Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki mentálisan nem tud, nem akar felnőni?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, most fogom elvégezni az egyetemet. Vagyis pont a felnőtt kor elején tartok, annak minden negatívumával. Most kezdeném el az életemet, most kezdenék el dolgozni, most hagynám magam mögött a 25 évnyi tanulást és fejlődést. Nem tudom ilyenkor az ember általánosságban mit érez és mit gondol, de én iszonyatosan a padlón vagyok már ennek a gondolatától is.


Pár éve elhatároztam, hogy kitolom a tanulmányaimat fél évvel. Mondván jól fog jönni egy szabadabb félév, amikor nem kell annyit tanulni és lesz időm sok dologra, dolgozok stb. Ez így is történt, azonban most arra gondolok, hogy még jól jönne egy félév, illetve milyen jó lenne még 2 évig tanulni egy másik szakon, mondván milyen jól kiegészítené a két szak egymást. Vagyis igen, élném még a gondtalan életet.

Dolgoztam fél évet, majd egy hónapot, illetve pár hete lett egy állandó helyem. És utálom. Utálom az egész munkát, a helyet, a tevékenységet, mindent. Nem érdekel amit csinálok, egyáltalán nem motivál, pedig nem a legrosszabb helyen vagyok.


Iszonyatosan irigykedve nézek a 14-20, sőt akár a még fiatalabb korosztályra, hogy milyen jó nekik. Mennyivel energikusabbak, vidámabbak, mennyi lehetőségeik vannak, és annyira szeretném újra elkezdeni akár az általánost, akár a középiskolát vagy az egyetemet. Sokszor azon kapom magam, hogy neten ilyen korosztályú emberekkel beszélgetek....

Eléggé elkeserít ez a helyzet, azt sem tudom, hogy a végzés után mit akarok csinálni. Rövidtávú tervem sincs, nemhogy hosszú. Annyira rossz emiatt a hangulatom, hogy az elmúlt 1-2 évben szinte ki sem mozdultam.


2015. máj. 31. 13:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem nem vagy ezzel egyedül. Nem ciki, sokan éreznek így, ha nem is mutatják ki. Bennem is volt ilyen érzés, ha nem is nagyon súlyos. Jó lenne, ha ismerőseiddel, csoporttársaiddal tudnál erről beszélgetni. Biztos lesz, akinek ismeretlen lesz a gondod, de sorstársakra is fogsz találni. Ha van az egyetemen pszichológus, felkereshetnéd, valószínűleg tud mondani valami irányt, hogy merre próbálkozz.


A saját véleményem szerint talán arról van szó, hogy korábban a szüleiden, ismerőseiden azt láttad, hogy a munka rossz, a munka egy nagy szenvedés, a munkahely maga a pokol, ahol látástól vakulásig gürizik az ember, amíg testileg-lelkileg tönkre nem megy. Sokan így élik ezt meg. De ez szerencsére nem egy eleve elrendelt dolog, a te életedben nem kell így lennie.

2015. máj. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2015. máj. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem csak félsz kilépni,az önálló életbe.

Még ott a lehetőség,hogy továbbtanulj... másik szakon,vagy esetleg szakmát.Amit csak szeretnél.

Munkáról meg annyit,hogy nézegess mást...

2015. máj. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én meg 19 éves vagyok és most vagyok olyan helyzetben mint te...szóval nem értem miért irigyled a fiatalabbakat,közülük sem ment mindenki egyetemre érettségi után...és előbb ott tartanak,mint most te...
2015. máj. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Úgy értem,mivel egyetemre nem mentem,ezért egyből olyan helyzetben vannak,mint most te...pedig fiatalabbak 6 évvel
2015. máj. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*vagyok mint most te.....bocs,csak megzavartak,azért írtam ilyen hülyén
2015. máj. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kapunyitási pánik a neve, olvass utána.
2015. máj. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem elég ellentmondásosak az érzelmeim: egyrészt utálom az egész tanulósdit, és befejezném már, másrészt félek dolgozni menni, és nem is akarom. Úgyhogy érdekes érzés, nem tudom, mi lesz...

Azt hiszem, majd az idő megoldja.

2015. máj. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én is így voltam, 26 évesen diplomáztam, ebből 3 félévet toltam hogy minél később végezzek, aztán diplomaosztón amikor beszélt a dékán, és a jövőt tárgyalta, hogy itt a nagybetüs élet, friss diplomával a kézben, hogy majd gondoljunk vissza az egyetemi évekre, a bulikra, a sárgulásra, felezésre meg egyébb rendezvényekre, olyan szar érzésem lett, ha nem szégyeltem voltna, esküszöm sírva fakadok fiú létemre. Nem akartam elfogadni hogy vége az egyetemnek, vége a gondtalan életnek, oly annyira nem, hogy jelentkeztem mesterképzésre, aztán újra alap szak és újra mester képzés, és még szerintem lesz egy újabb kombó. A végtelenségig nem húzhatom ezt a nem akarok felnőni dolgot, de előbb-utóbb sajnos bekövetezik
2015. jún. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!