Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Rasszisták"! Miért éreztek...

"Rasszisták"! Miért éreztek ellenszenvet "más" emberek iránt?

Figyelt kérdés

A kérdés azoknak szól, akik lenéznek "másfajta" embereket (gondolok itt feketékre, zsidókra. ), magyarul rasszistáknak nevezzük őket, de én nem szeretnék ilyen erős szót használni (egyedül a helyhiány és bevallom, a figyelemfelkeltés miatt tettem). Szóval, akik valamiért ilyen ellenérzéseket táplálnak a különböző emberek iránt, megkérdezhetem, hogy miért?

Normális válaszokra várok, mert tényleg szeretném megérteni, hogy bizonyos kellemetlen tapasztalatok az ilyen emberekkel kapcsolatban miért vezetnek általánosításhoz. Nem kimondottan rasszistáknak szól a kérdés, csak azoknak, akik mégis ellenszenvet táplálnak valamiért ezek iránt a "népek" iránt. (tudom sok az idézőjel, de nem tudtam, hogyan fejezzem ki magamat finoman)



2015. jún. 8. 17:07
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
60%
Mert Ők sem fogadnak el engem. Ennyire egyszerű. És aki engem nem kedvel, azt én miért szeressem?
2015. jún. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagyok rasszista. De amikor valamilyen atrocitás ér egy-egy népcsoport tagjától, akkor igenis felvillan az agyamban, hogy köztük gyakoribb ez a fajta viselkedés.
2015. jún. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
80%

Én gyűlölöm a romákat.

1, Édesség és italboltban dolgoztam, egy év alatt 4 lopás történt, mind a 4 alkalommal romák voltak.

2, Az utcán a romák szólnak be, kezdve attól, hogy milyen szexuális tevékenységet folytatna velem, egészen addig, hogy lek urváz.

3, Ha nézed, olvasod a híreket, bármilyen bűnözésnél (lopás, gyilkosság, rablás, zsarolás), az eseteket 90%-ban romák követik el, 10% a kattant fehér emberek.


Ez a 3 indok nekem bőven elég ahhoz, hogy gyűlöljem őket teljes szívemből.

Rossz dolog, de számomra nincsen kivétel. Még ha van is közöttük elenyésző számban normálisabb, az a sok rossz amit elkövetnek bőven ellensúlyozza azt.

Mindenkinek más a véleménye, nekem ez.


20/L

2015. jún. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
84%

A cigányokról fogok írni, mert velük van a legtöbb bajom általában.

13 évesen az utcán haverommal beszélgettünk és odajön hozzánk egy 25 öv körüli nem napon barnult "hölgy", hogy veszünk-e zoknit??? Érted? 13 éves kölykök tuti zokni ügyben vannak az utcán és arra akarnak pénzt költeni, közöltük vele finoman, hogy nem kérünk, erre elküldött minket, hogy kis sz@**ros spermák.. :D

Középiskolában ők csesztettek a buszon csoportosan, ha aludni akartam dobáltak, ha zenét hallgattam és merészeltem csendben nézni az ablakon akkor bökdöstek és nekem ehhez mindig jó pofát kellett vágnom, mert, ha nem, akkor nem csak bökdösés lett volna. Sokszor vártam a buszállomáson a buszra délután fél 3-kor, alig vártam tiszta fáradtan, hogy hazamenjek, kedvem sem volt mással beszélgetni, nem hogy még magamat védeni, de rengetegszer előfordult, hogy adjak mán kis aprót na tesó.. Sokszor adtam mikor volt, ha nem volt akkor a prostituált anyámat, rohadjak meg. :) Volt, hogy kést kértek tőlem, meg minden egyes nap úgy néztek rám, mint akit mindjárt megölnek, ha visszanéztem rájuk, akkor "mitnéze"? Ezt meguntam egy idő múlva és konditerembe jártam, fél év után nem volt senkinek egy rossz szava. Füle-farka be volt húzva mindegyiknek, ha meg többen voltunk, akkor véletlen sem mertek emberkedni a szóban forgó etnikum tagjai.

Gondolom ez bőven elég indok, hogy ne szeressem őket. 19F

2015. jún. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
84%
Én nem bízom egyik emberben sem, amíg nem bizonyítottak. Nem érdekel a színe, mert mindenkiben ott lehet az állat. Ha valaki hangoskodik, vagy nem a megszokott rendhez illően viselkedik, az nálam beindítja az önvédelmi reflexeket. Azokat is megértem akik félnek a cigányoktól, ez a tapasztalat. Akit egyszer megcsípett a darázs, az félni fog tőle.
2015. jún. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
76%

Cigányokkal rengeteg negatív tapasztalatom van nekem is. Most nem kezdem el sorolni meg mesélni de többször megloptak vagy nekem jöttek. A "normálisabbja" pedig csak aprót koldul vagy mint feljebb írták lopott zoknit árul.

Nem a bőrükkel van a baj hanem a viselkedésükkel. Rajtuk kívül senki mással nincs bajom.

2015. jún. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
78%
Kisgyerekként elrabolták tőlem a biciklimet, sokszor beszólnak, köpnek - ezért utálom a cigányokat?
2015. jún. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
Bármit mondtok az egész a bőrük színéből ered. Az emberek e miatt kezdték el őket "másként" kezelni, ők pedig megváltoztak.
2015. jún. 8. 18:33
 9/48 anonim ***** válasza:
58%
van 1 mondás ok nélkül senkit se utálnak ennyi
2015. jún. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
Ok nélkül semmi nincs és az az ok is ered valamiből. Ennyi.
2015. jún. 8. 18:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!