Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én nem hiszek abban,...

Csak én nem hiszek abban, hogy minden ember másmilyen, különböző ízléssel? Csak szerintem jogos az általánosítás?

Figyelt kérdés

Mondják pl, hogy a szép relatív. Közben minden ember tudja, ki az igazán jó nő/pasi csak vannak azok akik még pont beleférnek. 4 féle nőt vagy férfit tudnék mondani aki közül az egyik biztos bejön az ellenkező neműnek. Pl egy munkahelyen vagy az iskolába is van 1-4 igazán jó nő akiért az ott levő férfiak mindegyike odavan, legfeljebb vannak akik nem hangoztatják.


Aztán van aki elsőre, vagy 4./5. próbálkozásra megtalálja az igazit. Ugyan, hogy találhatja meg ha különbözőek vagyunk, és van rajtunk kívül ugyan ebben a korosztályban még párszázezer ember.


Meg mondják, hogy ne általánosítsanak. Amikor a nők 95%-nak a sportos, a pasik 95%-nak pedig a vékony lányok jönnek be akkor miért ne általánosítsunk? Pont ez a lényege, hogy akkor az ember inkább a 95% ízlése alapján akar kinézni, nem a maradék 5% ízlése szerint.

Jó ez elfogadható lenne, ha az az 5% lenne az ő női/férfi ideálja. De ez teljesen véletlenszerű.


Engem nem az zavar, hogy ez így van, hanem ez az álszent közhelyes stílus, miszerint nem.


2015. máj. 27. 14:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Van egy jól besulykolt, általános "norma", meg vannak az egyéni eltérések. Sokszor egészen komolyak. Egyik haver kimondottan él-hal a bandzsa nőkért, másik meg a széles szemű, széles szájú, hagymaszemű, túlszolizott izéket üldözné különféle nyílásain nedvezve. Nem lehetsz precíz és nincs univerzális megfejtés: ízlésről beszélünk. Imádom a spenótot.
2015. máj. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
*hagymaszemű az hagymafejűnek indult, csak nem lett volna muszáj beszélgetnem közben...
2015. máj. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

Az élet nem ez bizonyítja amit itt a százalékokról írsz! Az iskoládban lévő 4db jó nőn kívűl az összes többi is tetszeni fog valakinek, lesz családja ,gyereke stb. Tehát valakinek pont ő fog tetszeni, beindúl rá ,ragaszkodni fog hozzá és boldogok lesznek.

Nézz körül az utcán, ismerősök közt, a nem topmodelleknek is van párjuk, és gyakran sokkal boldogabbak mint az aktuális médiahecc által kikiáltott szép emberek.

Pl nem is olyan régen még a kövérkés nők voltak a szépek,nem a kockahasú fittneszbajnokok, szóval a szép megítélése is változik nem relatív dolog.

2015. máj. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

Igazad is van, meg nem is. Tenyleg van egy altalanos izles, ami az egeszseges, eleteros parra valo evolucios torekves miatt alakult ki. Ugyanakkor nem csak a felso 5% fog parra talalni, az emberek 99%-a azert talal maganak valakit. Masreszt nem csak a kinezet szamit, hanem a jellem is. Regebben kavartam egy sraccal, aki ugy nezett ki, mint egy filmsztar. Imadtam, barmit megtettem volna erte. De ra kellett jonnom, hogy jellemre egyaltalan nem egy vonzo valaki. Ugyanolyan, mint az apam, igy 100%-ra biztosan allitom, hogy vagy egyedul oregszik majd meg, vagy egy harpia mellett, hacsak nem kezd nagyon komoly onvizsgalatba es ertekeli ujra az eletet. Most egy olyan fiura hajtok, aki egy igazi jotet lelek, aki soha nem fog bantani, mert miota ismerem, meg egy gonoszkodo vicc sem hagyta el a szajat, de ha a lelkiismerete azt diktalja, a oroszlannak is nekimegy, szoval nem felenksegbol ilyen. O kicsit sem jokepu, de megszepiti az ami belul van.

Na egy kicsit elkanyarodtam a tematol, de remelem ertheto, hogy mit akarok mondani ezzel.

2015. máj. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
igen, valamilyen szinten, igazad van, de pl. vannak nagyon szép férfiak (én nő vagyok), és bennem tényleg nagyon de nagyon sokszor egyáltalán semmit sem mozgatnak meg, csak látom, és elismerem, hogy szépek. Inkább csak egy bizonyos módon szép férfiak tetszenek meg személy szerint nekem. Ez pedig, ahogy észrevettem, még kortól sem függ, mert mondjuk 20 és 60 év között látok olyan férfiakat, akik valamit megmozgatnak bennem. Hogy ez miért van, én egyszerűen nem tudom, de tényleg úgy van, hogy a szépség relatív, mert nekem nagyon sok SZÉP férfi tényleg egyáltalán nem jön be.
2015. máj. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Akiknek a modellszerű férfiak meg nők az ideáljai, azok gyakran meg vannak győződve arról, hogy mindenki másnak is ez az ízlése, az a max. 5% meg, akinek nem, az vagy hülye, vagy hazudik.


Pedig valójában nem 5% pl. azoknak a férfiaknak az aránya, akiknek pl. a bögyös-faros nők jönnek be a modellalkatúak helyett. Ha csak 5% ilyen lenne, nem lehetett volna soha ekkora sztár pl. Kim Kardashian vagy Jennifer Lopez, akiknek egyedül akkora seggük van, mint 3 modellcsajnak együttvéve. De pl. az alacsony csajok is rengeteg férfinak tetszenek, miközben a médiában az 175-180 köztieket nyomják.


Persze akik "a szépség relatív" mondást a golyószerűre hízott nők vagy férfiak mosdatására használják, ott már erősen befigyel az általad említett képmutatás.

2015. máj. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mindenki számomra pozitív válasz adott, pláne utolsó utolsó az utolsó mondatával, ott fején találta a szöget.

Persze, az a felső 5% nehezen elérhető, igazából arra gondoltam, hogy azok jönnek be az embereknek, akik minél jobban hasonlítanak rájuk. Azt is tudom, hogy az ilyeneken általában sok a smink. Azt viszont nem értem, hogy aki rászorulna az dacból vagy nem tudom miből miért utasítja el a sminket vagy hordja le mikor szebb lehetne tőle. Jó nem örökké lesz szép, de legalább a nap felében.

Szerintem jó példa lenne Mila Kunis, aki ha elutasította volna a sminket, nem jut sehova.

Szóval elképzelhetetlen számomra, hogy ez legyen a bárkinek is a vonzó:

[link]


Kicsit most talán énis eltértem a témától.

2015. máj. 27. 19:19
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az altalad linkelt no nem egyszeruen nem szep, hanem igenytelen. Az mar egy mas kategoria.
2015. máj. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A festékmaradványok a szemén elég jól alátámasztják ezt! :D
2015. máj. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs az a nő akiről ne lehetne rossz képet készíteni. És fordítva.
2015. máj. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!