy láttam ahogy egy húszéves utcaseprő jött haza Pestről a munkából holt fáradtan. Ilyenkor nagyon rosszul lettem tőlük fizikálisan is. Valahogy mindig is tudtam és z volt a célom hogy nem akarok lesüllyedni az ilyen szakmunkás szintre. Tehát diplomát akarok normális emberekkel szeretnék együtt tanulni és majd utána dolgozni.


Ezeket elmondtam pszichológusomnak is és még előtte pályaválasztó HR-esnek hogy én szakiskolába nem akarok menni csak a diploma. Erre mindkettő mondta hogy előítéletes vagyok stb. Nem tudom ez mit jelent. De itt is megkérdezem hogy ez miért lenne már előítélet? Az miért baj hogy nem kedvelem a kicsit butácska, fizikai munkásokat?



2015. jan. 27. 13:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
pfff.. szánalmas vagy
2015. jan. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj,hogy ennek hangot is adsz.


Nem minden a papír, ezt ne feledd! Lehet, hogy 4 diplomával akkora egy tahó, bunkó ember vagy, hogy az hihetetlen. lehet, hogy van diplomád, de lehetsz elkényeztetett, anyám asszony katonája, aki egy szöget nem tud a falba verni.(Nem rád mondom konkrétan, csak példa).


Barátaid/barátnőd közül mindenki diplomás? Szüleid, nagyszüleid? Régen nem volt diploma, és mégis felneveltek, megéltetek a kétkezi munkából. Nem szégyen, nem kell érte a másikat lenézni.


Amíg az okot nem tudod, hogy miért nem tanul tovább(lehet, hogy nincs pénze egyetemre, nem tudja bevállalni a munka mellett, mert többet kell dolgoznia, hogy a családja és maga is élelemhez, tiszta ruhához jusson. Szóval nem szabad előítéletesnek lenni.

Nem a papír tesz emberré, hanem a belsőd. És ezt nem dokumentumban, hanem megnyilvánulásokban mérjük.


Attól, mert diplomás vagy, nem vagy jobb ember, csak magasabban képzett és fizetett.

2015. jan. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Ez most valami provokáció?


Ha igaz a sztori, akkor azért mondták, mert valóban előítéletes vagy. Ezen kívül egy öntelt kis p*cs. Mitől lenne egy szakmunkás kevesebb nálad? Össze tudsz ütni egy asztalt? Vízvezetékszerelés, tetőfedés megy? Fogsz te még könyörögni egy-egy valóban jó szakembernek, hogy ugyan jöjjön már ki vasárnap reggel megszerelni a csapot.

A mai Magyarországon meg végképp durva ilyeneket írni, mikor nagy a munkanélküliség, és nem egyszer diplomások is sepregetik az utcákat a közmunka programban, mivel nincs más lehetőségük, és enni meg kell.

2015. jan. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Egy elkényesztetett nagyképű kis kölyök vagy az van :)


Miért lenne rosszabb egy fizikai munkás nálad? Lehet hogy az neki nem volt lehetősége főiskolára menni vagy az a szakma volt az álma, te meg sehonnan jött kis ficsur leszólod őkett? vicc vagy...vagy még annak is rossz


Nekem van technikus papírom és most fősulira járok, szóval láttam szakmunkásokat is nem keveset, és hidd el többet érnek nálad

2015. jan. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert szerinted minden szakmunkás agresszív és buta.

Nekem pl van diplomás asztalos ismerősöm. Gazdasági területen szerzett diplomát, de imádja a fát, gyönyörűen dolgozik, és nagyon jól keres.

2015. jan. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Érettségivel nem rendelkező szakmunkás ismerősök 20x annyit keresnek mint én diplomával, (ők Ausztriában dolgoznak).

sose aszerint mérd le az embert, hogy "milyen papírja van" és aki szakmunkásképzőt végzett, nem biztos hogy eleve szakadt, koszos ruhákban jár... Tán azért mondják rád az előítéletességet mert egyfajta ilyen feeling-gel társítod a szakmunkás végzettségűt mint amit leírtál...

2015. jan. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Apám és a testvérem is fizikai munkát végez és állítom, hogy okosabbak nálad és nem kis pénzeket keresnek, te meg nevetséges vagy. Arról nem is beszélve, hogy manapság a diplomások is utcát söpörnek.
2015. jan. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

Manapság attól, amiket az egyetemen tanulsz, nem leszel sokkal okosabb.

Nem a papír határozza meg az embert. Pl: neked lesz diplomád, de buta vagy. Másoknak meg nincs diplomájuk és mégis úgy intelligensek. (Nem, az intelligencia nem egyenlő a lexikális tudással)


Egyébként meg -szerintem- egy szakmunkás sokkal többet tud érni, mint pl egy szellemi munkát végző ember (például jogász)

Hogy miért? Mert ha lenne valami baj, akkor ő fent tudná tartani magát, ellenben egy diplomással, mert azok között rengeteg olyan van, aki még izzót sem tud cserélni.

Ráadásul a szakmunkások közt sokkal több a kedves, segítőkész, békés ember.

2015. jan. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem előítéletes vagy,hanem sznob. Tudtad, hogy nagyon sok embeember meg a sznoboktól van rosszul? Nézz már magadba, és szállj le a magas lóról, mert nagyot fogsz koppanni. Bár megerdemelnéd. Azt már nem is merem megkerdezni, milyen szakra jársz.
2015. jan. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
* ember
2015. jan. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!