Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fóbiák legyőzése?

Fóbiák legyőzése?

Figyelt kérdés

2 félelmem van, az egyik a pókok, másik a sötét/egyedüllét. Először is a pókok. Akárhol meglátok egy pókot kb. 2-3 méteres körzetemben, én elfutok, kiráz a hideg, órákig vakarózok, mert azt hiszem hogy rajtam van. Ha a szobámban van pók, hiába ütöm le, nem merek elaludni. És ezek még csak a 0.5-1 cm-es pókok. De amikor meglátom, nekem vagy 10 centinek tűnik.

Másodszor a sötét/egyedüllét. Sötétbe egyszerűen nem merek semmit csinálni, ha engem beraknának egy sötét szobába, én meghalnék a félelemtől. Nem tudom miért. Úgy szoktam elaludni is, hogy elbujok az ágy sarkába a támla és a párnák közé. De ez csak akkor jön elő, ha egyedül vagyok. Nappal is félek egyedül egy házban, de csak ha nyitva vannak a szobaajtók.

Miért vannak ezek a fóbiák? Hogyan lehet őket legyőzni?



2015. máj. 30. 22:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A fóbiák kialakulásáról sok teoria van, szerintem lényegtelen, hogy alakul ki ha már egyszer szenvedsz miatta.

Nekem kígyó fobiám van. Sokat néztem a dolog után, megoldás a terápiás kezelés. Én viszont soha nem fogok elmenni egy ilyre. Ok ha valaki mondjuk a repülni nem mer az elmegy egy ilyenre, de én egész jól eléldegélek a fóbiámmal. Persze jó lenne ha végre kigyógyulnák belöle, de már maga a gondolat is, elriaszt (ugy tudom a terápia végén szembe kell nézni a félelmeddel). Neten renget cikk van, olvass utána.

2015. máj. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A kígyó még a jobbik eset, de az is elég rossz. De pókkal sajnos jó időben napi szinten találkozok. :(
2015. máj. 30. 22:18
 3/15 anonim ***** válasza:

pókfóbia: nekem nincs pókfóbiám, sőt imádom a pókokat de van egy ismerősöm aki nagyon fél a pókoktól így hát vettem neki egy rózsaszín tarantulát eleinte nem tetszett neki az ötlet szóval csak nagyon lassan piszkálgatta a kezemben majd egyszer bevállalta hogy megfogja azóta ő is imádja a pókokat.


sötét/magány: hát ebben a dologban is ellentétesek vagyunk ugyanis én imádok a sötét,elhagyatott utcákon járkálni éjjelente gyakran is mondják hogy azért nem vagyok semmitől se fóbiás mert én vagyok a gonosz meg hát kiskoromban se féltem soha semmitől max utálom de félni nem félek attól :D nos nem tudom hogy hány éves vagy és hogy fiú vagy lány vagy-e de ha egy vaksötétben vagy egy szobában legyél te benne az "éjjeli szörny" vagy gondolj arra hogy: ha az te nem látsz semmit akkor az ellenség se nem igaz? esetleg tegyél be alváskor valamilyen buzdító toborzó zenét vagy ilyesmi bátorító dalokat

néhány példa:

ha egyszerre akarsz gonosz lenni éjszaka és felbátorított lenni akkor ezt javaslom: https://www.youtube.com/watch?v=_Mbxe33BYW8

de ha csak bátoritó zenét akarsz akkor ez: https://www.youtube.com/watch?v=k1TB_ZrWCd0

https://www.youtube.com/watch?v=eVTXPUF4Oz4

de ha tegyük fel vallásos vagy vagy nem vagy az a lázadó típus akkor keress valami nyugtató zenét

a zene mindent gyógyít!

2015. máj. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha látsz egy pókot a szobában, rá kell sétáltatni egy papírlapra, aztán kinyúlni az ablakon és lerázni a papírról. Ha a fürdőszobában van a kád fölött, akkor zuhanyzóval is le lehet locsolni, hogy lemenjen a lefolyón. Vagy ha a földön van, ráraksz egy poharat, alá egy papírt és úgy kidobod az ablakon azt kész. Nem kell félni tőle, nem is kell hogy hozzáérj.


Éjjel meg hagyj égve egy kislámpát, és akkor nem lesz sötét.

2015. máj. 31. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Gondold el, hogy be vagy zárva egy szobába, 3 madárpókkal, aztán lekapcsolják a világítást, és korom sötét lesz! :D

Mekkora poén lenne!

