Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet a zárkózottságot,...

Hogyan lehet a zárkózottságot, távolságtartást legyőzni magunkban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 30 éves múltam és kiskorom óta zárkózott, távolságtartó vagyok a lányokkal. Azt hittem idővel ez elmúlik, kinövöm vagy hasonló de sajnos semmi ilyen nem történt. Jártam szórakozó helyekre, próbáltam ismerkedni is de nem igazán sikerült, nem az én világom. Csak a komoly párkapcsolat érdekel de sehogy sem jön össze mert egy bizonyos pont után nem tudom közelebb engedni magamhoz a lányt. Így hosszabb párkapcsolatom nem is volt még eddig. Csak ami 3-4 hétig tartott maximum, és abból sem volt sok. Előre is köszönöm a válaszokat.

#zárkózottság #távolságtartás legyőzése.
2015. márc. 12. 00:49
 1/3 anonim ***** válasza:
A zárkózottság a bennünk rejlő fèlelmek eredmènye. Nem bìzol elèggè a lányban. Vajon mièrt nem bìzol benne? Mitől fèlsz? Talán attól hogy nem èrt meg? Vagy akkor nem fogad el? Vagy nem fèrfi leszel számára? Talán règgebben lehetett egy rosz tapasztalat ami miatt nem nyìlsz meg? Ezen neked kell elgondolkoznod. Ès ha legközelebb akad egy lány próbálj megnyìlni előtte. De vannak olyan lányok is aki előtt nem tudsz megnyìlni, mert nem kellt benne d bizalmat.
2015. márc. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Üdvözlet!


Eléggé nehéz dolog a megszokott dolgainknak búcsút inteni. Valószínű hogy ezt egyfajta tanácsadással nem igazán lehet legyűrni.


Én azt vallom, hogy aminek el kell jönnie eljön. Valamilyen oka annak kell, hogy legyen ha már idáig veled tartott ez a dolog...


Szerintem ha lesz egy hölgyemény az életedben olyan aki tényleg az a valaki az teljesen más lesz :)


Egyik ismerősöm hasonló szituban volt és megtalálta az igazit és neki kinyílt akár egy gyönyörű rózsa ( bár hozzáteszem nem volt rövid folyamat) De ehhez a párja is kellett( türelem, megértés, szeretet, akarat, segítség)


De ha nem várod az igazit ilyen szinten vagy ezt nem is fogadod el hogy majd jön a nagy Ő akkor még mindig talán a legjobb megoldás egy szakember.


Persze most ez így röhejesen festhet hogy tartasz stb és miért pont vadidegennél oldódnál fel... :) Viszont sok sok sok esetben bebizonyosodott hogy igenis hatásos!


Szerintem egy próbát megér!


Sok sikert a továbbiakban kívánok szebb életet :)

2015. márc. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Első válaszolónak a válaszához annyit fűznék hogy nem attól félek hogy megbánt, vagy nem tart férfinak, ilyen félelem nincs bennem. Inkább önbizalom hiány van nálam és leginkább attól félek hogy nem tudom igazán szeretni és nem lesz velem boldog. Lehet nagyrészt pont emiatt az érzés miatt nem tudok igazán közel engedni senkit sem.

Második válaszolónak:

Lehet igazad van hogy az igazival nem találkoztam vagy legalábbis valami miatt eddig nem tudtam megnyílni igazán egy lánynak sem. De talán egyszer találkozom valakivel akinek képes leszek megnyílni mint ahogy azaz ismerősöd akiről meséltél.


Minden jót kívánok Nektek!

2015. márc. 12. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!