Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nézik le egy munkahelyen...

Miért nézik le egy munkahelyen a diplomások azt akinek középfokú érettségije van + 4 okj tanfolyama?

Figyelt kérdés
2013. júl. 17. 17:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
vagy ez az utóbbi semmit sem ér???
2013. júl. 17. 17:56
 2/11 anonim válasza:
81%

Mert az hiszik a spanyol viaszt tojták. Engem nem érdekel kinek milyen végzettsége van. Nekem van diplomám. És? Nem vagyok több, attól akinek nincsen.

Ilyen a világ :) Milyen OKJ-id vannak?

2013. júl. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Rossz munkahelyen vagy ez egyáltalán nem általános.

Én egy csaj nézek le de nem a szakmája miatt hanem azért mert van valami OKJ 3 hónapos tanfolyama de néha istennek képzeli magát. Szóval a mindenáron okoskodás is kiválthat ilyent, nem feltétlenül a szakma.

2013. júl. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

vállalkozási

tb

személyügyi

logisztika

2013. júl. 17. 18:07
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Én inkább azt kérdezem tőled, hogy miért hiszed azt, hogy lenéznek?


Számtalanszor tapasztaltam azt, hogy egy diplomás ember nagyképű volt és ostoba - valóban lenézte a "butább" embert. És az ellenkezőjét is láttam.


Én azt gondolom, hogy aki igazán okos ember és nem csak diplomás, az nem néz le senkit. Az okosabbtól tanulni akar, a butábbat pedig elfogadja annak jó tulajdonságai miatt és okán.


Szép is volna, ha mindenki egyforma volna! :(


Ha lenéznek, arra gondolj, hogy ez mindig azt minősíti, aki ezt teszi. Ismered a saját értékeidet és legyél arra büszke. A diploma nem minden és nem is szükséges mindenkinek. ha tudod, hogy mennyit érsz, akkor lepereg rólad minden "lenézés".

2013. júl. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Én munkás családból lettem mérnök, talán ezért soha nem nézem le az alacsonyabb képzettségű embereket. Sőt, gyakran úgy érzem, jobban szeretnék az ő közösségükben dolgozni. Sokszor sajnos a fordítottját tapasztalatom, hogy eleve azt hiszik a melósok, én vagyok a nagyokos diplomás, ezért nem szívesen állnak szóba velem. Aki diplomásként lenézi a melóst, az egy nagyképű sznob barom. A valódi értéket egyelőre még mindig többnyire a melós két keze állítja elő, erről nem kéne megfeledkezni.
2013. júl. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

"A valódi értéket egyelőre még mindig többnyire a melós két keze állítja elő, "


Ez akkora butaság, hogy nem is fárasztom magam az ellenpéldákkal..

2013. júl. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Fáraszd magad vele nyugodtan. Volt világ akkor is, amikor még mindenki a két kezével teremtette elő a szükséges javakat, akkor is működött minden. Az egy dolog, hogy a mai rendszer nem lenne fenntartható csak fizikai munkával, de az alapja még mindig mindennek az, ugyanis a földből nem lesz csak úgy kenyér, acél, stb. Az egy dolog, hogy az embereket már sok helyen gépek, robotok helyettesítik, ettől még mindig onnan indul ki az egész, hogy a munkás ember lemegy a bányába, vagy kimegy a földre, esetleg elmegy a gyárba a sorra dolgozni. Erre már lehet építeni egyéb munkaköröket, fejlesztést, kereskedelmet, meg egy jó nagy bürokratikus vízfejet is, de a két kezi munka nélkül egy fillér érték nem fog keletkezni.
2013. júl. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Az utolsónak üzenem!

Ha lehetne végtelen számú pozitívat küldeni, akkor azt most megkapná. Az ilyen eberek azok, akik az emberi értéket és tisztességes, becsületes munkát és az erkölcsöt tartják szem előtt.

Anno 30 évvel ezelőtt engem is felvettek a műszaki főiskolára, de egyéb elfoglaltságom miatt nem mentem el. Ellenben az azóta eltelt időszak alatt, a szakma csúcsára jutottam sok önképzéssel és sajnos most én oktatok olyanokat, akik egyetemet és főiskolát végeztek. Aggodalomra ad okot az, hogy a mai globális "elit" azt hiszi, hogy ha egy élettapasztalatokkal nem rendelkező fiataltól, egy szakmailag és erkölcsileg szinte már semmit sem érő diplomát kér, akkor már minden rendben van. A józan paraszti észt, meg egész egyszerűen elküldték melegebb éghajlatra.?! Az iskolákban nem a szakmaiság és a munkaerkölcs a legfontosabb, hanem a pénzbeszedés és a munkanélküliségi statisztika csökkentése, a téves önmegvalósítás, a mindenkit leszarok, csak én vagyok a fontos. Ha valamely fiatal igazán TUDNI akar, akkor a TUDÁST sajnos nem a mai felsőoktatásban fogja megtalálni.

A régebben műszaki, természet- és agrártudományi ágakból diplomázottak még megfelelő oktatást kaptak és nem csak a pénz/hatalom volt az első, hanem a szakmai fejlődés is. Persze akkor is voltak gyökerek és ún. lökősök, de mainapság az arány drasztikusan megfordult.

A gyermekem főiskolán tanárnak tanul(na), de elmondása alapján semmi olyat nem tanítanak velük, ami az életre, a pályára készítené fel őket és ez az Ő meglátása(!). Sajnos a mai globalizáció teljesen tönkretette a gazdaságot és az erkölcsöt, valamint hazavágta az oktatást (az MTA-t, mint az idiotizmus és néphülyítés fellegvárát már nem is említem), ezért a diploma értéke nagyon leértékelődött minden szinten. Lassan már ott tartunk, hogy a WC pucolásához is diplomát kérnek. ...nyilván, hiszen egy tönkretett gazdaság hol fenébe tudna ennyi tudatlan diplomást foglalkoztatni?

Ez a folyamat még mos is tart, de ha sürgősen nem változtatunk rajta, kedves kortársaim, akkor a gyermekeinknek nagyon sötét jövőt fogunk átadni, amiből véleményem szerint nincs felállás és a végén tényleg beigazolódik Einstein jövendölése a 4. világháborúról. Az általam (köz)utálatnak örvendő Gyurcsány szavaival élve, ezt szó szerint "elqrtuk, de nagyon". Így jár az, aki az ország irányítását átengedi idegenek identitásúak kezébe!

2013. júl. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 gungasam ***** válasza:
Amikor a diplomás sznobnak eldugul a wc-je és három napig tart míg talál egy szerelőt aki kivakarja a szennyből, nos akkor jön rá a kétkezi munka becsületére.Persze ezt azután hamar elfelejti.De a szerelő egyre kevesebb és egyre kevesebb valódi oktatást kap. Eljuthatunk majd oda mikor a szerelő olyan drága megbecsült kincs lesz mint az informatikus ma.
2013. júl. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!