Betennék egy éjjel látó kamerát, és szét röhögném magam rajtad! XD



Na jó, viccet félre téve, ez pszichés gond, tehát az agyadban kell turkálni a megoldáshoz.

És jelenleg pont az ellenkező irányba mész, mint amerre kéne menned.


Azt kell tudni, hogy az agyadnak többféle "üzemmódja" van.

Mondjuk olyan, mint amikor a Predator különböző fény hullám hosszokon keresi a prédáját. Váltogatja őket.

Az agyban is több ilyen réteg, szint van.

És az agyhullámok frekvenciájának a változtatásával tudod ezeket előhozni.


Az, hogy tudatos, meg tudat alatti, egy végtelenül lecsupaszított változat, ennél 100-szor bonyolultabb, de a példa egyszerűsítéséért használjuk most ezt.


A tudatos gondolatok, és cselekvések nagy részéért a tudat a alatti a felelős, az irányít.


Az, hogy ilyen ösztön szerűen félsz a pókoktól, és a sötéttől, egyrészt egészséges, (lenne bizonyos mértékig) másrészt ilyen szélsőségesen már beteges.


Viszont ahhoz, hogy ezen a tudat alatti dolgon változtass, ahhoz a tudat alattit kell megszólítani, mert csakis azzal "egyetértésben" vele "megbeszélve" tudsz alapjaiban változni.


Ezt úgy tudod elérni, hogy arra a frekvenciára kapcsolod az agyad, ahol a tudat alattival közvetlenül tudsz beszélni.

Ez nem egyszerű. Nem lehetetlen, és könnyebb egy szakember segítségével elérni ezt, de gyakorlással egyedül is megvalósítható.

Ez egyébként az az állapot, mint amikor majdnem elalszol, már kicsit bóbiskolsz, de valamilyen szinten azért még észleled a külvilágot.


De ez csak az egyik része.

Az ebbe az állapotba (alfába) való bekerülésre fel kell készülni, hogy megfelelő lelkiállapotban légy.


Rettegve, "az ágy sarkába a támla és a párnák közé" bebújva, szinte bebeszélve magadnak a félelmed jogosságát, nem lehet.

Ugyanis ez pont az ellenkezőjéről szól.

Azt kell bebeszélned magadnak, hogy a pókok, és a sötétség, a barátaid.


Még egy fontos dolog van, amiről kevesen gondolják, hogy 2 irányú jelenség.

A gondolatok, és a testbeszéd.


Ez nem csak úgy működik, hogy ha félsz, elbújsz egy kis zugba.

Hanem fordítva is.

Ha elbújsz egy kis zugba, (egy apró, alaptalan félelemtől, vagy akár csak a megszokás miatt is)

az kialakítja benned a nagyobb félelmet, mert a tudat alatti azt úgy értelmezi, hogy valami rossz készül, ezért elkezdi "paráztatni" a tudatos énedet, hogy készüljön fel a legrosszabbra.


Szóval saját magadnak generálod az egyre nagyobb félelmet.


Amit tehetsz ez ellen, hogy egyrészt tudatosan is másképp viselkedsz, tehát megerőltetve magad, nem bújsz el.

Így a testbeszéded nem generálja a tudatalattidat a rettegés beindítására.

Ehhez persze megfelelő gondolkozás is kell.

Nem úgy kell hozzáállni, hogy most azért sem bújok el, akármennyire is félelmetes a helyzet.


Mert ha ezt gondolod, a tudatalattid azt úgy értelmezi, hogy bár a helyzet félelmetes, mégis nyílt támadási felületet hagysz.

Úgy kell hozzáállni, hogy "most megmutatom magamnak, mennyire jó érzés félelmek nélkül pihenni, megajándékozom a lelkem azzal, hogy bebizonyítom, csakis jó dolgok történnek velem egyedül, kellemes érzés, mikor körbevesz a csend, és aludni térek".


A másik, a tudat alattival való gyakorlás.

Ehhez le kell menni alfába, erre vannak bizonyos módszerek, amire érdemes időt áldozni, még ha lassan is megy. Inkább érd el pár hét alatt a megfelelő mélységet, mint 2 alkalom után egy felületes szintet.


Ha elérted, akkor begyakorolt mondatokat mondogass magadban.

Ennek van néhány szabálya.

Az egyik legfontosabb, hogy ne tagadó mondat legyen, (sajnos az egész magyar nyelv így épül fel, ezért ez nem egyszerű) és ne legyenek benne negatív gondolatok.


Az pl nem jó, hogy "Nem félek a pókoktól".

