Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy egy introvert...

Lehetséges, hogy egy introvertált személyből extrovertált személy válik, illetve fordítva?

Figyelt kérdés
2015. máj. 25. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy nagyobb lelki trauma könnyen meg tudja változtatni az ember egész személyiségét. Szóval igen, lehetséges.


Illetve van mód tudatos változásra is, én pl. alapból introvertált vagyok, de mióta sokat kell közösségben lennem, azóta eléggé eltolódtam a másik irányba

2015. máj. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Jaj, ugyan az alapbeállítottságod nem fog változni, mert tudományosan bizonyított, hogy másmilyen az extrovertált és introvertált emberek agya és gondolkodásmódja, meg az, ahogyan a problémákat közelítik meg. Attól függetlenül lehet magadon változtatni, és ez nem jelenti azt, hogyha introvertált vagy a sarokban fogsz meghalni bepókhálósodva, mert nem csak extrovertált személyiségek képesek pezsgő szociális életre, stb. Igenis ki lehet jönni a csigaházból és fejlődni, ugyanúgy sok nagyp*fájú ember is képes évek során visszavenni magából.
2015. máj. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én alapjáraton mindig is a csigaházamban éltem, és élek is, de, hogy más ezt ne vegye észre, hogy mások ne bánthassanak, kifejlesztettem egy talpraesett, nagyszájú, "közösségi-személyiséget".

Az élethez való hozzáállásom és problémamegoldásom is változó, hogy melyik típus szerint történik.

Szóval, nem hiszem, hogy olyan éles lenne a határvonal.


( aztán, lehet ám, hogy mégis van éles határvonal, nem vagyok túl reprezentatív, mivel kicsit hajlamos vagyok a bipoláris személyiségzavarra -de az okosok szerint még nem esek bele, de a határán vagyok épp.)

2015. máj. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!