Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az mennyire gyakori, hogy egy...

Az mennyire gyakori, hogy egy mentálisan beteg ember nem akar meggyógyulni?

Figyelt kérdés
És mondjuk tudja és érzi is, hogy ez nem oké, mert ugye más az, ha nem is akarja belátni, hogy gond van... de ha belátja, és mégsem akar tenni ellene, az mennyire gyakori? És miért van? Létezik az, hogy valaki ne akarjon meggyógyulni?

2013. okt. 28. 00:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

SZerintem mindenki aki rosszul erzi magat, az meg akar gyogyulni. Aki nem, az valamiert onbunteti sajatmagat.

Annak az embernek az onbecsulese annyira 0 mar, hogy mar azt se erdekli ,hogy vele mi lesz.

Vagy valaki azert nem akar meggyogyulni, mert a betegsegevel manipulal masokat.

Vis ha beteg, akkor ra figyelnek, foglalkoznak vele, ha meg nem beteg akkor ez a figyelem elmarad.

2013. okt. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Elméletileg szociopata vagyok, de nem zavar sőt ... :)


Ha jól érzed magad úgy, ahogy vagy akkor felesleges a próbálkozás.


Ha viszont érzed, hogy baj van de nem teszel ellene akkor segítséget kell kérni. A Család ilyenkor nagy hitet tud adni.


A fonák módon vicces dolog, ha a betegség váltja ki azt az állapotot, hogy nem akarsz tenni ellene.

2013. okt. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Gyakori dolog ez. Nem érdekli az illetőt csak van és kész.
2013. okt. 28. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyakori... Csak nézd végig 1-2 napon keresztül, hogy hány olyan ember ír ide, aki depressziós vagy öngyilkos akar lenni, "de nem akarok pszichológushoz fordulni és gyógyszert szedni sem", "nem akarok senkivel beszélni a problémámról".
2013. okt. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem akarok meggyógyulni, én így vagyok én és szeretem magam. Egyébként is, ami kisgyermekkorom óta jelen van, az már olyan szinten beleivódott a személyiségembe, hogy maximum ha az alapokig bontanám le, aztán újjáépíteném... talán... de akar a halál más ember lenni. Régen jártam csoportokba, meg ilyenek, de csak azért, hogy találjak valaki hozzám hasonlót. Nem jött össze, nem láttam ott semmi szimpatikusat, nekem tetszőt. Úgyhogy már ezeket is hanyagolom. Bár, ha egyszer majd nagyon unatkozom...
2013. okt. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, neked milyen betegséged van?
2013. okt. 28. 14:17
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Valami személyiségzavar. Annyira nem érdekelnek a címkék.
2013. okt. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor úgy kérdezem, miben vagy más, mint a nagy átlag?
2013. okt. 28. 14:24
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
én is pont ezt akartam irni, hogy félnek, hogy elvesztik saját magukat, és mások lesznek. ezekkel a betegségekkel általában párosul valamiféle "különlegesség tudat" önmagukkal szemben, vagy ilyen másság, és félnek hogy azt elvesztik, és akkor ugyanolyan átlagemberek lesznek mint a többi. (irhattam volna ezt egyes szám első személyben is) Bár józanul belegondolva, mérlegelni kéne az "előnyöket" és a hátrányokat, mert sokszor a hátrány az sokkal több van, és jó lenne ezektől megszabadulni. Valamint én belegondoltam, hogy a személyiségem nem változna meg akkor sem, ha meggyógyulnék, ezért léptem a gyógyulás útjára. Ugyanaz leszek, csak gyógyultan (már ha meg tudok gyógyulni) egyébként én bipoláris vagyok valamilyen személyiségzavarral.
2013. nov. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem is olyan ritka ez.Valamilyen szinten minden mentális beteg maga választja az útját.Menekül a realitás elől egy képzelt világba,és ezért őrül meg,mert annyira azonosul vele,hogy már nem tud különbséget tenni a valóság és e között.Ezt megszokja az énje,ismerősnek,biztonságosnak érzi,ezért nem nagyon akar rajta változtatni.
2013. nov. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!