Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó az olyan sok embernek...

Miért jó az olyan sok embernek, hogy a buszon a külső ülésre ül, és a belsőt üresen hagyja?

Figyelt kérdés
Ha megkérem, hogy hadd üljek le, akkor meg fel van háborodva. És sok esetben akkor is engem enged belülre, majd kiderül,hogy egyáltalán nem arról van szó, hogy hamar fog leszállni. De az mindegy is, ha belülre enged, hát belülre, de mért vág hozzá pofákat? Ő ült kívülre, nem én. És ezt minden korú és nemű embernél látom.
2015. jún. 4. 20:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Néha én is szoktam kívülre ülni, ha tudom, hogy hamar le fogok szállni. Csak én nem vágok pofát, ha valaki le akar mellém ülni.


A válaszom egyébként az, hogy sok a paraszt ember. Én azon akadok ki mindig, amikor minden szó nélkül ülnek le mellém és nem kérdeznek meg, hogy szabad-e. Én érdekes módon mindig meg tudom kérdezni, még helyi járaton is.

2015. jún. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hülye, ennyi. Lusta felállni és azért ül kívülre, mert nem akarja, hogy mellé üljenek mások. Néhányan alibiként táskát tesznek maguk mellé, hogy ne ülj oda.
2015. jún. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A táskásoktól meg szoktam kérdezni, hogy bérlete, vagy jegye van a táskának?
2015. jún. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Mert mindig vagy csövesek vagy öregemberek ülnek leggyakrabban az ember mellé. Akkor már inkább átadnám nekik az egész helyet, hisz megilleti őket, de ha felállok amiért ők leülnek az olyan mint ha undorodnék tőlük. Gyakran bealszom, ezért kényelmesebb ülni, amúgy mindig állok.

Én nem vágok pofákat, mivel tudom, hogy én kockáztattam hátha valami csini csaj ül oda, aztán ha mégse azt betudom kudarcnak.

Egy 17 éves lány biztos szimpátia alapján választ helyet, ellentétben egy öregemberrel. Bár lehet nevetséges, ahogy én ezt az egészet felfogom.

2015. jún. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert bunkók, röviden és tömören.

Nálunk nem szokás megkérdezni, szabad-e a hely, de máshol biztos más a szokás. (távolságin szokás.)


OFF: azt megfigyeltétek, hogy mindenki mást mond külső vagy belső ülésnek? Én az ablak mellettire mondom, hogy belső, mert oda kell BEmászni, de más szerint meg az a külső, mert az a busz külső része :D

2015. jún. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ja, a táskát az ölébe lehet bxxni az illetőnek... itt Pesten olyan is van állítólag, hogy a banya már ül, de azért akar felállítani, mert a cuccát is le akarja tenni?
2015. jún. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Vannak néha vicces esetek a buszon. Tömeg, nem lehet leejteni egy szöget sem, tini srácok táskája az ülésen, nők állnak. Egyszer csak odalép egy férfi a srácokhoz és megkérdezi hogy váltottak -e jegyet a csomagnak. Srácok persze flegmáznak, menőznek mert nem akarnak leégni a haverok előtt. A férfi előveszi a jelvényét, szolgálaton kívüli rendőr és felszólítja a srácokat hogy mutassák be a két jegyet maguknak és a táskának. Hirtelen felszabadul 5 hely, és mások is leülhetnek, a srácok feje ég.

Aki kívülre ül az ugyanezért teszi, nem akarja hogy leüljenek mellé. Parasztok.

2015. jún. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
Én akkor ülök kintre ha nem akarom,hogy mellémm üljenek ...
2015. jún. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igen, én a külső ülés alatt a nem ablak mellettit értem. Köszönöm a válaszokat. Én olyat is láttam, hogy belülre ült egy fiú, de maga mellé tette a kicsi (!) táskáját, és mikor egy néni megkérdezte, odaülhet-e, erre a fiú: nem, ez a hely a táskámnak van. és ezt sokszor elismételte, kötötte az ebet a karóhoz. Aztán egyszer jött egy erős kinézetű férfi, na, neki elvette, röhögtünk rajta.
2015. jún. 4. 20:43
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is van hogy leülök kívülre, de 99%-ban átülök ha látom hogy valaki le akar ülni, viszont azt nagyon enm szeretem mikor van még 6 másik teljesen üres hely, de persze csakis mellém akar leülni valaki... pedig az összes többi helyen mindkét hely teljesen üres. Aztán az szokott benn lenni a pláne mikor hallgathatom egy órán keresztül a néni / bácsi élettörténetét, mintha annyira kíváncsi volnék rá.
2015. jún. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!