A tudatalatti egy érdekes, primitív valami, és ebből csak annyit ért, hogy pók, és félelem.


Úgyhogy soha ne azt mond, hogy mit nem akarsz, hanem hogy mit akarsz.

Pl "Közömbösek számomra a pókok." (Azt, hogy szereted őket, nem kell erőltetni, mert ekkorát a tudatalattidnak se tudsz hazudni, márpedig az is fontos, hogy komolyan gondold a saját gondolataidat)

Vagy "Jól megvagyok a világban, a pókokkal."

"A pókok szerencsét hoznak." stb...


Itt egy rövid könyv, olvasd el:

[link]


Megéri, nem csak azért, hogy komfortosabban érezd magad.

Ha félsz, azzal egészségtelen agyhullámokat generálsz, ami hosszú távon rámegy a fizikai egészségedre is. Gyengül az immunrendszered, kevesebb energiád lesz.

2015. máj. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem , ha sötétben kell egyedül lennem pedig már nem vagyok olyan fiatal, de viszont láttam már sok furcsaságot....Szóval én TV-vel alszok, de úgy hogy közben rajtam van a szemtakaró meg füldugó is van, így nem zavar, de megnyugtat a tudat hogy nem sötét és csendes a szoba.A pókoktól szintén irtózom.Tény, hogy kisméretű pók nem létezik, mert még a legkisebb is féldisznó méretű.És többnyire baromi gyorsak!Papírra sétáltatni??Ha csak közeledek felé, futni kezd mint az állat!Nem beszélve az ugró pókról, ami mega para ha betéved a lakásba, mert képtelenség leütni.Amint közelítek, nagyot ugrik és eltűnik.

Sajnos valamiért mindíg engem találnak meg a legrusnyább dögök a lakásban!Nem egyszer fordult már elő, hogy reggel beágyazásnál méretes pókot találtam lapulni a párnám alatt, vagy összenyomva a lepedőn, pedig rendesen takarítok, mégis bekerül valahogy!Igazán borzalmas érzés azzal szembesülni,hogy miközben gyanútlanul aludtam egy ilyen ocsmányság kóricált az ágyamban! De a legrettenetesebb az volt, mikor egy pókszázlábú tévedt az ágyamba! Arra keltem, hogy a macska rám ugrott és nyúlkálni kezdett az ágy és a fal közé.Egyből tudtam, hogy valamit meglátott.Szó szerint kiugrottam az ágyból és azonnal meg is láttam két hosszú, fekete-fehér csíkos, letörött lábat az ágyamon!A láb hosszúsága alapján egy tányér méretű pók jelent meg a lelki szemeim előtt...Azt az éjszakát az asztalon kuporogva töltöttem el, miközben a macska fel-alá hajkurászott a szőnyegen villámgyorsan suhanó valamit, amiből csak egy hosszú árnyékot láttam, ami villámgyorsan közlekedett.Hála istennek reggelre a macska atomjaira szedte a dögöt és akkor megtudtam, hogy apóknál igenis van rosszabb! ráadásul harap a kis mocsok, de szerencsére én valahogy megúsztam ép bőrrel az eddigi találkozásokat!

2015. máj. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Tarts te is macskát, az nagy eséllyel levadássza, ami a lakásba téved és a sötétben sem leszel annyira egyedül.Vagy szerezz be pókriasztót.
2015. máj. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Előző!

Nem, nincs rosszabb a póknál, csak te még nem találkoztál a legrosszabb fajta pókkal!

Ugró pók? Ne viccelj, az egy paródia a pókokról.

A terminátor pók! Na az igen!

Ha egy vámpír reflexeivel rendelkezel, talán el tudod kapni, de akkor jön a meglepi!

Semmit nem tudsz vele csinálni!

Én már b-tam neki oda strand papuccsal, de nem csak úgy kábításnak, hanem tiszta parából úgy, hogy a parketta kilazult.

Erre mit csinál? Összehúzódik, vár 2 másodpercet, aztán olyan sebességgel tűnik el, mint ha egy tér idő kapun ugrana át.


Erről beszélek:

[link]


Kutyákat is eszik! :

[link]

2015. máj. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

" borzalmas érzés azzal szembesülni,hogy miközben gyanútlanul aludtam egy ilyen ocsmányság kóricált az ágyamban!"


Akkor ezt olvasd el:

[link]

2015. máj. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Második, ez a vicc, hogy csak házban nem merek sötétben lenni, egy erdőben, elhagyatott utcán, réten ellennék sötétben egyedül. :D
2015. jún. 1. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!