Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet ez? Lehet ellene...

Mi lehet ez? Lehet ellene tenni valamit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem is tudom hogyan kezdjem... lehet, hogy kicsit hosszú lesz. Szóval ezúton is köszönöm azoknak akik elolvassák.


Szóval, amióta az eszemet tudom a családunk mindig is "autós" volt; sokféle autója volt a családnak, szeretjük őket, két testvérem ráadásul autókkal is dolgozik. Ennek ellenére én fikarsznyit sem értek a kocsikhoz, de ez mellékes.

Mikor még nagyon kicsi voltam körbejártuk az országot az akkori autónkkal, egy kisbusszal, aminek a hátulja lényegében lakókocsivá volt átalakítva. Ebből a korszakból nyilván nem sok emlékem van, hiszen lehetettem vagy 3-4 éves. Annyi maradt meg, hogy nagynéném gyakran félt, amikor apám vezetett - nem is csoda, hiszen amilyen agresszív alapból, úgy a vezetési stílusa sem különb. Ahogy öregszik sajnos ez egyre rosszabb. Sosem szerettem mellette lenni az autóban. Azt hiszi, hogy minden út versenypálya...


Kb. 10-12 éve viszont egyenesen rosszul vagyok, ha érzem, ahogy az autó hirtelen gyorsul. Ha szépen fokozatosan megy fel a sebesség azzal nincs semmi problémám.

Viszont a gyorsulástól való rosszullétem évről évre erősödik. Már ott tartunk, hogy egy ilyen után meg kell állnunk, hogy kiszállhassak a kocsiból...


Lehet, hogy nem is rosszullétnek kellene neveznem, nem tudom minek írhatnám le. Amint megérzem a gyorsulást az egész gyomrom görcsbe ugrik, onnan "sugárzik" szét - inkább a félelem (?) - az egész testemben, közben automatikusan erőszakosan kapaszkodok amibe tudok, illetve húzom le a fejemet. Ezután vagy egy kisebbfajta hányinger vagy sírógörcs jön rám. Esetleg vegyesen a kettő. Tehát, ez a gyomorból jövő fájdalmas félelem (?) egyre erősödik.

Szerintetek mi lehet ez? Mit tudok ellene tenni?


Előre is köszönöm!



2015. máj. 31. 23:29
 1/2 anonim ***** válasza:
A választ már le is írtad saját magad. Gyerekkordból hoztad a félelmedet. Mondd el ezt annak, aki mellett ülsz a kocsiban, hogy a gyorsulást ne vigye túlzásba, mert rosszul leszel.
2015. máj. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Ahogyan írtam, ez kb 10-12 éve van így, előtte volt egy pár zökkenőmentes év.

Szóval, akkor 12 éve esetleg valamitől beugorhatott valami, ami kiváltotta ezt az elnyomott gyerekkori félelmet?!


Bocsánat a sok hülye kérdésért, csak szeretném valahogyan legyőzni ezt az egészet. Jó lenne, ha már múltidő lenne!


Köszönöm még egyszer!

2015. jún. 1. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!