Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, hogy ne érezzek...

Mit tegyek, hogy ne érezzek ellenszenvet a haszontalan emberek iránt?

Figyelt kérdés

A társadalom szempontjából haszontalanok... akik büfé szakokon végeznek pl.

Ott van a barátom unokanővére, felvették és elvégezte a művészeti egyetemet. Nem tehetséges, csak mindenből elérte az ötöst és megvoltak rá a pontjai. Sok más értelmes dolgot csinálhatott volna de nem... agyag edényeket készít, ortó rondák és próbálja őket eladni, kevés sikerrel. Az anyja tartja el 27 évesen, mert másféle munka büdös neki.

A saját családomban is pl. : apám festő. Festeget egész nap, ha néha elad egy képet eszünk, ha nem ad el, akkor nem (szerencsére ma már nincs így, ahogy végeztem a suliban, munkába álltam).

Nem tehetek róla, irritál. Látom, hogy zilálja szét ez a családot, hogy kínlódik a másik házastárs, hogy egy fizetésből etesse a gyerekeket. Ezek a művészek meg csak henyélnek és más pénzéből (a becsületes dolgozók és adózók pénzéből) verik a ....

Talán a saját családom miatt is bánt.

A táncosok is irritálnak... jó, tök szuper meg minden, hogy minden irányba tudják tekergetni a testüket és egyszer az évben megnézzük őket a színházban... de mi hasznuk? A péknek van haszna, aki kenyeret süt, az orvosnak is van haszna, aki beteget gyógyít, a tanácsadónak is van haszna, még a telefonos kisasszonynak a tudakozónál is több haszna van... de ezek a szememben élősködésnek tűnnek. Egy hobbinak teljesen jó, de hogy ebből megélni és elvárni, hogy dicsérgessék őket, de ügyes művészek...

Hogy tudnék ehhez jópofát vágni? A fél család ilyen ingyenélő és csak nyelem a véleményemet magamba sok éve, de már látni sem akarom őket.


2015. jún. 2. 22:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Mi ez a sok bufeszakos? Mostanaban mindenki ezzel van elfoglalva, hogy bufeszak meg bolcsesz? Mi ez az indulat benned? Te mit tanultal ami olyan baromi hasznos? Mi kozod masok eletehez? Heee? Valaszolj mami
2015. jún. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Mi közöm? Az a közöm, hogy a családomban vannak... hogy miattuk nyomorogtam évekig, amíg diák voltam és amikor nem tudtam diákmunkát vállalni. hogy az én fülembe sírnak-rínak egész nap, hogy őket senki sem értékeli, meg milyen rossz az élet, meg az ország, mert itt csak szegénység van. De ha adódik egy munka, akár egy gyárban bárhol áhh, az nem jöhet szóba! Ilyen indokok, hogy " festek/agyagozok és vigyáznom kell a kezeimre! Táncolok és nem tudok napi x órát gyakorolni, hogy a lábujjam a számba tudjam dugni"... stb. mondva csinált ürügyek, mert büdös nekik a munka.

Úgyhogy van közöm hozzá, mert ezt hallgatom.

2015. jún. 2. 22:10
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Koltozz el ha nem birod! Ilyen egyszeru! Ok is a sajat sorsukert felelosek, de te is!
2015. jún. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nezd, amíg nem vagy egy Steve Jobs kaliberű ember szerintem ne hasztalanozz le másokat.
2015. jún. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Utolsónál a pont.Te sem vagy több kevesebb.És ideje elfogadni hogy mindenkinek más jó.

Valakinek a gyári munka,valakinek a festészet,valakinek meg a tánc.Mit nem tudsz te ezen elfogadni.Először tedd magad rendbe belül,de gyorsan.

2015. jún. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdező téged ez azért zavar, mert amíg otthon laktál máról holnapra éltettetek, amint írtad is. Engem is zavart volna, míg anyám azt se tudja miből fizesse a számlát apám festegetett volna.

Egyébként érdekes, hogy ilyen "művészcsaládból" származol és mégis utálod a művészetet.

Egyébként az a "hasznuk" a táncosok és egyéb művészeknek, hogy szórakoztassanak és elfelejtessék a napi problémákat, hogy a főnököm egy hülye stb.

Egyébként én a társadalom egy "hasznos" tagja leszek, mert ápolónak tanulok, mégis az emberek nem fognak megbecsülni.

2015. jún. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
öld meg magad.
2015. jún. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt a váalszolók nagy részbe abban borzasztóan el van tájolva, hogy a tehetségtelen, de magukat művésznek tituláló semmirekellők tényleg haszontalanok. Aki nem él meg a művészetéből, az ugyanaz a kategória, mintha alkalmanként "dolgozatgatna" valahol, valamit. De az legalább munka, az időnként elad 1-2 "művet" és van mit enni, na hát az nagyon nem az. De még művészet sem.
2015. jún. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Alapvetően én is úgy látom a dolgokat, mint a Kérdező, viszont azt mindenképp fontos megjegyezni, hogy vannak tehetséges, elhivatott művészek és olyan emberek, akik tojnak bármit is dolgozni és önként kinevezik magukat "művésznek", holott csak kontárok.
2015. jún. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Attól eltekintve, hogy persze sok naplopó is van köztük, azért vigyázzunk az ilyen kijelentésekkel. A legtöbb nagy művészt, akiknek manapság sok millió dollárért adják veszik a műveit, nem ismert el a saját kora. Sokakra meg akiket életükben dicsőítettek, már a kutya nem emlékszik.
2015. jún. 3. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!